AK Beykoz 2023 seçimlerine bugünden hazır!

AK Beykoz 2023 seçimlerine bugünden hazır!

AK Parti Beykoz İlçe Başkanlığı, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü münasebetiyle yerel basın mensuplarıyla bir araya geldi.

AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Muhammed Hanefi Dilmaç ve Yönetim Kurulu üyeleri 10 Ocak Çalışan Gazetecililer Günü nedeniyle yerel basın mensuplarıyla buluştu.

Toplantıya, AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Muhammed Hanefi Dilmaç, Gençlik Kolları Başkanı Burak Karaçam, Kadın Kolları Başkanvekili Hatice Turp, Beykoz Belediye Meclisi Grup Başkanvekili Adem Sefer, İlçe Başkan Yardımcısı ve Tanıtım ve Medya Başkanı Fatih Yılmaz ile yerel basın temsilcileri katıldı.

İLÇE BAŞKANI HANEFİ DİLMAÇ: “SEÇİME HAZIRIZ”

Teşkilat yapılanmalarına değinerek sözlerine başlayan AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Muhammed Hanefi Dilmaç, “Yaklaşık 3 bin kişilik çalışan bir ekibimiz var. Bu ekibi aktif tutmak zorundasınız. Bu anlamda bugün AK Parti Genel Merkezimizin bizlere verdiği sandık kurulları ile ilgili çalışmalar yapılıyor. Cumhurbaşkanımızın parti kurulduğundan beri her sandıkta 3 Ana Kademe'den, 3 Kadın Kolları’ndan ve 3’ü de Gençlik Kolları’ndan olmak üzere en az 9 görevlimiz olsun şeklinde hedefi var. Bu doğrultuda sandıklarda şuan Ana Kademe, Gençlik Kolları ve Kadın Kolları olmak üzere 5’er tane arkadaşımızı tespit ettik. Yani bize denilse ki ‘Hadi önümüzdeki hafta seçim var’ biz hazırız teşkilat olarak.” dedi.

Dilmaç, AK Parti Beykoz İlçe Teşkilatı’nın şuanda 48 bin üyesinin olduğunu da söyleyerek, 50 bin üye hedeflerine yakında ulaşacakları konusunda inancının tam olduğunu belirtti.

“SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI KUTUPLAŞIYOR”

Konuşmalarının devamında Beykoz’da birlik ve beraberliğin bozulduğundan bahseden Dilmaç, “Birçok abimiz, büyüğümüz değişik siyasi partilerde görev yaptılar. Ama bu siyaset gelip geçer. Yarın, kimin nerede bulunacağı hiç belli olmaz. Beykoz’a has ve Beykoz’a özel bir durum da var. Üzülerek söylüyorum, bu engelliyor gibi. Hani diyorduk ya, Biz Beykoz’da birlikte hareket edebiliyoruz. Söz Beykoz’un menfaatiyse sivil toplum kuruluşları ile bir araya gelebiliyoruz. Ama son dönemlerde buna engel oluyorlar. 3-5 tane sivil toplum kuruluşu var, parçalanıyorlar. Beykoz’a zarar veriyor. Demokrasiye karşılık veremeyerek kutuplaşıyorlar. Bu da Beykoz’da yarın sıkıntı yaratacak.” ifadelerini kullandı.

“MECLİSTEN GEÇİRECEĞİME SÖZ VERİYORUM”

Belediye Başkanı olduğu dönemdeki imar konularına değinen Başkan Dilmaç, “Çavuşbaşı’nda imar planları yapmaya düşündüğümüz dönemde, benden önceki belediye başkanımız 5 binlik çalışmaları yaptı, İBB’ye kadar getirdi. Belediye Başkanı olduğumda bu imar planlarını takip etmek bana kaldı. Bu süreçte, planlar yapılırken direkt İSKİ yönetmeliğinin belirlemiş olduğu kurallar doğrultusunda yapmak zorundasınız. Yani onun belirlediği ve kısıtladığı alanlarda hareket edebilirsiniz. O gün bizim takip ettiğimiz imar planları ile şimdiki imar planları arasında yaklaşık yüzde 150 fark var. Mesela Dere Mutlak Alanları 200 metreden 20 metreye düştü. 180 metre plan dışıydı, plana dâhil edildi.” dedi ve şöyle devam etti:

“Çavuşbaşı Çiftlik Mahallesi Kontrollü Kullanım Bölgesi olarak plana dâhil edildikten sonra orası imara açıldı. O gün bu çalışma yapılırken havzaya yakın bölgede 14 tane bina bu kapsama alınamadı. CHP’liler o dönem kıyameti koparttı, insanları bize karşı örgütlediler. AK Parti’yi yerden yere vuruyorlardı. Şimdi CHP Parti Meclisi’nde bir kardeşimiz var ve hatta Çavuşbaşı’nda oturuyor. Şuanda İBB de onlarda. 14 tane binayla ilgili İSKİ, müdürlük teklifi olarak bunu meclise teklif etsin ben de İBB meclisinden geçireceğime söz veriyorum. Acaba o dönem 14 ev ile ilgili bizi eleştirenler şimdi bir görüş bildirmişler midir? Sadece istemezük ile bu olmaz. Buyursunlar yapsınlar, biz de bunu meclisten geçireceğiz.”

“BEYKOZ’DA TAMAM İBB’DE HAYIR”

O dönemde Beykoz’un 3. Etap Planlarının 3 kata düşürüldüğünü belirten Muhammed Hanefi Dilmaç, “Biz dedik ki, burası 3 kat olmaz. 5 kat olması lazım. CHP İlçe Başkanı Aydın Düzgün bizimle beraber İBB’ye geldi. İBB onlarda. Aydın Düzgün de burası 5 kat olmalı dedi. Biz burada mutabakatı sağladık. Müdürlükten meclise 3 kat teklif geldi. Beykoz’daki meclis üyeleri orada 3’e oy verdiler. Çıkıyorlar burada siyaset yapıyorlar. Biz iki ilçe başkanı meclise teklifi 5 kat olarak getirdik. Onlar meclise teklifi 3 kat olarak getirdi. Biz çoğunluk olmasak 3 kat olarak geçecekti. AK Parti Grubu müdahale etti. Bu konuşuluyor mu? Yok. O arkadaşlara sorun Beykoz’da bu planlara tamam dediniz ama İBB’de hangi oyu kullandınız diye. Burada yapılan imar planları veya belediyenin yapmış olduğu çalışmalara güzel olmuş deyip, arkada meclis odalarını hareket geçirip, itiraz ediyorlar.” dedi.

VATANDAŞLARIN YÜZDE 75’İ İMZA ATTI

Başkan Dilmaç, Tokatköy’deki Kentsel Dönüşüm Projesi çalışmalarında mahalle sakinlerine teknik şartların anlatılmasının ardından yüzde 75’inin projeye imza attığını belirterek, “Projede bugün vatandaşın tepkisi, kiraların çok az olduğu ve boş arazilerin ne olacağı  yönünde, ana sıkıntılar bunlar. Şimdi tebligat yazılıyor, boşaltın diye. Bunu kanunen yazmak zorunda. Vatandaş yarın bana tebliğ edilmedi, haberim yoktu demesin diye. Ben oradaki vatandaşın çoğunluğunun bu projeyi istemediğine inanmıyorum, hepsi istiyor. Belki yüzde 10’u istemiyor. Yüzde 20’ye çıkması mümkün değil. Başından beri, boş arazilere bir şey verilmeyeceğine ben de karşıyım, söyledim. Bununla ilgili de kesin bir düzenleme yapılacak. Oradaki yapılacak olan proje evet sıkıntılı. Ama millet bir karar verecek ve bu kararı biz uygulamak zorundayız. Gizli saklı her hangi bir şey yapılmıyor. Kira yardımları ve zaman ile ilgili problem var. O da bir şekilde aşılacak. Bu projeyi tamamlayacağız.” diye konuştu.

“HASTANE KONUSUNDA BEKLEDİĞİMİZDEN DAHA İYİ ŞEYLER OLACAK”

İlçe Başkanı Muhammed Hanefi Dilmaç, Beykoz’un kronik bir sorunu haline gelen hastane konusu ile ilgili de büyük sürprizlerin olduğunu söyledi. 

Dilmaç, “Perşembe günü Bakan ile yine görüştük. Bu konu ile ilgili o kadar iyi gelişmeler var ki ama iş neticelenmeden, imza altına alınmadan açıklamak istemiyoruz. Belediye Başkanımız, Ben ve Kadın Kolları Başkanımız yeni göreve gelen Sağlık Müdürünü ziyaret ettiğimizde Bakan Bey’i aradık. Bu konu ile ilgili çok güzel şeyler söyledi. Beykoz’da hastane konusu ile ilgili bizim beklediğimizden daha iyi şeyler olacak. Yeni yapılacak binalarla ilgili de fiziki anlamda çok güzel şeyler olacak. Bu hafta Bakanlar Kurulu Toplantısında gündeme gelecek, çünkü büyük bir iş.” dedi.

Yerel basın temsilcileriyle toplu fotoğraf çekiminin ardından toplantı sona erdi. 

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.