AK Parti Beykoz itirazlarını İl Seçim Kurulu’na taşıdı!

Beykoz’da AK Parti’nin seçim sonuçlarına yaptığı itirazlar, İlçe Seçim Kurulu tarafından reddedilmesi üzerine parti yetkilileri bir üst merci olan İl Seçim Kurulu’na itirazda bulundu.

AK Parti Beykoz itirazlarını İl Seçim Kurulu’na taşıdı
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz’da AK Parti’nin 31 Mart’ta yapılan mahalli idareler seçim sonuçlarına yaptığı itirazlar, İlçe Seçim Kurulunca reddedildi.

Hakim, iki memur üye ile AK Parti, CHP, İYİ Parti ve Yeniden Refah Partisi’nden oluşan 7 kişilik Beykoz İlçe Seçim Kurulu, siyasi partilerin taleplerini değerlendirdi.

YRP ÜYESİ EKREM TUNCER RET VERDİ

Seçim sonucuna tesir edecek usulsüzlüklerin ortaya çıkartılması amacıyla tüm oyların yeniden sayılmasına yönelik yapılan itirazlara, Yeniden Refah Partisi üyesi Ekrem Tuncer, CHP üyesi Fuat Öztürk ve İYİ Parti üyesi Demet Cemile Erel ile bir memur üye ret oyu verdi.

Yaklaşık 12 saat süren müzakereler sonucu yapılan itirazlar, 4’e 3 oy çokluğuyla reddedildi.

AK Parti Beykoz itirazlarını İl Seçim Kurulu’na taşıdı

KURUL ÜYESİ KESİN SONUÇ AÇIKLANMADAN TEBRİK ETTİ

Henüz YSK kesin sonuçları duyurmadan ve İlçe Seçim Kurulu Toplantısı öncesi, Yeniden Refah Partisi üyesi ve İHH Başkanı olan Ekrem Tuncer’in Murat Aydın’a teşekkür edip, CHP Adayı Alattin Köseler’e hayırlı olsun dileklerinde bulunan mesaj yayımlaması dikkat çekti.

AK Beykoz’dan ilk açıklama! Sandıkta lehte tespitler yapıldı

AK PARTİ BEYKOZ İL SEÇİM KURULU’NA GİDİYOR

İlçe Seçim Kuruluna yapılan itirazların reddedilmesi üzerine AK Parti’li yetkililer bir üst merci olan İl Seçim Kurulu’na itirazda bulundu.

Bu itirazlar il seçim kurullarınca, 5 Nisan Cuma günü saat 17.00’ye kadar karara bağlanacak.

GOP’TA OYLAR YENİDEN SAYILIYOR

AK Parti’nin benzer şekilde itirazlarda bulunduğu Gaziosmanpaşa’da ise İlçe Seçim Kurulu Başkanlığı’nda oyların yeniden sayımı saat 11.00 itibarıyla başladı.

İLÇE BAŞKANI ÖZKAN AYDUĞAN’DAN AÇIKLAMA

Sürece dair açıklama yapan AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Özkan Ayduğan, “31 Mart günü vatandaşlarımız sandıkta iradesini ortaya koydu. Biz de AK Parti olarak, milli iradenin şeffaf bir şekilde sandıklara yansıması için itirazlarımızı sürdürüyoruz.İlçe Seçim Kurulu tarafından reddedilen itirazlarımızı İl Seçim Kurulu’na taşıdık. Mazbatalar verilene kadar süreç devam etmekte olup; milletimiz tarafından verilen her oyun takipçisi olmaya devam ediyoruz.” dedi.

AK Parti Beykoz itirazlarını İl Seçim Kurulu’na taşıdı!

Yorumlar kapalı.

Bizi Takip Edin