Aile Bakanlığı Beykoz’daki iddialara yanıt verdi

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, “depremzede çocuklar cemaatlere verildi” iddiasıyla ilgili olarak Beykoz’da belirtilen adrese gerçekleştirilen hane ziyaretinde, refakatsiz herhangi bir çocuğa rastlanmadığını açıkladı.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, bazı basın yayın organları ve sosyal medya hesaplarında yer alan “depremzede çocuklar cemaatlere verildi” başlıklı haber ve paylaşımlara ilişkin açıklama yaptı.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı

Açıklamada, bahsi geçen konu ile ilgili olarak 10 Şubat’ta belirtilen adrese kolluk ve Beykoz Sosyal Hizmetler Merkezi ekipleriyle hane ziyareti gerçekleştirildiği, yapılan tespit neticesinde hanede kalan refakatsiz konumda olan herhangi bir çocuğa rastlanmadığı belirtildi.

Hanede kalanların Suriye’deki savaşta eşlerini kaybeden yabancı uyruklu kadınlar ile çocukları olduğu, çocuklar açısından herhangi bir ihmal, istismar bulgusunun bulunmadığı tespit edildi.

Hane ziyareti sonrasında ailelere Bakanlığın hizmetleri bu hizmetlere ihtiyaç duymaları halinde temas kurabilecekleri iletişim kanalları hakkında bilgilendirme yapıldı.

.

.

Aile Bakanlığı Beykoz’daki iddialara yanıt verdi
Bizi Takip Edin