AK Gençler, dualarla Mursi'nin yanında!

AK Parti Beykoz İlçe Gençlik Kolları, Mursi'nin idam kararını dua ve yürüyüş ile protesto etti.

AK Parti Beykoz İlçe Gençlik Kolları, Mısır'da askeri darbe sonucu indirilen Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'nin idam kararını…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

AK Parti Beykoz İlçe Gençlik Kolları, Mursi’nin idam kararını dua ve yürüyüş ile protesto etti.

AK Parti Beykoz İlçe Gençlik Kolları, Mısır’da askeri darbe sonucu indirilen Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi’nin idam kararını protesto etmek için bir araya geldi. Kavacık Meydan’da basın açıklaması ile başlayan etkinlik, daha sonra Otağtepe’ye kadar yapılan protesto yürüşü ile devam etti. Yürüyüşte AK Gençleri; Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, İlçe Başkanı Mustafa Gürkan, Gençlik Kolları Başkanı Mehmet Güler, Kadın Kolları Başkanı Gaye Zayıf, Belediye Başkan Yardımcıları Muharrem Kaşıtoğlu ve Salim Öztürk ile belediye meclis üyeleri yalnız bırakmadı.

Ellerinde Sisi’yi protesto eden pankartla ve ağızlarında ‘Mursi’nin askerleriyiz, Ya Allah Bismillah Allahü Ekber, Kahrolsun Sisi Seninleyiz Mursi’ sloganları atan AK Gençler, Kavacık Meydan’ından, Otağtepe’ye kadar yürüyüş gerçekleştirdi.

Mehmet Güler: Mursi ve mazlumlara sahip çıkmak için buradayız!

Açılış konuşmasını Gençlik Kolları Başkanı Mehmet Güler gerçekleştirdi. 7 Haziran seçimlerini önemsedikleri kadar, ülkenin dışında meşru olarak milletin oyları ile yüzde 52 oy alarak ülkenin başına gelmiş Cumhurbaşkanına yapılan askeri darbe sonucu verilen idam kararını da önemsediklerini kaydeden Güler, konuşmasının devamında şunları söyledi: “Darbeci mahkemelerin kararlarını protesto etmek için buradayız. Mursi ve mazlumlara sahip çıkmak için buradayız. Mursi’ye ve Mısır halkına karşı verilen haksız, hukuksuz kararları ve alçakça saldırıları şiddetle kınıyoruz. Bizim için Mısır’ın Cumhurbaşkanı darbeci Sisi değil, Mursi’dir. Avrupa Birliği ülkelerinde idam yasak. İdam yasaksa, niçin sesinizi çıkartmıyorsunuz? diye soruyoruz. Biz cevabı biliyoruz; çünkü burada idam kararı verilen insanlar Müslüman. 106 idam kararı ile Sisi’nin İslam dünyasına verdiği mesaj: ‘Biz İslam düşmanıyız’ dan başkası değildi. Bu karar demokrasileri ile övünen darbeye darbe, darbecilere darbeci diyemeyen Batı’nın suratına şamardır. Ey Doğan Medyası’nın patronu ve köşe yazarları, sizin basın dediğiniz şey sadece gazeteleriniz gibi kağıt parçasından ibaret. Yüzde 52 oy ile ülkemizin ilk seçilmiş Cumhurbaşkanı olan partimizin Genel Kurucu Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın dünya mazlumlarına umut olduğu için en önemlisi de Müslüman bir Cumhubaşkanı olduğu için sizin darbe düşüncesiyle atmış olduğunuz manşetlerinizde yer buluyor. Biz biliyoruz ki, zulüm ile abad olunmaz!”.

Yücel Çelikbilek: Mursi asla yalnız değil!

Güler’in konuşmasının ardından sözü alan Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek de: “Zulüm asla ilelebet olamaz. Mursi asla yalnız değil. Mursi, dediği gibi Rabbi ile beraberdir. Ona dayandı, güvendi, onun rızası ile yola çıktı. Mısır’da yıllardır zulüm gören Müslüman kardeşler üzerindeki zulmün kalkması için, Mısır halkının özgür olabilmesi için ve laik olduğu yere gelebilmesi için  kanını, canını, her türlü değerini halkın önüne koyan Mursi’ye ancak, yürekten dua etmek diyoruz. Rabbim yardımcısı ve yardımcımız olsun. Asla Mursi’yi yalnız bırakmayacağız!..Firavunun evladı, Firavundan bile daha zalim olacak şekilde cüretkar olabiliyor. Ama şunu asla aklından çıkarmasın: Türkiye uzak bir yol gibi gelebilir ama, hepimizin duaları Mursi’nin yaşamasını sağlayacak, sizin de inanıyorum ki hayatını kısaltacaktır. O günlerin yakın olduğuna inanıyorum. Mursiler asla ölmez. Ama Sisiler asla yaşamaz” şeklinde konuştu.

Mustafa Gürkan: Zalimler korkak olur!

Son konuşmacı olarak İlçe Başkanı Mustafa Gürkan, düşüncelerini aktarmak üzere sözü aldı. Gürkan, konuşmasında şu ifadeleri kullandı: “Yeryüzünde insanlık tarihi boyunca zulüm hiçbir zaman bugünkü kadar sinsi, kuşatıcı ve küstah değildi. Şu anda zulüm Güney Amerika’da, Afrika’da, Asya’da, Ortadoğu’da, Mısır’da. Mısır’daki zulüme karşı duran Muhammed Mursi meşru bir şekilde geldi ama, şu anda idamla yargılanıyor. Biz bunun için buradayız. Bugün bu oyunu, bu ülkeye sıçratmak isteyenler var. Ama burada hiçbir zaman sonuca ulaşamayacaklar. Biz şunu biliyoruz: Zalimler korkak olur. Sisi’de bir zalim ve korkak. Onu oraya getirenler de korkak. Siz onları ve Türkiye’deki taşeronlarını da çok iyi biliyorsunuz. Onlara cevabı inşallah 7 Haziran günü vereceğiz. Gecemizi, gündüzümüzü ve anımızı bir nimet bilip, çalışarak 7 Haziran’a çok güçlü bir şekilde gireceğiz”.

Konuşmaların ardından Arif Nihat Asyalı’nın Dua şiiri ve ayrıca dua okundu. Daha sonra Kavacık Meydan’dan başlayan protesto yürüyüşü, Otağtepe’de son buldu.

AK Gençler, dualarla Mursi'nin yanında!
Bizi Takip Edin