AK Parti Beykoz teşkilatından Adem Sefer'e tam destek!

AK Parti Beykoz eski İlçe Başkanı Adem Sefer, İl Başkanlığı'na yaptığı başvuru sonrasında ilçe merkezinde adaylığını açıkladı.

AK Parti Beykoz eski İlçe Başkanı Adem Sefer, İl Başkanlığı'na yaptığı resmi başvuru sonrasında…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

AK Parti Beykoz eski İlçe Başkanı Adem Sefer, İl Başkanlığı’na yaptığı başvuru sonrasında ilçe merkezinde adaylığını açıkladı.

AK Parti Beykoz eski İlçe Başkanı Adem Sefer, İl Başkanlığı’na yaptığı resmi başvuru sonrasında ilçe merkezinde 7 Haziran 2015 tarihinde yapılacak olan milletvekilliği seçimleri dolayısıyla Ak Parti’den Milletvekili Aday Adayı olduğunu açıkladı.

İstanbul 1. Bölge Milletvekili Aday Adaylık başvurusunu bizzat AK Parti İstanbul İl Başkanı Selim Temurci’ye veren Adem Sefer sonrasında ilçe merkezine gelerek İlçe Başkanı Mustafa Gürkan ile birlikte adaylığını kamuoyu ile paylaştı.

Yaklaşık 7 yıl İlçe başkanlığı görevini yürüten Adem Sefer’i; AK Parti Kadın Kolları Başkanı Gaye Zayıf, Gençlik Kolları Başkanı Fatih Sağlam, belediye başkan yardımcıları ve çok sayıda parti mensubu açıklaması sırasında yalnız bırakmadı.

Beykoz’a hizmet etmenin önemli olduğunun altını çizen Adem Sefer, isimlerin önemli olmadığını, önemli olan tek şeyin Beykozlu birinin o listede yer alması olduğunu belirtti.

AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Gürkan’ın sık sık ‘ağabeyim’ olarak hitap ettiği Adem Sefer’e gerekli tüm desteği sağlayacaklarını vurgulayarak, 7 yıl boyunca başarılı bir ilçe başkanlığı yapmış birinin daha çok bu görevi ve desteği hak ettiğini söyledi.

Mustafa Gürkan: Tüm dinamikleri Adem Sefer ağabeyimiz için kullanacağız!

Açılış konuşmasını yapan İlçe Başkanı Mustafa Gürkan, Türkiye’nin yaklaşık 3 ay sonra bir genel seçim yaşayacağına dikkat çekerek, AK Parti Beykoz İlçe Başkanlığı olarak süreç ile ilgili gerekli çalışmalara başladıklarını ifade etti. 2002’den bu yana bir genel seçimden daha alınlarının akıyla çıkacaklarını söyleyen Gürkan: “Bu seçim bir genel seçim. Bu seçimi yerel seçimden ayıran, bu seçimin aktörleri yani milletvekili adayı olan arkadaşlarımız. Bu dönemde bizler mutluyuz. Çünkü, yaklaşık 7 yıl boyunca beraber çalıştığımız ve bundan 2-3 ay öncesinde burada görevi teslim aldığım değerli başkanım, ağabeyim Adem Sefer, bu dönem inşallah bizlerinde elinden geldiği bütün desteği, maddi manevi göstererek onun milletvekili adaylığı noktasında onu gidebileceği en iyi noktaya kadar taşımak istiyoruz” diyerek adaylık sürecinin kendisine, AK Partinin teşkilatına ve sonrasında Beykoz’a hayır getirmesini temenni etti.

Adem Sefer’in haricinde Gürkan; Nevin Çalışkan, Ali Osman Çite, Yusuf Kesici ve Mustafa Alpay isimlerinin de milletvekili aday adayı olacağını söyledi.

Adem Sefer:Beykoz‘dan birinin listede yer alması önemli

13 yıldır AK Parti’de siyasi hayat sürdürdüğünün bilgisini paylaşan Adem Sefer, 5.olağan kongre neticesinde başkanlık koltuğunu Mustafa Gürkan’a devrettiğini söyleyerek; “Yeni bir sürece başlamak için yola çıktık. İlçe Başkanımıza bu anlamdaki desteklerinden ötürü teşekkür ediyorum. İl Başkanlığı’na aday adaylığında başvuruda bulundum. Tabi, biz bu sürecin başından beri şunu söylüyoruz; eğer bu memlekete, bu bölgeye hizmetse, ille de siyasette bir yerlerde olmakta gerekmiyor. Biz bu bölgenin insanlarıyız. Beykoz‘a hizmet etmeyi bu 7-8 yıllık dönem içerisinde gerçekten keyif alarak yaptık. Bölgemize, ülkemize hayırlı hizmetler edebilmek adına bu yola çıktım. Bundan önce hissettiğim gibi Beykoz halkının desteğini bundan sonra da inşallah arkamda hissedeceğim. Partide her ne kademede olursam olayım, burada çalışmanın onuru bize yeter. Partimizin kurulduğundan bu yana Beykoz‘dan temsil anlamında bir milletvekili verememiştik. İlle de Adem Sefer’in olması önemli değil, önemli olan Beykoz‘dan birinin listede yer alması ve seçilmesi” dedi.

Adem Sefer, adaylık açıklamasının ardından basın mensuplarının sorularını cevapladı.

AK Parti Beykoz teşkilatından Adem Sefer'e tam destek!
Bizi Takip Edin