Afetlere bilinçli müdahale birimi göreve hazır!

Afetlerde bilinçli müdahale için kurulan ‘Beykoz Belediyesi Arama Kurtarma Birimi' üyeleri eğitimlerini tamamlayarak sertifikalarını aldı.

Beykoz Belediyesi tarafından olası deprem, yangın, sel baskını gibi doğal afetlerde bilinçli müdahale için kurul

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Afetlerde bilinçli müdahale için kurulan ‘Beykoz Belediyesi Arama Kurtarma Birimi’ üyeleri eğitimlerini tamamlayarak sertifikalarını aldı.

Beykoz Belediyesi tarafından olası deprem, yangın, sel baskını gibi doğal afetlerde bilinçli müdahale için kurulan, Beykoz Belediyesi Arama Kurtarma Birimi eğitim çalışmalarıyla daha da güçleniyor. 

İstanbul Valiliği İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) tarafından düzenlenen “Temel Arama Kurtarma Eğitimi”ne katılan ve eğitimleri başarıyla tamamlayan 25 personele sertifikaları verildi. 

Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezi’nde düzenlenen sertifika dağıtım törenine Beykoz Kaymakamı Süleyman Erdoğan, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, başkan yardımcıları, arama kurtarma birimi personeli ve belediye çalışanları katıldı. 

Başkan Çelikbilek: “2500 Gönüllüye Daha İhtiyaç Var”

Afetlerde arama kurtarma faaliyetlerini daha bilinçli yürütmek amacıyla Beykoz Belediyesi Arama Kurtarma Birimi’ni oluşturduklarını ifade eden Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek:  “İstanbul Kalkınma Ajansı’ndan aldığımız güç ve destekle daha güzel işler yapacağız. Toplumumuzun can sağlığı için öncü olan 25 kursiyerimizi tebrik ediyor, bu sayının daha da artmasını temenni ediyorum. Beykoz nüfusunun 250 bin olduğu düşünülürse şu an en az 2500 gönüllüye daha ihtiyaç var. Beykoz’un her alanına ulaşmak için toplumsal duyarlılığın artması gerekir.” diyerek katılımcıları tebrik etti.

Kaymakam Ergün: “Küçük Bir Müdahale ile Büyük Afetleri Engelleyebiliriz”

STK’lar, dernekler, kahvehane, park ve kamuya ait ortak alanlarda acil olaylara karşı önlem planları almak, bu konuda toplumsal duyarlılığı arttırmak gerektiğini vurgulayan Beykoz Kaymakamı Süleyman Erdoğan ise: “Çevremize daha iyi bakarsak, evimizdeki olası tehlikeleri vaktinden önce görüp bertaraf edici tedbirleri zamanında alırsak, küçük bir müdahaleyle büyük afetlerin etkisini engelleyebiliriz. Kursiyerleri, emeği geçenleri tek tek kutluyor, İstanbul ve Beykoz için hayırlı uğurlu olsun diyorum.” dedi. 

Konuşmaların ardından eğitime katılan personele sertifikaları ve hediyeleri takdim edildi.

Afetlere bilinçli müdahale birimi göreve hazır!
Bizi Takip Edin