AK Parti Beykoz’un yeni ilçe başkanı belli oldu

Beykoz’da yerel seçimlerde aday adayı olmak için ilçe başkanlığından istifa eden Muhammed Hanefi Dilmaç’ın yerine atanan isim belli oldu.
  • 14.12.2023 11:07:20

AK Parti Beykoz İlçe Başkanlığı’ndan istifa eden Belediye Başkanı Aday Adayı olan Muhammed Hanefi Dilmaç’ın yerine yeni atama yapıldı.

Dilmaç’ın görevden ayrılması ile boşalan AK Parti Beykoz İlçe Başkanlığı’na, genel seçimlerde SKM başkanlığı yapan Teşkilat Başkanı Özkan Ayduğan geldi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Teşkilat Başkanı Erkan Kamdemir’den yetki belgesini alan Özkan Ayduğan AK Parti Beykoz’un yeni ilçe başkanı oldu.

ÖZKAN AYDUĞAN KİMDİR?

1972 yılında Ordu Mesudiye’de doğdu.

İlk ve orta öğretimine Ordu’da başlayıp Giresun’da devam eden Ayduğan, eğitimini İstanbul Beykoz’da tamamladı. Sakarya Üniversitesi Endüstriyel Elektronik bölümünü bitirdi.

1989 yılında Beykoz’da ticari hayatına başladı. 2005-2015 yılları arasında da İBB Şehir hatları işletmesinde çalıştı. 2015 yılında İBB’den ayrıldı ve halen kendisine ait olan, toptan ve perakende alanında hizmet veren Yağmurlar Gıda isimli firmanın yönetim kurulu başkanıdır.

1997 yılında Kurucu Başkanı da olduğu Beykozlu Mesudiyeliler Derneği Başkanlığı, Beykozlu Ordulular Derneği Başkanlığı görevlerinde bulundu.

AK Parti Beykoz İlçe Kurucu Yönetim Kurulu Üyesi olan Özkan Ayduğan, kuruluşundan bugüne AK Parti Beykoz ilçe başkanlığının çeşitli kademelerinde görev aldı. 2009 yerel seçimlerinde Beykoz Belediyesi Meclis Üyesi oldu. Beykoz Belediyesi encümen üyeliği görevinde de bulundu.

AK Parti Beykoz İlçe Başkanlığı 7’inci olağan kongrede yönetim kurulu üyeliğine seçilen Ayduğan, Mayıs 2023 Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem Milletvekili Genel seçimlerinde Beykoz SKM Başkanı olarak görev yaptı.

İlçe Teşkilat Başkanı olan Özkan Ayduğan, evli ve iki çocuk babasıdır.

 

İlgili Haberler