AK Parti Beykoz’dan istiklal şairine özel anma!

AK Parti Beykoz İlçe Başkanlığı, istiklal şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u vefatının yıldönümünde anlamlı bir etkinlikle andı.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

AK Parti Beykoz İlçe Başkanlığı, istiklal şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u vefatının yıldönümünde anlamlı bir etkinlikle andı.

https://www.youtube.com/watch?v=NArvWdKhQuo***

İstiklal Şairi Mehmet Akif Ersoy’un vefatının yıldönümünde ülkemizin birçok yerinde özel mesaj ve etkinliklerle anılıyor.  AK Parti Beykoz İlçe Başkanlığı, bir asır önce yedi düvelin hain emellerine karşı başlattığımız İstiklal mücadelemizi veciz sözlerle anlatan istiklal şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u vefatının yıldönümünde anlamlı bir etkinlikle andı.

AK Parti Beykoz İlçe yönetim kurulu üyeleri, 10 kıta ve 41 dizeden oluşan İstiklal Marşı’nı okuyarak, milli şairi yad etti. 41 yönetim kurulu üyesinin farklı dizeleri okuduğu video, sosyal medya üzerinden paylaşıldı.  İstiklal marşının ilk dizesini İlçe Başkanı Muhammed Hanefi Dilmaç okudu.

HANEFİ DİLMAÇ: GELECEK NESİLLERE TAŞIMAK BOYNUMUZUN BORCUDUR

İlçe Başkanı M. Hanefi Dilmaç yaptığı açıklamada, Türk milletinin kurtuluş mücadelesini 81 milyonun yüreğinde hissettiren dizeleri hep birlikte okuyarak, aziz şairin hatırasını kendisine yakışır bir şekilde anmayı istediklerini söyledi. Bu amaçla yönetim kurulu üyeleriyle birlikte bir çalışma yaptıklarını belirten Dilmaç, “Mütefekkir, dava adamı, şair ve yurduna kuvvetli bağlarla bağlı Mehmet Akif Ersoy’u, bir kez daha hürmetle ve rahmetle yad ediyoruz. Şehit kanlarıyla sulanan bu aziz vatanın her karış toprağındaki aziz hatırayı gelecek nesillere taşımak boynumuzun borcudur” diye konuştu.

AK Parti Beykoz’dan istiklal şairine özel anma!
Bizi Takip Edin