ADD Beykoz, 10.yılını Metin Feyzioğlu ile birlikte kutladı!

Atatürkçü Düşünce Derneği Beykoz Şubesi, kuruluşunun 10.yılını Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu ile birlikte kutladı.

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Beykoz Şubesi, kuruluşunun 10.yılını Kanlıca Baro Bahçe'de düzenlediği akşam yemeği il

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Atatürkçü Düşünce Derneği Beykoz Şubesi, kuruluşunun 10.yılını Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu ile birlikte kutladı.

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Beykoz Şubesi, kuruluşunun 10.yılını Kanlıca Baro Bahçe’de düzenlediği akşam yemeği ile kutladı.

ADD Beykoz Şube Başkanı Mualla Sertdemir ile yönetiminin organize ettiği 10. Yıl gecesine; Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu başta olmak üzere, ADD Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Zuhal Öndermanoğlu, CHP Belediye Meclis Üyeleri ve bazı CHP Birinci Bölge Milletvekili Aday Adayları katıldı.

Gecenin sunumunu, eski CHP Gençlik Kolları Başkanı Ege Ercan gerçekleştirdi. Ayrıca gece, bir dakikalık saygı duruşunun ardından okunan İstiklal Marşı ile başladı. Geceye damgayı vuran isimse, Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu oldu. Hükümeti sert bir şekilde eleştiren Feyzioğlu, Türkiye’de Tayyip Erdoğan dönemi bitmiştir diyerek salondaki herkesi birlik ve beraberliğe çağırdı. Ayrıca Feyzioğlu, kitabını da salonda bulunan okurları için imzaladı.

Mualla Sertdemir: Laik Türkiye Cumhuriyeti’ni kaybetmek üzereyiz!

İlk açılış konuşmasını ev sahibi ADD Beykoz Şube Başkanı Mualla Sertdemir yaptı. ADD Beykoz’un 10.yılını gururla kutladıklarını belirterek sözlerine başlayan Sertdemir; “Atamızın bize emanet ettiği laik Türkiye’yi kaybetmek üzereyiz. Çanakkale’nin 100.yılını kutlarken, üzülmememiz imkansız. Ülkemizin dört bir yanı emperyalistler tarafından kuşatılmıştı. Mustafa Kemal ve silah arkadaşları, kadını ve çocuğu ile tek bir yürek oldular. Böylece tüm dünyaya örnek olacak şekilde ülkemizden atılmışlardır. Atatürk’ün yaptığı devrimler, tüm ülkelerce takdir edilmiştir. Laik Türkiye Cumhuriyeti’nde bugün geldiğimiz durum, bütün gerçekleri ret eden karşı devrimcilerle karşı karşıyayız. İnsanın yaşam hakkını yok eden, kadına ikinci sınıf vatandaş muamelesi yapıp, kadına şiddeti artıran, tarımı ve hayvancılığı yok ederek, köylüyü mahveden, fabrikaları kapatmakla işsizliği doğuran, eğitime vurulan sekte eğitimsizliği getirmiştir. Ülkemiz emperyalistlere karış karış satılmakta ve kendi menfaatleri gereği kullanılmaktadır. Yargı da bağımsızlığını kaybetmiştir. Şunu unutturmayalım ki, bizler bir gideriz bin geliriz!” dedi.

Laik Türkiye Cumhuriyeti’ni korumanın kendilerinin bir namusu olduğuna vurgu yapan Sertdemir, genel seçimlere de değinerek, tüm sol partilere seslendi ve: “Meclise göndereceğiniz vekilleri lütfen iyi belirleyin. Hepsi ilkeli ve Cumhuriyet’in neferi olmalarına dikkat edin” şeklinde çağrıda bulundu. CHP’nin ön seçimini de demokratik bir karar olarak değerlendiren Sertdemir, tüm aday adaylarına başarılar dileyerek konuşmasını sonlandırdı.

Sertdemir, daha sonra aralarında bulunarak, böyle bir gecede onları yalnız bırakmayan CHP Birinci Bölge Milletvekili Aday Adaylarına kendilerinden bahsetmek üzere 5 dakikalık söz hakkı verdi.

Metin Feyzioğlu: Müjde…! Türkiye’de Tayyip Erdoğan dönemi bitmiştir!

Gecenin ilerleyen saatlerinde katılan Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu da kısa bir konuşma gerçekleştirdi. Büyük bir coşkuyla karşılanan Feyzioğlu, kendisi için tek önemli makamın insanların gönlüne girebilmek olduğunu söyleyerek, şunları ifade etti: “Bir müjdeyle başlamak istiyorum. Türkiye’de Tayyip Erdoğan dönemi bitmiştir! Türk milleti kendi gücünü, kendinden başkasına güvenmemesi gerektiğini ve kendi kaderini, kendi azim ve kararlılığıyla kurtaracağını yeniden keşfetmiştir. Türk milleti, Atatürk’ün ışıklı yolunda yürümeye yeniden bu dönemde karar vermiştir. Bu sebeple Mustafa Kemal’in tırnağı bile olamayacakların, onu kıskanmalarından biz sadece mutluluk duyarız. Birilerinin onu silerek, talip olduğu görmemek, anlamamak mümkün değil. Bu ülkede kim Atatürk’ü silmeye kalktıysa, Türk milletinin sinesine çarpıp tuzla buz olmuştur. O yüzden Tayyip Erdoğan dönemi kesin olarak bitmiştir. Yurtta sulh cihanda sulh ilkesinden vazgeçilmiş olması, bugün bizi Libya’dan sürdürmüştür. Mısırla Türkiye tarihte ilk kez düşman olmuştur…”   

Yanlış, sığ bir dış politika ile Türkiye’nin yönetildiğine dikkat çeken Feyzioğlu, bunun sonuçlarını ise aynı gemide yaşandığı için herkesin çekeceğini söyledi. Davulun milletin elinde fakat, tokmağın kendini padişah zanneden birinin elinde olduğuna değinen Feyzioğlu; “Hukuk devletini ararken maalesef Tayyip Erdoğan’ın devlet adamlığından tamamen yoksun yaklaşımları ve yönetimi ile devletin nerdeyse bütün çivileri çıkarılmıştır. Biz bugün devleti mumla arar hale getirildik” dedi.

Metin Feyzioğlu’nun konuşmasını tamamlamasının ardından ADD Beykoz Şube Başkanı Mualla Sertdemir, ADD olarak Feyzioğlu’na geceye katılımlarından ve desteklerinden ötürü teşekkür plaketi takdim etti.

ADD Beykoz, 10.yılını Metin Feyzioğlu ile birlikte kutladı!
Bizi Takip Edin