Ajda Pekkan'ın villası huzurevi oldu

Ajda Pekkan?ın Mahmutşevket Paşa'da ki eski villası Yaşlı Konukevi'ne dönüştürülerek Türkiye?nin Huzurevi başlığı altındaki ilk sosyal girişimcilik projesi oldu.

Ajda Pekkan'a yıllar önce Yıldırım Aktuna tarafından hediye edilen lüks villa

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ajda Pekkan?ın Mahmutşevket Paşa’da ki eski villası Yaşlı Konukevi’ne dönüştürülerek Türkiye?nin Huzurevi başlığı altındaki ilk sosyal girişimcilik projesi oldu.

Ajda Pekkan’a yıllar önce Yıldırım Aktuna tarafından hediye edilen lüks villa yıllar sonra ekonomiye tekrar kazandırıldı. Beykoz-Riva-Polenezköy üçgeninde bulunan Mahmut Şevket Paşa Köyü’nde kısa bir süre önce hizmete açılan Türkiye’nin ilk Yaşlı Konukevi Turizmi sektörünün temsilcisi olma özelliğini taşıyan Rüya Rezidans Yaşlı Huzurevi kısa bir sürede villadan bir huzurevine dönüştürüldü.

Rüya Rezidans Yaşlı Konukevi, Türkiye’nin Huzurevi başlığı altındaki ilk sosyal girişimcilik projesi olma özelliğini taşıyor.

Ajda Pekkan’ın da eski villası olan yeni huzurevi konseptlerini ziyaret etmeye beklediklerini ifade eden hem proje hem de işletme sahibi Birgül Güven, Rüya Rezidans’ın da şu an hali hazırda birden fazla projesinin olduğunu ve gerekli alt yapı çalışmalarını tamamladığını ifade etti.

Yurt içinden de kendilerine ciddi miktarda talep geldiğini ifade eden Güven, “Türkiye turizmi ile ciddi isim yapmış bir ülke. Yapılan araştırmalar ve kamuoyu yoklamaları gösteriyor ki, yurt dışındaki insanlar kendi ülkelerindeki bir huzurevi yerine, ülkemizdeki huzurevlerini tercih ediyorlar. Ciddi bir potansiyele sahibiz, ülkemizde ciddi oranda bir yaşı ilerlemiş turist gelebilir. Bu sektör kısa sürede çok büyüyecek, birçok uluslar arası şirketin gözü yatırımcılar için gerekli düzenlemelerin yapılması üzerinde” şeklinde görüş bildirdi.

Ajda Pekkan'ın villası huzurevi oldu
Bizi Takip Edin