AK Parti Beykoz'da aday adaylığı süreci sona erdi

AK Parti'de Beykoz Belediye Başkan Aday Adaylığı için başvurular sona erdi.  

AK Parti'de, 31 Mart 2019'da yapılacak mahalli seçimler için Beykoz Belediye Başkanlığı aday adaylığı başvuru süreci sona erdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

AK Parti’de Beykoz Belediye Başkan Aday Adaylığı için başvurular sona erdi.  

AK Parti’de, 31 Mart 2019’da yapılacak mahalli seçimler için Beykoz Belediye Başkanlığı aday adaylığı başvuru süreci sona erdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla 12 Kasım 2018 Pazartesi günü bitecek 2019 Mahalli İdareler Seçimleri Belediye Başkanlığı aday adaylığı başvuruları, 16 Kasım 2018 Cuma günü gece saat 00.00’de sona erdi.

Beykoz Belediye Başkanlığı için aday adaylığı müracaatlarında yoğun ilginin olduğu AK Parti’de 5 Kasım Pazartesi günü başlayan süreçte 15 kişi başvuru dosyalarını İlçe başkanı M.Hanefi Dilmaç’a teslim ettiler.

AK Parti Beykoz İlçe Başkanı M. Hanefi Dilmaç, bütün aday adaylarına AK Parti’ye gösterdikleri teveccühten dolayı teşekkür ederek “Beykoz Belediye Başkanlığı aday adaylığı için 15 kişi başvuruda bulundu. Meclis üyeleriyle ilgili başvuru süreci devam ediyor. Pazar günü ise temayül yoklamasıyla aday adaylarımız teşkilatımızın karşısına çıkacaklar. Orada da teşkilatımız mevcut başkanlarla ilgili fikirlerini beyan edecekler. Görmek istedikleri farklı isimler var ise onlara da dile getirecekler‘ ifadelerini kullandı.

Aday Adaylığı başvurularını yapan isimler ise şunlar:

Adem Sefer

1967 Beykoz doğumlu. İlkokul, ortaokul ve liseyi Beykoz’da bitirdi. Üniversiteyi 1989 yılında Yıldız Üniversitesi Kocaeli Müh. Fakültesi Endüstri Müh. Bölümünde bitirdi. 2 Yıl çeşitli firmalarda yönetici olarak çalıştı. 1991 yılında itibaren aile şirketinde yönetici olarak çalışmakta. Evli ve 3 çocuk babası. Siyasi hayatına Ak Parti ile başladı. Kuruluşunda Soğuksu mahalle yönetimi kurulu üyesi olarak görev yaptı. 2004 Yerel Seçimlerinde belediye meclis üyesi adayı gösterildi. 2006 yılında Ak Parti Beykoz İlçe Yönetim Kuruluna seçildi. 2007 Mayıs ayına kadar İlçe Başkan yardımcılığı görevini yürüttü. 2007 Mayıs da Ak Parti Genel Merkez ve İl Başkanlığının teveccühü ile İlçe Başkanlığına atandı. 2008 ve 2012 yıllarında yapılan ilçe kongrelerinde 2 Dönem İlçe Başkanı seçildi. 2 Genel, 2 Yerel, 2 Referandum ve 1 Cumhurbaşkanlığı seçimi olmak üzere girmiş olunan 7 Seçimde partinin Beykoz’daki oy oranını arttırarak çıkmayı başardı. 2015 Genel Seçimleri’nde İstanbul 1. Bölge 22. sıra Milletvekili Adayı oldu.

Bayram Çevik

1978 yılında İstanbul Beykoz’da doğdu. Öğretimine Deri Kundura İlkokulu’nda başlayarak, sırası ile Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde lise 1. sınıftan ayrıldı ve çalışma hayatına atıldı. Liseyi Açık Öğretim Lisesi’nden dışarıdan bitirdi. Üniversite eğitimine Yüzüncü Yıl Üniversitesi Restorasyon Bölümünü ile başlayıp, Erciyes Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümünde tamamladı. 2014 Yerel Seçimlerinde Beykoz Belediyesi Meclis Üyeliğine seçildi.

Muharrem Ergül

Aslen Kuzey Kafkas göçmeni. Aile Trabzon ve Ordu kökenli. Beykoz doğumlu. İlk, orta ve lise öğrenimini Beykoz’da yaptı. Yükseköğrenimini Marmara Üniversitesinde tamamladı. 1993 yılında Beykoz Milli Eğitim Müdürü oldu. 1994 yerel seçimlerinden sonra İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı Özel Kalem Müdürü oldu. (1999) Ardından 2004 yılındaki yerel seçimlerde Ak Parti’den Beykoz Belediye Başkanlığı’na aday oldu.  Yüksek oranda bir oy alarak “AK PARTİ’NİN” ilk Beykoz Belediye Başkanı seçildi. 2009 yerel seçimlerinde aday olamadı. 2010 yılında Kültür ve Turizm Bakanlığı Müşavirliğine atandı. 2012 yılından itibaren İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanlık Danışmanlığı görevini sürdürdü.

Mustafa Gürkan

1973 İstanbul Beykoz doğumlu olan AK Parti Beykoz eski İlçe Başkanı Mustafa Gürkan, aslen Rizelidir. Eğitim hayatını Fevzi Çakmak Ortaokulu, Liseyi ise Ferit İnal’de bitirmiştir. Lise mezuniyeti sonrası İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesinden mezun oldu.

Mustafa Tahmaz

1971 yılında Giresun’un Görele ilçesinde doğdu. İlk ve Ortaokulu Sakarya’da, Lise Öğrenimini ise Üsküdar İmam Hatip Lisesi’nde tamamladı. 1994 ‘te İstanbul Üniversitesi Bilgisayarlı Muhasebe ve Vergi Uygulamaları Bölümü’nü; 1998’de Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi’ni tamamlayan TAHMAZ Medeniyet Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Anabilimdalı’nda “Yerel Yönetimler ve Şehircilik” programında Yüksek Lisans yaptı. TAHMAZ, memuriyet hayatına 1995 yılında İstanbul Büyükşehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’nde başlayarak Müdürlük bünyesinde Komiser Yardımcılığı ve çeşitli birimlerde görev yaptı.1999 yılında Müfettişliğe atandı ve bu görevi 5 yıl sürdürdü.2004 yılında Zabıta Müdürü, 2006’da Zabıta Daire Başkanı oldu. Teşkilat içinde memurluktan Daire Başkanlığına ve tüm kademelerinde görev alarak teşkilatı yöneten ilk Daire Başkanı oldu ve bu vazifeyi 8 yıl aralıksız yürüttü. Daire Başkanlığı döneminde “Tüketici Haklarının Korunmasına” ilişkin yürüttüğü çalışmalar sebebiyle Sanayi ve Ticaret Bakanlığı tarafından 2007, 2008, 2009 ve 2010 yıllarında “Tüketici Hizmet Ödülüne” layık görüldü. Onun Zabıta Teşkilatına getirdiği yönetim anlayışı, Gümrük ve Ticaret Bakanlığınca 2011,2012 ve 2013 yıllarında “Başarılı Kuruluş Ödülü” ile taltif edildi. 2014 yılında Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığına atanan TAHMAZ; 23 Mayıs 2016 tarihi itibariyle, daha önce bir süre müfettiş olarak çalıştığı Teftiş Kurulu Başkanlığına getirildi. Giresun Spor As Başkanlığı, Giresun Federasyonu Danışmanlığı, Beykoz Giresunlular Derneği Başkan Yardımcılığı gibi birçok Sivil Toplum kuruluşunda aktif görevler aldı. 2014 Yerel Seçimlerinde Beykoz Belediye Başkanlığı için aday adayı olan Tahmaz evli ve bir erkek, üç kız çocuk babasıdır.

Recep Öncel

1962 yılında Konya’da doğdu. İlk, orta ve lise tahsilini doğduğu şehirde yaptı. Üniversite eğitimi olarak, iktisadi idari bilimler fakültesini bitirdi. 1985’de Marmara Üniversitesi’nde ekonomi yüksek lisansı yaptı. Master derecesi aldı. 2018 genel seçimlerinde AK Parti İstanbul 1.bölge milletvekili aday adayı oldu.

Remzi Kozal

1958 yılında Samsun’da doğan Remzi Kozal; 1976 yılında Kabataş Erkek Lisesi’nden, 1982 yılında Selçuk Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’nden, 1999 yılında Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi’nden mezun oldu.

Remzi Şen

1960 Kastamonu’nun Taşköprü ilçesinde doğdu. İlk, orta ve lise tahsilini İstanbul Bahçelievler’de tamamladı. 1982 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Fakültesi İnşaat Mühendisliği bölümünden mezun olan ŞEN, mühendislik, müşavirlik ve inşaat alanlarında ticari faaliyetlerini sürdürmektedir. Siyasete, 1984 yılında Doğru Yol Partisi’ne üye olarak başlayan 1999 – 2002 yılları arasında Doğru Yol Partisi İstanbul Teşkilat Başkanlığı görevini üstlendi. Aynı zamanda KAS – DER Genel Başkanı olan Şen, evli ve 3 çocuk babasıdır.

Yusuf Kesici

Yaklaşım 10 yıldır Kavacık Mahalle Muhtarlığı yapan Yusuf Kesici 1967 Rize’nin Çayeli ilçesinde doğdu. İlk, ortaokul ve liseyi Çayeli’nde okudu. Askere kadar köyünde büyüdü. Askerden sonra İstanbul’a geldi. Evli ve iki çocuk babası olan Kesici ticaretle uğraşıyor.

Salim Öztürk

1966 Beykoz doğumludur. İlkokulu Hacı Numan İlkokulu, Ortaokulu Fevzi Çakmak Ortaokulu, Liseyi Anadoluhisarı Ticaret Lisesinde okudu. Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi İktisat Bölümü’nden 1987 yılında mezun oldu. 1983-1992 yılları arasında ticaretle uğraştı. 1994 yılında mesleki stajını tamamlayarak Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik Belgesini aldı. 1994 yılından bu yana Mali Müşavir olarak çalışmakta olan Öztürk, Beykoz Giresunlular Derneği’nde bir dönemi başkanlık olmak üzere 1989-2004 yılları arasında görev yaptı. Beykoz Belediyesi 6. Dönem meclis üyeliği, Plan Bütçe komisyonu başkanlığı ve Encümen üyeliği görevinde bulundu. Beykoz Belediyesi Başkan Yardımcısı olan Öztürk, evli 2 çocuk babasıdır.

Kemal Kaya

1967 Beykoz doğumludur. Fevzi Çakmak Ortaokulu ve Ferit İnal Lisesi mezunu olan Kaya, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni bitirdi.

Salih Elmas

1979 yılında İstanbul’da doğdu. İstanbul Fen Lisesi’ni bitirdi. 1997 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği’nde Yüksek Öğrenim hayatına başladı. 2002 yılında Mimarlık eğitimini tamamladı. 1999-2005 yılları arasında özel kurumlarda çalışarak iş hayatına başladı. 2005-2014 yılları arasında Yerel ve Genel İdarelerde çeşitli kademelerde yönetici olarak görev aldı.2014 Yerel Seçimlerinden sonrada Beykoz Belediyesi’nde Teknik Başkan Yardımcısı olarak görev alan Elmas evli ve 2 çocuk babasıdır. İngilizce ve Almanca yabancı dillerini bilmektedir. 

Mikail Akyıldız

Beykoz Rizeliler Dernek Başkanı Mikail Akyıldız aday adaylığı başvurusunu ilçe başkanlığına yaptı.

İbrahim Gürkan

Mehmet Şükrü Mamati

AK Parti Beykoz'da aday adaylığı süreci sona erdi
Bizi Takip Edin