AK Parti ailesi iftarda buluştu…

AK Parti Beykoz İlçe Teşkilatı, kurulduğu günden bugüne partisinde görev almış tüm üyelerini iftar sofrasında bir araya getirdi.

AK Parti Beykoz İlçe Başkanlığı, Ramazan ayının manevi atmosferini teşkilat üyeleri ile paylaştı….

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

AK Parti Beykoz İlçe Teşkilatı, kurulduğu günden bugüne partisinde görev almış tüm üyelerini iftar sofrasında bir araya getirdi.

AK Parti Beykoz İlçe Başkanlığı, Ramazan ayının manevi atmosferini teşkilat üyeleri ile paylaştı. Çavuşbaşı Erbap Kasrı’nda kurulduğu günden bugüne bir araya gelen partinin çeşitli kademelerinde görev yapan-yapmış olan binlerce teşkilat üyesi oruçlarını beraber açtı ve ‘Barış ve kardeşlik içerisinde bir ülke’ için birlikte dua etti.

Yoğun bir kalabalığın olduğu geceye; AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Gürkan, Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, İstanbul Birinci Bölge Milletvekilleri Erol Kaya ve Ravza Kavakçı Kan, Milletvekili Adayları Coşkun Koç, Yasin Şener, Ali Erdemir ve Ayşe Kartal, Kurucu İlçe Başkanı Ahmet Hulusi Batu, eski İlçe Başkanı Adem Sefer, İlçe Gençlik Kolları Başkanı Mehmet Güler, İlçe Kadın Kolları Başkanı Gaye Zayıf, Belediye Başkan Yardımcıları Muharrem Kaşıtoğlu, Hanefi Dilmaç ve Salim Öztürk, Belediye Meclis Üyeleri, Sivil Toplum Kuruluşu Temsilcileri, Spor Kulübü Başkanları ile partinin çeşitli kademelerinde bugüne kadar görev yapmış olan çok sayıda parti mensubu katıldı.

Kur’an tilaveti ile açılan program, iftardan sonra protokol konuşmaları ile devam etti. Her konuşmacı, konuşmasında birlik ve beraberliğe dikkat çekerken, bu ülkedeki kardeşliği kimsenin bozamayacağına vurgu yaptı.

Mustafa Gürkan: Bizlere düşen bu topraklarda birlik ve beraberliği daim etmektir!

Açılış konuşmasını yapan İlçe Başkanı Mustafa Gürkan, Ramazan ayının kardeşliği ifade ettiğini belirterek başladığı konuşmasını şu şekilde sürdürdü: “Ramazan ayı; beraberliktir, paylaşmaktır, hoşgördür ve sonunda kavuşmaktır. Çok şükür, barış içerisinde bir Ramazan ayına daha kavuştuk. Biz Anadolu topraklarında yaşıyoruz. Yaklaşık bin yıldır beraberlik içerisinde yaşamımızı sürdürüyoruz. İstanbul’un da en nadide yeri Beykoz’da oturuyoruz. Ben her konuşmada şunu söyledim: Biz bu kadar güzel bir şehirde, coğrafya da oturarak, bu güzel ve zorlu kaderi beraber yaşıyoruz. Bu coğrafya da yaşamının bize getirdiği  iki tane sorumluluk var. Birincisi, şükür. İkincisi ise, bu coğrafya Türk milletinin dışında da bu coğrafyada hüküm süren herkese farklı anlam vermiştir. Bizler bin yıldır bu topraklarda var olmanın bedelini ödedik. Bizlere düşen bu topraklarda birlik ve beraberliği daim etmektir. Bu ülkede el ele kardeşçe olmayı Allah’tan niyaz ediyorum”.

Özlem Öztekin: Oyunlarını bozmaya devam edeceğiz!

Gürkan’ın konuşmasının ardından sözü alan İl Başkan Yardımcısı Özlem Öztekin ise, konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “Allah’a hamdolsun ki bir Ramazan ayına daha ulaştık. Bu güzel akşamda bir iftar sofrasında daha buluştuk. Bu buluşmamıza emek veren tüm kardeşlerime teşekkür ediyorum. Sokak iftarlarında halkımızla buluşuyoruz. İstanbul’un her yerindeki yetimle, yoksulla, garibanla, hastayla elimizden geldiğince buluşmalar gerçekleştirmeye çalışıyoruz. Yaraları sarmaya, dertleri paylaşmaya çalışıyoruz. Bu üç günlük dünyada insanların hayır duasını almaktan, anaların ve babaların gözlerindeki tebessüme tanıklık etmekten, çocukların yüzlerindeki sevinci görmekten daha güzel ne olabilir! Bizler birbirimize kenetlenerek, bu milleti birbirine düşman etmek isteyenlerin, bu ülkenin büyük yürüyüşü durdurmak isteyenlerin oyunlarını bozmaya devam edeceğiz. Durmak yok! Çalışmaya, buluşmaya, paylaşmaya devam!”.

Erol Kaya: Koalisyon çalışmaları ile ilgili her siyasi parti üzerine düşeni fazlasıyla yapıyor!

Milletvekili Erol Kaya da, kendisini yanlışlıkla ‘milletvekili adayımız’ diye takdim eden sunucunun sözlerine dayanarak şunları söyledi: “Eğer buradan ‘Yahu erken seçim mi var?’ gibi bir şey çıkacaksa, arkadaşlar henüz öyle bir şey yok. Ama siyasetçi olana her an seçim hazırdır”. Genel seçimlere ilişkin değerlendirmelerde de bulunan Kaya, AK Parti ailesi olarak arzuladıkları sonuca ulaşamadıklarını ifade ederek; “Buna üzüntülüyüz. Bir önceki seçime göre biz ciddi bir oy kaybettik. Ama bizden sonraki ikinci ve üçüncü partinin toplamından daha fazla oy verdiniz. Biz üzüntülüyüz, onlar seviniyorlar. Nasıl olduğunu bende anlamadım. Ama Türkiye’nin hali bu. Allah hayırlara vesile eylesin. Koalisyon çalışmaları, görüşmeleri ile ilgili her siyasi parti üzerine düşeni fazlasıyla yapıyor. AK Parti olarak bizlerde üzerimize düşeni fazlasıyla yaptığımızı sizlere hitap edeyim. İnşallah süreç ülkemiz için en güzel şekilde gerçekleşir” dedi.

Ravza Kavakçı Kan: Sonuç beklediğimiz gibi değildi ama, Rabbimizin takdiriydi!

Son konuşmacı olarak sözü alan Milletvekili Ravza Kavakçı Kan ise, şunları ifade etti: “Yoğun bir seçim çalışması yaptık. Bizim için önemli olan seçimden önceki gün elimizden geleni yaptık mı, yapmadık mı onu anlamaktı. Biz o gece elimizden geleni yaptığımızı düşünerek yataklarımıza gittik. Ertesi gün aldığımız neticeden ki beklediğimiz netice değil ama, Rabbimiz takdiriydi. Onun için başımızın üstünde yeri vardı. Hayırlısı ile meclisimizde güzel bir tablomuz var. İnşallah uzlaşma kültürümüze fayda edecektir. İnşallah hayırlara vesile olacaktır. Ülkemizi çok güzel günler beklediğine inanıyorum”.

AK Parti ailesi iftarda buluştu…
Bizi Takip Edin