AK Beykoz ilçe başkan adayı belli oldu

AK Parti Beykoz İlçe Teşkilatı 6. Olağan Kongre'de başkan adayı Muhammed Hanefi Dilmaç oldu.

AK Parti Beykoz İlçe Teşkilatı'nı 2019 seçimlerine taşıyacak kadroların belirlendiği kongre sürecinde ilk olarak başkan adayı belli oldu….

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

AK Parti Beykoz İlçe Teşkilatı 6. Olağan Kongre’de başkan adayı Muhammed Hanefi Dilmaç oldu.

AK Parti Beykoz İlçe Teşkilatı’nı 2019 seçimlerine taşıyacak kadroların belirlendiği kongre sürecinde ilk olarak başkan adayı belli oldu. Mevcut İlçe Başkanı Mustafa Gürkan’ın tekrar aday yapılmadığı AK Parti Beykoz İlçe Başkanlığı 6. Olağan Kongresi’nde başkan adayı olarak M. Hanefi Dilmaç ismi açıklandı.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın İstanbul İl Başkanlığı’nda gerçekleştirdiği istişare toplantısı sonucunda AK Parti Beykoz İlçe Başkanlığı 6. Olağan Kongresi’nde İBB ve Beykoz Belediyesi Meclis Üyesi olan M. Hanefi Dilmaç aday yapıldı.

15 Nisan 2018 Pazar günü saat 17:00’da R. Şahin Koktürk Spor Salonu’nda yapılacak AK Parti Beykoz İlçe Başkanlığı 6. Olağan Kongreye Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan da katılacak.

İstanbul İl BaşkanI Bayram Şenocak sosyal medya hesabından yapmış olduğu açıklamada; “Genel Merkezimizle yapılan istişareler neticesinde, Cumhurbaşkanımız, Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın onayıyla Muhammed Hanefi Dilmaç kardeşimiz Beykoz İlçe Başkanlığımızın 6.Olağan Kongresinde İlçe Başkan Adayımız olarak belirlenmiştir.” İfadelerini kullandı.

MUHAMMED HANEFİ DİLMAÇ KİMDİR?

1967 yılında Beykoz Çavuşbaşı’nda doğdu. İlköğretimi Çavuşbaşı Merkez İlkokulu’nda, ortaöğretimini Zeytinbumu imam Hatip Lisesi’nde ve liseyi Ümraniye Nevzat Ayaz Lisesinde tamamlamıştır. M. Hanefi Dilmaç Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’nde lisans öğrenimine devam etmektedir.

1991 yılında Türkiye Diyanet Vakfı’na bağlı Djyantaş A.Ş. de Kalite Kontrol Sorumlusu olarak görev yaptı. 1992­ılları arasında Türkiye Diyanet Vakfı İslam Araştırmaları Merkezi’nin çeşitli bölümlerinde yöneticilik evinde bulundu. Dilmaç, Çavuşbaşı Spor Kulübü ile çeşitli derneklerde kuruculuk ve yöneticilik yaptığı gibi, sivil toplum örgütlerinde aktif rol aldı.

Siyasi hayatı 1993 yılında başlayıp, 2001 yılında AK Parti Kurucu Belde Başkanlığı yaparak devam etmiş olup, 28 Mart 2004 Yerel Seçimlerinde AK Parti Çavuşbaşı Belediye Başkanı seçilmiştir. 2004-2009 döneminde Çavuşbaşı Belediye Başkanlığı görevini sürdürmüştür.

Mart 2009 Yerel Seçimlerinde Meclis Üyeliği’ne seçilen ve Beykoz Belediyesi Başkan Yardımcısı olarak görev yapan M. Hanefi Dilmaç, Mart 2014 Yerel Seçimlerinde tekrar Meclis Üyeliği’ne seçilmiş ve 2017 yılına kadar Beykoz Belediyesi Başkan Yardımcısı olarak görevine devam ettikten sonra istifa etmiştir. Dilmaç İBB ve Beykoz Belediyesi Meclis Üyesidir.

AK Beykoz ilçe başkan adayı belli oldu
Bizi Takip Edin