AK Parti Beykoz'da Mustafa Gürkan dönemi

AK Parti Beykoz İlçe Teşkilatı 5. Olağan Kongresi'nde 309 oy alan Mustafa Gürkan İlçe Başkanlığına seçildi.

Recep Şahin Köktürk Spor Salonu'nda gerçekleşen AK Parti Beykoz 5. Olağan Kongresi büyük bir kalabalıkla…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

AK Parti Beykoz İlçe Teşkilatı 5. Olağan Kongresi’nde 309 oy alan Mustafa Gürkan İlçe Başkanlığına seçildi.

Recep Şahin Köktürk Spor Salonu’nda gerçekleşen AK Parti Beykoz 5. Olağan Kongresi büyük bir kalabalıkla adeta bayram havasında geçti. 2 liste ile seçime gidilen kongrede; Özkan Ayduğan 49 oy alırken, Mustafa Gürkan 309 oy ile İlçe Başkanlığı’na seçildi.

AK Parti Beykoz 5. Olağan Kongresi’ne; Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, AK Parti Milletvekilleri Egemen Bağış, Metin Külünk, Mustafa Ataş, Gürsoy Erol, Şirin Ünal, Osman Poyraz, Alev Dedegil, Oktay Saral, Erol Kaya ve İsmet Uçma, MYK üyesi Orhan Yasin, Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Belediye Başkan Yardımcıları Muharrem Kaşıtoğlu, Hanefi Dilmaç ve Salim Öztürk, belediye meclis üyeleri ile çok sayıda parti mensubu katıldı.

Kongrenin divan başkanlığına İl Başkan Yardımcısı Selim Temurci, divan başkan yardımcılığına İl Yönetim Kurulu Üyesi Şebnem Koçakelçi ve İbrahim Bozkurt ile katip üyeliğine ise Gençlikl Kolları Başkanı Fatih Sağlam ve Kadın Kolları Başkanı Sevim Gülşen seçildi.

Ulu Önder Atatürk ve şehitlerimiz adına durulan 1 dakikalık saygı duruşunun ardından okunan İstiklal Marşı ile resmi olarak başlayan kongrede AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun kongreye özel mesajı da partililerle paylaşıldı.

Adem Sefer: Partiye eğer hakkım geçtiyse hakkım helal olsun!

İlk konuşmayı gerçekleştirmek üzere kürsüdeki yerini alan İlçe Başkanı Adem Sefer, duygusal ifadelere yer verdiği konuşmasında bunun bir veda olmadığının altını çizdi. Beykoz’a yapılan bir hizmetin siyasi değişimi olarak kongreyi yorumlayan Sefer; “Türk siyaseti içerisinde en büyük halk hareketi olmanın gururunu hep beraber yaşadık ve bu gururu sizlerle paylaştık. 14 Ağustos 2001 yılında başlattığımız bu yolculukta hiçbir zaman makam, mevki gözetmedik. Bizler kişisel ihtiraslarımızın esiri olmadık. Biz görev adamı olduk. Partimizin askeri olduk. Bizler gerektiğinde yağmur, çamur dinlemeden nöbet tutmayı görev bildik. Hiçbir şey eskisi gibi olmayacak düşüncesiyle yola çıktığımızdan bugüne hep aydınlığa açık, karanlığa kapalı olduk. Sabırla, gayretle çalıştık. Beykoz’da kangren olan mülkiyet sorununu çözmeyi AK Parti sayesinde başardık. Şükürler olsun ki, bu parti bizi ne Beykoz’da ne İstanbul’da ne Türkiye’de ne de dünyada mahcup etmedi. Vatandaşlarımızın yüzünü güldüren bu partiye eğer hakkım geçtiyse milyonlarca defa hakkım helal olsun! 2001 yılındaki heyecanımızı kaybetmedik, aynı şekilde devam ediyoruz. Çağ kapatıp, çağ açıyoruz. Bizler yol ayrımında değiliz, Türkiye’nin her toprağında beraber olmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Yücel Çelikbilek: Beykoz, %60’ın üzerinde oyla 2015 seçimlerini başaracaktır!

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, kongreyi Beykoz’un bayramı olarak tanımlayarak salondaki kalabalıktan ötürü duyduğu mutluluğu ve memnuniyeti dile getirdi. Beykoz’un çok farklı bir ilçe olduğunu belirten Başkan Çelikbilek; “İstanbul’un ve Boğazın İncisi Beykoz’dur. Bizler hizmet aşkıyla yola çıktık. Rabbim yolumuzu açık etsin. Hizmetlerimizi halk için ve hak için yapmayı nasip etsin. Bu kongrelerde inşallah 2015’deki büyük seçime hazırlanan kadroların seçimi olacak. İnanıyorum ki Beykoz bu seçimi başaracaktır. Beykoz’a hasta adam gözüyle bakıldı. Beykoz halkı, kendisine yapılanı asla unutmadı. Beykoz halkı pek çok önemli referandumda ve seçimde Türkiye ortalamasının üzerinde çıktı.  İnşallah 2015 seçimlerinde Beykoz çok daha farklı olacak. Beykoz, inşallah %60’ın üzerinde oyla 2015 seçimlerini başaracaktır. 2015 seçimlerinin önemli olduğunu bir kez daha vurgulamak istiyorum. AK Parti’nin bütün dünyanın gücü olduğunu, bütün mazlumların beklentisi olduğunu ifade etmek istiyorum” diyerek kongrenin Beykoz’a ve Türkiye’ye hayırlı olmasını temenni etti.

Erol Kaya: 2015 seçimlerinde yakışır sonuçlar almak zorundayız!

Milletvekilleri adına konuşma yapmak için kürsüdeki yerini alan Erol Kaya da; “Bu davada emeklilik yok ama emektarlık var. Emektar olan herkese teşekkür ediyorum. Eski Türkiye artık geride kaldı. İnsanların otobüslerle değil uçaklarla dolaştığı bir Türkiye’nin fotoğrafını hep beraber yaşamak istiyoruz. Türkiye’yi bugüne taşıyan AK Parti kadrolarına teşekkür etmek yeterli değildir. 2023 vizyonu taşıyorsak, eski Türkiye’yi kapatmamız lazım. Biz bu kongrelerden çıkan kadrolarla 2015 seçimlerinde Beykoz’a, İstanbul’a ve Türkiye’ye yakışır sonuçlar almak zorundayız” şeklinde konuşarak Gezi Parkı olaylarına değindi. Yalova CHP Belediye Başkanının kestiği ağaçları da gündeme getiren Kaya, ağaç için eylem yapanların buradaki duruma ses çıkarmadıklarını ifade etti.

Veysel Eroğlu: Türkiye’de istikrar varsa teşkilatlarımız sayesinde!

Son protokol konuşmasını yapmak için sözü alan Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Beykoz’u çok sevdiğini belirterek Beykoz’un incisi olduğunu söyledi. Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun selamlarını da Beykozlulara ileten Eroğlu; “Türkiye, bugün gerçekten çok önemli mesafe kat etmişse teşkilatlarımızın bunda büyük payı var. Türkiye’de istikrar varsa sizlerin sayesinde. Bakın, Türkiye nereden nereye geldi. Bunu hatırlatmakta fayda var çünkü, insan çabuk unutabiliyor. Hükümetimizden önce Türkiye’mizin hali nasıldı? IMF’ye borç birikmiş, paranın yanında 6 sıfır var ve daha bir sürü şey. Artık o sayfalar kapandı, Ak bir sayfa var önümüzde. Dış borçlarımız ilk defa Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan döneminde ödendi. Artık güçlü bir Türkiye var. Merkez Bankası’nda 134 milyar dolar güçlü bir Türkiye, hatta IMF 5 milyar dolar borç verebilecek kadar güçlü bir Türkiye. Türkiye ekonomisi büyüdü. Devasal yatırımlar yaptık. İnşallah Türkiye daha da büyüyecek. Bizim büyük hedeflerimizden birisi, 2023! Türkiye hazır, İstanbul hazır, Beykoz hazır! ” dedi.

Konuşmaların sonrasında Yönetim Kurulu Faaliyet Raporu sinevizyon eşliğinde üyelere sunuldu, hemen ardından Bütçe Raporu da okunarak oylamaya sunuldu. Her iki raporda parti üyeleri tarafından oy birliği ile kabul edildi.

Raporların ibrasından sonra seçime geçildi. 2 liste divan başkanlığına sunuldu. Özkan Ayduğan ve Mustafa Gürkan isimlerinin yönetim listesi üzerinden delegeler oylarını kullandı. Özkan Ayduğan ve Mustafa Gürkan ise, kendilerini partililere 5’er dakikalık süre diliminde tanıttı.

Özkan Ayduğan: Beykoz Teşkilatımızda var gücümüzle çalışacağız!

Özkan Ayduğan; AK Parti’nin büyük bir halk hareketi olduğunu ifade ederek, her seçimden oy artırarak çıkan bir siyasi partinin mensubu olduklarını söyledi. Özkan: “İktidarımız yerel ve genelde milletimizin geleceğini ilgilendiren konularda çözümü sandık başında arayan malum çevrelere en güzel cevabı vermiştir. İnşallah kongremizde yaklaşan 2015 genel seçimlerinde 2023 hedeflerine taşıyacak yönetim kadrolarımızı sizlerle oluşturacağız. Adaylığımı açıkladığım ilk günden beri gösterdiğiniz teveccühe ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Ekibimle birlikte sizlerden aldığımız güçle Beykoz Teşkilatımızda var gücümüzle çalışacağız” şeklinde konuştu.

Mustafa Gürkan: Teşkilatımız içerisinde büyük düşünmeyen kimse olmayacak!

İl tarafından aday gösterilen Mustafa Gürkan ise konuşmasında şunları ifade etti: “Yeni Türkiye, güçlü Türkiye demektir. Hedefimiz, Yeni Türkiye içinde Beykoz’u nereye koyacağız. Bundan sonra Beykoz’da herkese şunu diyeceğiz: Herkes büyük düşünecek, büyük sevecek, büyük irade sahibi olacak. Bundan sonra bizim teşkilatımız içerisinde büyük düşünmeyen kimse olmayacak.  Bizim hedefimiz hiçbir zaman bitmeyecek! Beykoz’a hizmet duygumuz hiçbir zaman bitmeyecek. Heyecanımız artarak devam edecek”.

Yaklaşık 2 saat süren oylamalarda, Mustafa Gürkan 309 oy ile İlçe Başkanlığına seçildi. Özkan Ayduğan ise, 49 oy alarak İlçe Başkanlığı seçimi kaybetti.

Mustafa Gürkan başkanlığında yeni İlçe Yönetim Kurulu:

Abdullah Karahan, Abdullah Yümsel, Adnan Çeliker, Ahmet Deliak, Ahmet Güneysu, Bahri Ata, Büşra Şen, Fadime Aydın, Fatih Yılmaz, Ferhan Şafak Budak, Feyzullah Doğan, Gonca Jale Peker, Gülden Gevşek, Haci Demir, Hasan Yavuz, Hayri Kır, Kadir Alarcin, Mehmet Gökhan Kaplan, Mehmet Temel, Muhammet Raşit Yumurtacı, Nuray Bilgin, Ömer Kasap, Özgür Kopuz, Resul Rençber, Semra Kara, Şenol Uzun, Taylan Uzun, Yaşar Şahin, Yüksel Baki

İl Delegesi:

Mustafa Gürkan, Yücel Çelikbilek, Sevim Gülşen, Fatih Sağlam, Fatih Recep Saraçoğlu, Cüneyt Zapsu, Adem Sefer, Ahmet Hulusi Batu, Gülşen Karanis Ekşioğlu, Muhammed Hanefi Dilmaç, Mehmet Faruk Bürüngüz, Elif Öksüz, Burak Aydın

AK Parti Beykoz'da Mustafa Gürkan dönemi
Bizi Takip Edin