AK Parti Beykoz tek yürek… Terörü Lanetliyoruz…

AK Parti Beykoz İlçe Başkanlığı Eylül ayı Danışma Meclisi Toplantısı'nı ‘Terörü Lanetliyoruz' başlığı altında gerçekleştirerek, anlamlı bir güne imza attı.

AK Parti Beykoz İlçe Başkanlığı Eylül ayı Danışma Meclisi Toplantısı'nı ‘Terörü…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

AK Parti Beykoz İlçe Başkanlığı Eylül ayı Danışma Meclisi Toplantısı’nı ‘Terörü Lanetliyoruz’ başlığı altında gerçekleştirerek, anlamlı bir güne imza attı.

AK Parti Beykoz İlçe Başkanlığı Eylül ayı Danışma Meclisi Toplantısı’nı ‘Terörü Lanetliyoruz’ teması ile birleştirerek, binlerce teşkilat mensubunun katılımı ile R.Şahin Köktürk Spor Salonu’nda anlamlı bir toplantı gerçekleştirdi.

Teröre dikkat çekmek ve şehitleri anmak amacı ile gerçekleştirilen toplantıda; ‘Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez’ sloganı hep bir ağızdan adeta haykırıldı. Birlik ve beraberliğe vurgu yapılan toplantıda her protokol konuşmacısı, siyasi istikrarsızlığın getirmiş olduğu olaylar zincirinin tek kopuşunun 1 Kasım Genel Seçimler olduğunu söyledi.

1 dakikalık saygı duruşunun ardından okunan İstiklal Marşı ile başlayan toplantı, daha sonra şehitler için Hasan Yavuz Cami İmamı Muhammed Polat’ın okuduğu Kur’an tilaveti ile devam etti.

Toplantıya; AK Parti İstanbul Milletvekilleri İsmet Uçma ve Ravza Kavakçı Kan, İl Yönetim Kurulu Üyesi Hasan Kılıç, İlçe Başkanı Mustafa Gürkan, Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Belediye Başkan Yardımcıları Salim Öztürk ve Muharrem Kaşıtoğlu, Kadın Kolları Başkanı Gaye Zayıf, Gençlik Kolları Başkanı Mehmet Güler, Milletvekili Aday Adayı Adem Sefer, belediye meclis üyeleri ile parti mensupları katıldı.

Mustafa Gürkan: Hiç kimse bu topraklardan bir taş dahi oynatamaz!

Divan Başkanlığı’nı İlçe Başkan Yardımcısı Av. Ahmet Deliak’ın yaptığı toplantının açılış konuşmasını İlçe Başkanı Mustafa Gürkan gerçekleştirdi. İstiklal Marşı’nın dörtlükleriyle konuşmasına başlayan Gürkan, Mehmet Akif Ersoy’un yıllar önce İstiklal Marşı’nı yazarken, ‘Allah bu millete bir daha İstiklal Marşı yazmayı nasip etmesin’ dediğini hatırlattı. 2 aydır alınan acı şehit haberlerinin herkesi üzdüğünü, yüreğini yaraladığını belirten Gürkan, konuşmasının devamında şu ifadelere yer verdi: “Siyasi gündemden uzak şehitlerimizi yad etmek için vatanın, bayrağın ve şehidin bu ülke için, bizler için neler ifade ettiğini bir kere daha hatırlatmak için toplantımızı bu şekilde organize ettik. Vatan, yeryüzünde ait olduğumuz en önemli yerdir. Biz kendi vatanımıza bile Anadolu demişiz. Bu bayrağı ise, temsil eden bayraktır. O bayrak için yeri geldiğinde seve seve canını veren de şehittir. Binlerce, on binlerce bu topraklarda şehit verdik; vatanın, milletin, bayrağın ne olduğunu bize bir kez daha hatırlattılar. Elbette biz bunu bu şekilde hatırlamak istemezdik. Ama bizlere vatan, bayrak, ezan, şehit dendiğinde her şeyin üstünde gelir. Bu ülkeyi hiç kimse bizden daha fazla sevemez. Biz herkesin sevgisine, saygısına saygı duyuyoruz. Ama şu son günlerde yaşadıklarımız hepimizi üzdü. Biz bugün ülkemizde oynanan çirkinliklerin, ülkemizin güzelliklerine zarar vermek isteyenlerin hepimiz farkındayız. Bu topraklarda hiç kimse şunu iyi bilsinler ki, bir taş bile oynatamazlar. Bugüne kadar oynatamadıkları gibi bugünde bir taş dahi oynatamazlar!”.

Başkan Mustafa Gürkan’ın ardından kürsüye Kadın Kolları Başkanı Gaye Zayıf çıktı. Bir şehidin son mektubunu okuyan Zayıf, salonda duygusal anlar yaşattı. Hemen sonrasında sözü alan Gençlik Kolları Başkanı Mehmet Güler de salonda yer alan gençlerle birlikte ‘Biz Beykoz’un AK Gençleri’ isimli şiiri okudu.

Yücel Çelikbilek: Bu ülke topraklarından hain çıkmaması lazım!

Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek de bu toplantının anlamlı ve özel bir toplantı olduğuna dikkat çekerek; vatan, bayrak ve şehit kelimelerinin çok değerli kavramlar olduğuna değindi. Vatan sevgisinin ancak imanı olanda olacağını ifade eden Başkan Çelikbilek: “İmanı olmayan da vatan sevgisi olmaz. Onun için vatan uğrunda ölenlere şehit denmiş. Yine Allah’ın lütuf ettiği bir değerle onların öyle olmadığı beyan edilmiş. Ama gönlünde iman olmayan insanların bunu anlaması beklenebilir mi? Beklenemez. O yüzden bazen televizyonu seyredince insanlar nasıl alçakça, bu ulvi değerlerle kendilerine göre kafa bulduklarını gördüğümüz zaman insanın yüreği paramparça oluyor. Bu ülke ne hale geldi. Ne kadar yobaz oldular, ne kadar kaba oldular ve inanın ne kadar çekilmez oldular. Vicdanım bunlara tahammül etmiyor. Bunları izlerken insanın ruh yapısının bozulmaması mümkün değil. Bu topraklar çok insanlar gördü. Kahramanlarda gördü, hainlerde gördü. Ama ben bugünkü kadar hain bir araya geldiğini bu yaşıma kadar görmedim. Allah’ta bir daha göstermesin. Bu ülke topraklarından hain çıkmaması lazım. Leş kargalarının olmaması lazım. Bu ülkenin toprakları mübarek topraklardır. Bu ülke bağrında peygamberler, evliyalar, kahramanlar, şehitler barındırıyor. Bunları anlamayanların bu topraklarda dolaşmasını inanın yüreğimde bir baskı olarak görüyorum. Hazmedemiyorum! Yapacak neyim var diye düşündüğümde, çok çalışmam gerek diye düşünüyorum” şeklinde konuştu.

7 Haziran olmasaydı bu olayların olmayacağını vurgulayan Başkan Yücel Çelikbilek, 1 Kasım’ın bu olayların panzehiri olacağını söyledi. 1 Kasım’da dualarla bu işten çıkılacağını da sözlerine ekleyen Başkan Çelikbilek, 1 Kasım’ın ölüm kalım savaşı olduğunu belirterek kimseyi kırmayacaklarını ve herkesin gönlünü alacaklarını ifade etti.

Ravza Kavakçı Kan: Davamıza da imanımızı güçlendirmemiz gerekiyor!

Başkan Çelikbilek’in konuşmasını tamamlamasının ardından kürsüdeki yerini bu kez de Milletvekili Ravza Kavakçı Kan aldı. Ülkenin unutmuş olduğu fakat son seçimlerden itibaren tekrar lügata yerleşen ‘terör’ olgusuyla karşı karşıya olduklarını  belirten Vekil Kan: “Biz AK Parti ailesi olarak imanımız, inancımız tam biliyoruz. Ama belirli noktalarda belki imanımızı tazelemek, Rabbimize imanımız tam, davamıza da imanımızı güçlendirmemiz gerekiyor. Bu meselenin, sadece Beykoz ve Türkiye meselesi değil; önümüzdeki kritik sürecinde dünyadaki mazlumların meselesi olduğunu bilmemiz lazım. Gencecik fidanlarımızı toprağa veriyoruz. Ama duyuyoruz ki mesele terör meselesi değil. Mesele, genç fidanlar meselesi de değil. Mesele, Türkiye’den çok büyük bir mesele. Mesele, dünyadaki dengeleri değiştirme meselesi. Onun için gözlerimizi açıp, uyanık olup birlik ve beraberlik içerisinde koşturmamız lazım. Bu dönemde algı yöneticilerinin, bilgi üreticilerinin kafamızı karıştırmasına izin vermeyeceğiz” dedi.

Milletvekili İsmet Uçma da ‘Sözün bittiği yerdeyiz’ diyerek, terör konusunu danışma meclise taşıdıklarından ötürü İlçe Başkanına ve yönetimine teşekkür etti. “Adı konulmadık bir 3.Dünya Savaşı yapıyoruz. İyiler ve kötülerin savaşı” diyen Uçma, AK Parti Teşkilatlarını yeniden gönüllere misafir olmaya davet etti.

Son konuşmacı olarak kürsüye çıkan İl Yönetim Kurulu Üyesi Hasan Kılıç ise, yapmış olduğu kısa konuşmasında Haziran seçimlerinde gerekli çalışmaları yaptıklarına vurgu yaparak, siyasi istikrarsızlığın yol açmış olduğu son günlerde yaşanan terör olaylarının herkesin canını yaktığını belirtti. 1 Kasım seçimlerin de de tüm kademelerle birlikte çok çalışacaklarını, kapı kapı dolaşacaklarını söyleyen Kılıç, en güzel sonuçla bu seçimi sonuçlandıracaklarını ifade etti.

Toplantı, şehitlerin ruhu için okunan dua ile son buldu.  

AK Parti Beykoz tek yürek… Terörü Lanetliyoruz…
Bizi Takip Edin