AK Beykoz'da Mustafa Gürkan tekrar aday yapılmadı

AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Mustafa Gürkan'ın, Mart ayında yapılacak olağan kongrede tekrar aday gösterilmeyeceği açıklandı.

AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Mustafa Gürkan, İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak ile yapılan görüşme…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Mustafa Gürkan’ın, Mart ayında yapılacak olağan kongrede tekrar aday gösterilmeyeceği açıklandı.

AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Mustafa Gürkan, İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak ile yapılan görüşme sonucunda Mart ayı sonunda veya Nisan başında gerçekleşecek olağan kongrede tekrar aday gösterilmeyeceği açıklandı.

Göreve gelir gelemez gelmez aralıksız ilçe başkanları, belediye başkanları, İstanbul milletvekilleri ve diğer teşkilat mensuplarıyla değerlendirme toplantıları yapan İl Başkanı Şenocak, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ile yaptığı görüşmenin ardından gidecek kalacak isimler belirlendi.

Dün AK Parti İstanbul İl Başkanlığı’na çağrılan Beykoz İlçe Başkanı Mustafa Gürkan’a Mart ayı sonunda veya Nisan başında gerçekleşecek olağan kongrede tekrar aday gösterilmeyeceği tebliğ edildi. Gürkan bugün ilçe binasında gerçekleşen olağanüstü toplantı ile alınan kararı teşkilat mensupları ile paylaştı.

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek başta olmak üzere ilçe asil ve yedek yönetim kurulu üyeleri, kadın ve gençlik kolları yönetim kurulu üyeleri, meclis üyeleri ve mahalle başkanlarının katıldığı istişare toplantısında Gürkan’ın kongreye kadar yönetim ile beraber görevinin başında olduğu öğrenildi. Edinilen bilgiye göre yapılacak temayül yoklamasında tek aday üzerinde uzlaşı sağlanması istendiği, dışarıdan müdahalelere ise izin verilmeyeceği belirtildi.

 

AK Beykoz'da Mustafa Gürkan tekrar aday yapılmadı
Bizi Takip Edin