AK Parti Beykoz, gemileri yaktı!

AK Parti Beykoz İlçe Teşkilatı, ‘Hedef 2023 İstişare Toplantıları'nın ikinci ayağını gerçekleştirdi.

AK Parti Beykoz İlçe Teşkilatı, ‘Hedef 2023 İstişare Toplantıları'nı gerçekleştirmeye devam ediyor. Geçtiğimiz ay ilçe yönetiminde görev yapmış ve…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

AK Parti Beykoz İlçe Teşkilatı, ‘Hedef 2023 İstişare Toplantıları’nın ikinci ayağını gerçekleştirdi.

AK Parti Beykoz İlçe Teşkilatı, ‘Hedef 2023 İstişare Toplantıları’nı gerçekleştirmeye devam ediyor. Geçtiğimiz ay ilçe yönetiminde görev yapmış ve halen görev yapan parti üyelerini, aynı zamanda da eski ve yeni belediye meclis üyelerini bir araya getirmişti. AK Parti Beykoz toplantının ikinci ayağını; eski kadın ve gençlik kollarında görev yapmış olan parti üyeleri ile mahalle başkanlarının katılımı ile gerçekleştirdi.

İBB Sosyal Koru Tesisleri’nde gerçekleşen toplantıya; AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Gürkan, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ve eşi Ayşe Çelikbilek, Belediye Başkan Yardımcısı Muharrem Kaşıtoğlu, Kadın Kolları Başkanı Gaye Zayıf, Gençlik Kolları Başkanı Mehmet Güler, eski Gençlik Kolları Başkanları Nazım Kartbak, Fatih Yılmaz ve Fatih Sağlam, belediye meclis üyeleri ile kadın ve gençlik kollarında görev hapmış yönetim kurulu üyeleri katıldı.

Toplantının gündemi yaklaşan genel seçimler oldu. AK Parti Beykoz yöneticileri , sık sık yüzde 60 hedeflerini dile getirirken, Başkan Yücel Çelikbilek’te bu kez kesin konuştu ve: “Artık yola çıktık, geri dönüşü yok. Gemileri yaktık” diyerek hedeflerini gerçekleştirmek için tüm çabayı sarf edeceklerini vurguladı.

Gecenin açılış konuşmasını İlçe Başkan Yardımcısı Yaşar Şahin gerçekleştirdi. Kısa bir selamlama konuşması yapan Şahin, amaçlarının 7 Haziran seçimlerinde İlçe Başkanı Mustafa Gürkan’ın hedef gösterdiği yüzde 60 oy oranını yakalamak olduğunu söyledi.

Nazım Kartbak: Gençler, siyasette donanımlı olmalı!

Şahin’in konuşmasının ardından söz, İlçe Gençlik Kolları Kurucusu Nazım Kartbak’a verildi. Kartbak, 2002 yılında ilçe gençlik kolları başkanlık görevinin kendisine verildiğini söyleyerek, süreci paylaştı. Karpak; “O günleri hatırladığımızda il, sürekli diyor ki; ‘Bir an önce yönetim oluştur, bize liste ver’. Benim gayem ise şuydu: Öyle bir gençlik oluşturmamız lazım ki, yıllar geçse bile o gençliğin konuşulması lazım. Sanıyorum ki, konuşuluyor… Gençlere buradan seslenmek istiyorum: Gerçekten çok şartlar altında çalıştığımız dönemlerden geçtik. Şu an bulunmuş olduğumuz ortamlar, imkanlar o zaman düşünülemezdi. Bunun kıymetini bilmemiz gerekir. Ayrıca gençlerin siyasette donanımlı olması lazım. Şunu da belirtmek isterim ki, Yücel Çelikbilek Başkanımızla çalışmak bir ayrıcalık…” dedi. Son olarak, 7 Haziran seçimlerinin önemine de değinen Karpat, var güçleriyle seçimi almak için çalışacaklarını belirtti.

Fatih Yılmaz: Siyaseti amaç olarak kullanmadık…

Eski Gençlik Kolları Başkanı Fatih Yılmaz da, 3,5 yıl gençlik kolları başkanlık görevini yaptığının bilgisini paylaşarak, şunları ifade etti: “İnanıyorum ki, yönetimdeki arkadaşlarımızla en güzel dönemleri yaşadık. O zamanlar sosyal medyanın ve kitle iletişim araçlarının çok aktif olmadığı bir dönemdi. Gençlik kollarında samimi ve yürekten üzerimize düşen görevimizi yaptık ve bundan dolayı aldığımız zevkin halende hazzını yaşıyoruz. Siyaset, bizim için her zaman amaç değil, araçtı. Siyaseti amaç edinmediğimiz için samimi bir ortam kurduk. Halen arkadaşlarımızla bir araya gelebiliyor ve organizasyon yapabiliyoruz. Ben bu aileden olmaktan dolayı çok büyük mutluluk duyuyorum. Son olarak şunu söylemek istiyorum: Gençlik kolları her zaman bu partinin vicdanı olmuştur”.

Fatih Sağlam: Partimizin her zaman yanında olacağız!

Yılmaz’ın konuşmasını tamamlamasının sonrasında sözü, bir sonraki eski Gençlik Kolları Başkanı Fatih Sağlam devraldı. AK Parti’nin çok büyük bir aile olduğunu söyleyen Sağlam; “Öncelikle bu ailede olduğumuzdan ötürü Allah’a şükrediyoruz. Her zaman gençlik kollarının bu partide önemli bir yeri olduğunu, önemli bir hassasiyet taşıdığını ifade ettik. Bugüne kadar elimizi taşın altına koyduk ve koymaya devam edeceğiz. Şunu herkesin bilmesini istiyorum: Kişiler gelip geçicidir, önemli olan partimizin sürekliliğidir. Bu sebeple, her zaman ve her süreçte partimizin yanında olacağız” dedi.

Mehmet Güler: Güçlü bir partiyiz ama çok daha güçlü olmamız lazım!

İlçe Gençlik Kolları Başkanlığı görevini yeni üstlenen Mehmet Güler ise, bu toplantıları birlik ve beraberliklerini güçlendirmek adına yaptıklarını belirterek; “Bizim bu  yıl İlçe Başkanlığı olarak Beykoz’da bir hedefimiz var: Yüzde 60 oy oranını yakalamak. Bu birliğimizi aynı şekilde sahaya yansıtabilirsek, bunu başarabiliriz. Güçlü bir partiyiz ama çok daha güçlü olmamız lazım. Aldığımız bayrağı inşallah daha yükseklere çıkaracağız ve AK Parti Beykoz’da aldığı oydan daha aşağıya inmemesi için çalışcağız” şeklinde konuştu.

Gaye Zayıf: Kadınlar, AK Parti’nin kanatlarıdır…

Güler’in sonrasında da Kadın Kolları Başkanı Gaye Zayıf kürsüye çıktı. Zayıf, salondaki coşkuyu ve heyecanı işaret ederek, AK Parti’nin başarısının bu birlikten geçtiğini ifade etti. Kadın Kollarında çalışanlara ayrıca teşekkür ettiğini belirten Zayıf: “AK Parti’nin kanatları olan kadınlarımız, siyasetin yanı sıra çok fazla işlerde yapıyorlar. Onlar hem anne hem öğretmen hem aşçı hem terzi… Hepsini yürekten kutluyorum. 12 Ocak’tan beri ekibimizle beraber sahadayız, güzel işler yapıyoruz. İnşallah birlik içerisinde yüzde 60 hedefine ulaşacağımıza inanıyorum” dedi.

Yücel Çelikbilek: AK Parti gemileri yaktı, artık dönüşü yok!

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek de, 2002’den bu yana AK Parti’nin büyüyerek, yola devam ettiğini vurguladı. Türkiye’nin olumlu anlamda AK Parti gerçeğini gördüğünü söyleyen Başkan Çelikbilek, konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “Bu millet, nasıl kendisiyle bütünleşebileceğini gördü. Yöneticilerinin her ortamda yanlarında olacağını fark etti. Kaymakamların, valilerin, bakanların nasıl aralarına girdiklerini gördü. Kadınlar, gençler kendilerinde farklı bir ayrıcalık gördüler.  18 yaşındaki bir delikanlının umuyorum ki, kısa bir süre sonra meclise girebilecek standarta geleceğini AK Parti’de gördüler. Kadınlarla ilgili bu dönemde atılan adımlar Cumhuriyet kuruldu kurulalı bu zamana kadar AK Parti döneminde  kadınlarla çıkarılan yasa kadar hiç bir dönemde çıkarılmadı. İlk defa kadınlar, AK Parti yönetimiyle değer buldu. Gençlerin önü açıldı. Engelli birini meclise sokan ilk siyasi kadroyuz… Siyaset; vefayı, saygıyı, asaleti ilk kez AK Parti’de gördü. Bu salondaki birlikte bunu ifade ediyor. AK Parti’nin amacı, milleti iktidar yapmaktır. 7 Haziran’da Türkiye’nin önün açılması gereken bir zamana girerken, açtırmamak için adımlar atıyorlar. Ama biz asla yılmayacağız! Biz 2002’den daha büyük bir heyecanla 7 Haziran’a bugünden itibaren hazırlanacağız. 66 gün sonra yeni bir Türkiye’yi kurmak istiyoruz. 2023 vizyonunu gerçekleştirebilmemiz için bizim mutlaka anayasal değişikliği yapacak kadro sayısını meclise taşımamız lazım. Cumhurbaşkanımızın söylediği gibi 400 milletvekilini kazanmamız lazım. Yola çıktık, bu işin dönüşü yok artık! Beykoz’da biz, Türkiye’de de biz, Dünya’da da biz gemileri yaktık! İlçe Başkanlığımızın yüzde 60 oy oranının altına düştüğümüzü, düşünmek bile istemiyorum. Biraz gayret etmemiz gerekiyor. Yüzde 60’ı yakalamak bizler için hayal değil”.

Mustafa Gürkan: Hedefimiz, yüzde 60 oy almak!

Programa, SKM toplantısında olmasından ötürü geç katılan Mustafa Gürkan, son konuşmacı olarak teşkilat mensuplarına seslendi. 2002’den bu yana AK Parti’nin çok büyüdüğünü vurgulayan Gürkan, Beykoz’da AK Parti’nin 40 bin, İstanbul’da 2 milyon 100 bin, Türkiye’de 9,5 milyon üyesi bulunduğunu ifade ederek; “Biz bugün büyümeseydik, bu salonda 600 kişi olmazdık. Eğer biz büyümeseydik bu partinin 9,5 milyon üyesi ve bu teşkilatlar olmazdı. Bizim üzerimize düşen öncelikle bu büyüyen aileyi korumak; daha sonrada inşallah daha güzel yarınlara götürmek… Bizim teşkilatımız, nerede ne yapmasını bilen bir teşkilattır. Ben inanıyorum ki, 66 gün sonrada 7 Haziran günü Türkiye, Yeni Türkiye o birilerinin tahmin ettiği gibi uyanmayacak! 7 Nisan’da adaylarımız belli olduktan adaylarımızla sahaya inip çalışacağız. Bizi bu seçimde heyecanlandıran yüzde 60’dır. Yani 93 bin oy…İnşallah bu çalışmaları arttırarak devam ettireceğiz. 8 Haziran’da da inşallah Ankara’ya güzel bir selam göndereceğiz” şeklinde konuşmasını tamamladı.

Konuşmaların sonrasında konuşmak isteyen parti üyelerine söz verildi.

AK Parti Beykoz, gemileri yaktı!
Bizi Takip Edin