Ak Parti Mart ayı Danışma Meclisi yapıldı

Ak Parti Beykoz İlçe Başkanlığı'nın Mart ayı Danışma Meclisi yapıldı. Danışma Meclisi'ne milletvekilleri Metin Külünk ve Osman Boyraz da katıldılar

Ak Parti Beykoz İlçe Başkanlığı Mart ayı Danışma Meclisi yapıldı. Danışma…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ak Parti Beykoz İlçe Başkanlığı’nın Mart ayı Danışma Meclisi yapıldı. Danışma Meclisi’ne milletvekilleri Metin Külünk ve Osman Boyraz da katıldılar

Ak Parti Beykoz İlçe Başkanlığı Mart ayı Danışma Meclisi yapıldı. Danışma Meclisi’ne milletvekilleri Metin Külünk ve Osman Boyraz da katıldılar. Danışma Meclisi, programın ilk konuşmacısı olan Ak Parti Beykoz İlçe Teşkilatı Başkanı Adem Sefer’in ardından basına kapalı olarak gerçekleşti.

İlçe Başkanı Adem Sefer, yaptığı selamlama konuşmasında, hükümetin dış politikası, açılım süreci ve Beykoz’un mülkiyet sorunu ve 2B konularına değindi. Sefer, konuşmasında, 2B süreciyle ilgili olarak ana muhalefet partisini de eleştirdi.

Milletvekilleri, konuk olarak katıldı

31 Mart 2013 Pazar akşamı, prof. Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezi’nde gerçeklenen Danışma Meclisi’ne, milletvekilleri Metin külünk ve Osman Boyraz, Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, bazı Belediye başkan yardımcıları, İlçe Başkanı Adem Sefer ve İlçe Yönetim Kurulu üyeleri, Belediye Meclisi üyeleri ile mahalle temsilcileri katıldılar.

Divan oluşturuldu

Konuşmalar öncesinde, AK Parti Beykoz İlçe Başkan Yardımcısı ( İlçe AR-GE Birimi Başkanı) av. Erdal Demir‘in başkanlığında, İlçe Kadın Kolları Halkla İlişkiler Birim Başkanı Semra Kara ve İlçe Gençlik Kolları Sosyal İşler Başkanı Sinan Çıtlak‘tan müteşekkil Divan Heyeti oluşturuldu.

Adem Sefer: 2B problemini Ak Parti çözdü

Programın açılış konuşmasını Ak Parti İlçe Başkanı Adem Sefer yaptı. Sözlerine, “ Gerek Türkiye’mizde, gerekse Beykoz’umuzda gündem her geçen gün değişiyor” şeklinde başlayan İlçe Başkanı Adem Sefer, söz konusu bu değişime “ hep Ak Parti’nin damga vurduğuna” işaret etti.

Sefer, konuşmasını şöyle sürdürdü: “ 40- 50 yıldır kronikleşen bütün problemleri hamdolsun ki, çözerek yolumuza devam ediyoruz. Sayın Başbakanımızın ifadesiyle,        ‘ dik durarak,’ hedefimiz olan 2014 yerel seçimlerine her geçen gün bir adım daha yaklaşıyoruz. Türk insanına yakışan bir şekilde bir dış politika izleyerek, bölgemizde ve dünyada söz sahibi bir ülke konumuna geldik. Bölgemizde ‘ dünyanın şımarık çocuğu’ olarak bilinen İsrail’e kararlı duruşumuz ve bölgede bizsiz bir şeyin olmayacağını net bir şekilde göstererek yapmış olduğumuz tavırdan dolayı geri adım attırdık.”

Mavi Marmara Olayı’nda ne dediysek, kabul ettirdik

“ Birilerinin sulandırmaya çalışmasının aksine, Mavi Marmara Olayı’nın sonrasında ne dediysek, aynısını kabul ettirdik. O zamanlar, ‘İsrail özür dileyecek’ dedik; özür diledi.  ‘ Maddi tazminat ödeyecek’ dedik; şimdi maddi tazminat miktarı ve şekli konuşuluyor. ‘ Filistin ambargosu, ablukası kaldırılacak’ dedik; artık ambargonun kaldırılması konuşuluyor. Bunların hepsi, hepimizin dik durmasıyla olan şeylerdir.”

Terör belasının sonuna ulaşılma noktasına gelinmiştir

“ Son bir ayda yine, Türkiye’miz için çok önemli bir olay da, “ çözüm süreci”dir. Açılım süreciyle başladığımız yolda, yine sulandırılmaya çalışıldı ama kararlı olmamız, birlik ve beraberliğimizden ödün vermeyişimiz, 30 yılı aşkın bir süredir ülkemize maddi ve manevi çok bedeller ödeten terör belasının sonuna ulaşılma aşamasına gelinmiştir. İktidarımız döneminde azim ve gayretle, her işin üstesinden geldiğimiz gibi, inşallah bunun da üstesinden hep beraber geleceğiz.”

Beykoz olarak hareketli günler geçiriyoruz

 “ Beykoz olarak da hareketli günler geçiriyoruz. Görünen o ki, bir süre daha bu hareketlilik devam edecek. Yıllardır çözülemeyen ya da çözümü için en ufak adım atılamayan mülkiyet problemine el attık. Bir taraftan Vakıf ve Hazine takaslarını gerçekleştirerek, bölge insanımızın problemlerini çözerken, diğer taraftan Milli Emlak arazilerinin problemlerini çözüme kavuşturuyoruz. Diğer taraftan, akıllarının ucundan geçmeyen Büyükşehir arazilerinin devirlerini aldık, inşallah yakın bir zamanda satışa başlayacağız.”

Şimdi birden halkçı oldular!

“ Her şeyden önemlisi bölgenin kangreni haline gelen ve birilerinin satışına karşı çıktığı her türlü engellemelere rağmen, 2B sürecini gerçekleştirdik. Daha düne kadar bu yerlerin vatandaşa peşkeş çekildiğini söyleyerek, Anayasa Mahkemesi’ne koşanlar, şimdi birden halkçı oldular! Bu süreçte, direneceklerine vatandaşın haklı söylemine destek verselerdi, bu problemi belki 2003’te, belki 2007’de makul bir çerçevede çözebilirdik ama süreci tıkadılar. Bu problemi Ak Parti çözdü.”

Beykozlu’nun kötülüğüne hiçbir iş yapmadık

“ Bölgemizde fiyatlardan dolayı bir memnuniyetsizlik var. Açıklanan fiyatlar, bölgemiz insanlarının alım gücüne bakıldığında, yüksek değerlerde ama şu bilinmeli ki, bu sıkıntıların çözüm adresi yine bu milletin içinden çıkan, onlarla beraber siyaset yapan Ak Parti’dir. Başkalarından medet ummak, bundan önce olduğu gibi, bundan sonra da onlar için bir yanılgıdır. Bu sıkıntılı süreçte, dik durarak, her zaman yanlarında olduğumuz halkımızın sıkıntılarının beraberce üstesinden geleceğiz. Teşkilat faaliyetlerimizi düşman çatlatır şekilde daha sesli ve kararlı yapmaya devam edeceğiz. Herkes şunu bilmeli ki, bundan önce de, bundan sonra da, bizler Beykozlu’nun kötülüğüne hiçbir iş yapmadık.  Her zaman Beykozlu’nun yanındaydık ve bundan sonra da onların yanında olacağız ve hizmet etmeye devam edeceğiz.”

İlçe Başkanı Adem Sefer, konuşmasını Mart ayı Danışma Meclisi’nin hayırlara vesile olmasını dileyerek sonlandırdı.

Basına kapalı olarak devam edildi

Danışma Meclisi, Ak Parti Beykoz İlçe Teşkilatı Başkanı Adem Sefer’in konuşmasının sonrasında ise basına kapalı olarak devam etti.

Haber: Arzu Başlantı

Ak Parti Mart ayı Danışma Meclisi yapıldı
Bizi Takip Edin