AK Parti Beykoz, 14. yıl dönümü ES geçti!

AK Parti Beykoz İlçe Başkanlığı, 14. yıl dönümü kutlamasında sessiz kaldı.

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti)' nin 14. kuruluş yıl dönümü Türkiye'nin her yerinde kutlandı. Genel Merkez başta olmak üzere…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

AK Parti Beykoz İlçe Başkanlığı, 14. yıl dönümü kutlamasında sessiz kaldı.

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti)’ nin 14. kuruluş yıl dönümü Türkiye’nin her yerinde kutlandı. Genel Merkez başta olmak üzere il ve ilçe başkanları yıl dönümüne ilişkin kutlama mesajları yayınlarken, AK Parti Beykoz İlçe Teşkilatı’nda herhangi bir faaliyet ve hareketlilik yoktu. AK Parti’ nin 14. kuruluş yıl dönümünde İlçe Başkanı Mustafa Gürkan’a görüşlerini almak için ulaşamadığımız gibi sosyal medya üzerinden de herhangi bir mesajını göremedik.

Kuruluş yıl dönümü kutlamaları AK Parti Genel Merkezi’nden bütün il ve ilçelere aynı gün, aynı saatte mesajla iletilmesine rağmen Tanıtım ve Medya Birim Başkanı Hacı Demir’in de gerekli özeni göstermemesi tepkiye neden olurken, 14. kuruluş yıl dönümünde ilçe teşkilatının resmi internet sitesinde herhangi bir mesaj veya açıklama olmaması da oldukça dikkat çekti.

Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun AK Parti kuruluşunun 14. yıldönümünde yapmış olduğu konuşmanın bazı satır başları;

VESAYET ÇABALARI BİZİ YILDIRAMADI

‘Anadolu 2001’de yeni bir yükselişe hazırlanıyordu. 14 yıl, bu 14 yıla bakıp tekrar tekrar düşünmeliyiz. Nelerle karşılaşmadık ki? Vesayet çabaları, provokasyonlar, parti kapatma eylemleri… 14 yıl erdemin, irfanın, adaletin peşinde olduk. Biz hiçbir zaman kibire kapılmayız.

14 YIL ÖNCEKİ SÖZLERİ HATIRLATTI

Ahmet Davutoğlu, 14 yıl önce AK Parti’yi kurarak yola çıkan Erdoğan’ın, AK Parti Genel Başkanı olarak ağzından çıkan sözleri hatırlattı: Ne demişti genel başkanımız o zaman? Bundan sonra millet siyasetin arkasından gitmeyecek, siyaset milletin arkasından gidecektir.

‘AK PARTİ MİLLETİN TA KENDİSİDİR’

AK Parti hareketi milletin ta kendisidir. Bu kadrolar kendi içinden 2 Cumhurbaşkanı 3 Başbakan 5 Meclis Başkanı çıkardı. Bu kadrolara rağmen harekete çıkıp vesayet sistemi kurmak isteyenler karşılarında AK Parti kadrolarını buldu ve bulacak. Asırlarca beslenen ve bütün bir aleme erdem hareketinin mekanı olmuş Anadolu 2001’de yeni bir yükselişe hazırlanıyordu. 

Her an imtihana hazır niyazda bekleriz. Bu muhasebeyi bir kez daha bugün sizlerle yapmak istiyorum.

‘ERDOĞAN NE DEMİŞTİ?’

Kurucu liderimiz, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan partimizi kurduğu toplantıda yaptığı konuşmada 5 kurucu ilkesini ifade etmişti:

‘Bugün Türk siyaset tarihine kollektikf liderlik anlayışının yerleştiği bir hareket olarak gireceğiz. 

Bugün yeni bir zihniyet ve özgür düşünce ortamı yeşerecek.

Bugün Türk siyaset tarihine her yönüyle şeffaf bir siyasal örgütlenme modelinin kurulduğu gün olarak geçecek.

Bugün siyaset tarihine koltuğa değil hizmete sevdadıların kurduğu AK Parti iktidarının kurulduğu gün olarak geçecek.

Bugünden sonra Türk siyaset tarihinde hiçbir şey eskisi gibi olmayacak.’

‘AK PARTİ BİR ORTAK AKIL HAREKETİDİR’

Evet, Türk siyasetinde hiçbir şey eskisi gibi olmadı olmayacak. AK Parti bir ortak akıl hareketidir. Afyon’dan çıkan bu gür ses her türlü denetime açık bir siyaseti hedefliyordu. O gün yasaklarla anılan Türkiye bugün özgürlüklerle anılıyor.

AK Parti Beykoz, 14. yıl dönümü ES geçti!
Bizi Takip Edin