AK Parti Beykoz'da devir teslim yapıldı

AK Parti Beykoz İlçe Başkanlığı'nda 5.Olağan Kongre sonrası devir teslim töreni yapıldı.

AK Parti Beykoz İlçe Başkanlığı'nda 5.Olağan Kongre sonrası AK Parti Beykoz'un yeni ilçe başkanı olarak belirlenen Mustafa Gürkan, mevcut…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

AK Parti Beykoz İlçe Başkanlığı’nda 5.Olağan Kongre sonrası devir teslim töreni yapıldı.

AK Parti Beykoz İlçe Başkanlığı’nda 5.Olağan Kongre sonrası AK Parti Beykoz’un yeni ilçe başkanı olarak belirlenen Mustafa Gürkan, mevcut ilçe başkanı Adem Sefer’den başkanlık görevini devraldı.

Kardeşçe bir devir teslim töreni yaşandığı dikkatlerden kaçmazken, Adem Sefer ilçe başkanlığı görevini gurur ve mutluluk içinde Mustafa Gürkan’a teslim ettiğini belirtti.

Kavacık’ta bulanan ilçe binasında düzenlenen devir teslim törenine; Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ve başkan yardımcıları katılırken, ilçe yönetiminin yeni üyeleri ve meclis üyeleri ile parti mensupları da katıldı.

Gürkan: İlk kez devir teslim töreni yapılıyor!

Mustafa Gürkan yaptığı konuşmasında bundan önceki dönemde böyle bir görev teslim töreni yapılmadığını ifade ederek; ”Geçtiğimiz dönemin devir teslimi ara dönemlere denk gelmişti” şeklinde açıklamada bulundu. “Bu tören 12 yıl içerisinde iki ilçe başkanı ile AK Parti’nin genel idari yönetimde gösterdiği istikrarı Beykoz ilçesinde de sürdürdüğünü gösterir” diyen Gürkan, törenin AK Parti’yi kurumsal bir yapı olduğunu gösterdiğini söyledi. Resmi olarak toplantılarını yapmasalar da dostlarının isteği ile temsili de olsa bir görev teslim töreni düzenlediklerini ifade eden Gürkan, “Devir tesliminin heyecanı ve bunu burada bir kez daha Beykoz’la paylaşmanın gururu içindeyiz” dedi.

Sefer: Partimin verdiği her türlü göreve hazırım!

Adem Sefer ise gerçekleştirdiği konuşmada; bu devir teslimin bir davanın devamı olduğunu ve bunun bir bayrak yarışı olduğunu söyledi. Kongrenin bir bayram havasında geçtiğini söyleyen Sefer; bunların devam etmesi temennisinde bulundu. Bugüne kadar Beykoz adına  yapılamayan birçok projede sonuca ulaşmaya çok yakın olduklarını da sözlerine ekleyen Sefer, Beykoz’un en büyük sıkıntılarından biri olan planlama çalışmalarının da daha iyiye gitmesi dileklerinde bulundu. Konuşmasında duygu dolu anlar yaşayan Adem Sefer, ilçe başkanlığı görevini gönül rahatlığı ile Mustafa Gürkan’a bıraktığını ifade ederek, gerek 2015 seçimleri için gerekse gelecek diğer seçimler için çok çalışacaklarını söyledi. İlçe başkanlığı görevini bıraksa dahi partiyi bırakmadığının altını çizen Adem Sefer; partinin kendisi için vereceğe her türlü göreve hazır olduğunu ve gerekirse ‘Seçimde sandık başı olacaksın’ deseler bile bu görevi kabulleneceğini ifade etti.

Son konuşmacı olarak düşüncelerini paylaşan Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek de; “Beykoz’da görev yapan siyasi teşkilatların bugüne kadar kaçar yönetici değiştirdiğini düşünürseniz AK Parti’nin neden var olduğunu anlarsınız”  dedi. İstikrarın önemini vurgulayan Başkan Çelikbilek, Beykoz halkının da bu istikrarın bir parçası olduğunu ifade etti. Kardeşlik hukukunun istikrar ile paralel gitmesi gerektiğini belirterek bu görev değişikliklerin kardeşlik hukukunun önüne geçemediğini söyledi. AK Parti teşkilatları olarak, çok çalıştıklarını ve bu dava uğruna çok çalışacaklarını da söylemeden geçemeyen Başkan Çelikbilek, başkanlık görevinin Mustafa Gürkan’a ve Beykoz’a hayır getirmesini temenni etti.

Çiçeklerin birbirine sunulmasının ardından partililer, kendi arasında sohbet etti.

AK Parti Beykoz'da devir teslim yapıldı
Bizi Takip Edin