AK Parti MKYK kadrosuna Beykoz damga vurdu!

AK Parti’de merakla beklenen Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) listesi belli oldu. Listede Beykoz’da ikamet eden isimler de yer alıyor.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

AK Parti'de merakla beklenen Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) listesi belli oldu.  Listede Beykoz’da ikamet eden isimler de yer alıyor.

Türkiye siyaset sahnesine damga vuran ve iktidarda 19 yılı deviren AK Parti’de 7. olağan büyük kongre heyecanı yaşandı. Kongrede, AK Parti’nin yeni Merkez Karar ve Yönetim Kurulu kadrosu da oluşturuldu. Listede Beykoz’da ikamet eden isimler de yer alıyor.

AK Parti 7. Olağan Büyük Kongresi Ankara Spor Salonu'nda gerçekleşti. Cumhurbaşkanı ve Genel Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde gerçekleşen kongrede büyük coşku yaşandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 2023 hedefi ve 2053 vizyonun açıklandığı kongrede yeni Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) kadrosuna Beykoz damga vurdu.

KÜLÜNK MKYK'DA

Tüzük değişikliğiyle daha önce 50 kişiden oluşan MKYK üyelerinin sayısı 75'e çıkarıldı. MKYK listesinde partinin tecrübeli isimleri yerini korurken Beykoz’da ikamet eden iki isim de listede yer aldı. Ayrıca Beykoz’un yakından tanıdığı sevilen isim AK Parti İstanbul Eski Milletvekili Metin Külünk de MKYK üyesi oldu.

CENK DİLBEROĞLU VE HASAN SERT LİSTEDE 

AK Parti 7. Olağan Büyük Kongresi’nde, partiyi 2023 ve 2024 seçimlerine götürecek dönemin kadroları arasında; Beykoz’da ikamet eden İsmail Cenk Dilberoğlu ve Hasan Sert MKYK listesinde yer alan yeni isimler oldu.

İSMAİL CENK DİLBEROĞLU KİMDİR?

İsmail Cenk Dilberoğlu, 1975 İstanbul doğumlu. Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin ilk adımı olan Beykoz Anadolu İmam Hatip Lisesi’ni bitirdi. Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde eğitim gördü. AK Parti İstanbul İl Gençlik Kolları kurucuları arasında olan Dilberoğlu, 2011 – 2020 yılları arasında Ensar Vakfı Mütevelli Hayeti Başkanı olarak görev yaptı. AK Parti 7. Olağan Büyük Kongresi’nde MKYK üyeliğine seçilen Dilberoğlu serbest avukatlık yapmaktadır.

HASAN SERT KİMDİR?

25 ve 26. Dönem AK Parti İstanbul Milletvekili olan Hasan Sert, 1961'de Akşehir'de doğdu. Makine Yüksek Mühendisi, Akademisyen, Yönetici, İş Adamı; Üniversite eğitimini Gazi Üniversitesinde, yüksek lisans çalışmasını ise makine yüksek mühendisi unvanıyla Selçuk Üniversitesinde tamamladı. Doktora eğitimini Erciyes Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümünde bitirdi. Ankara Üniversitesi, Gazi Üniversitesi ve Türk Hava Kurumu üniversitelerinde öğretim üyelikleri yaptı. ABD Michigan Üniversitesinde misafir öğretim üyesi olarak çalıştı. 2009 yılında TÜMSİAD Genel Başkanı oldu. 2010 yılında Türkiye'de sadece 11 kişiye verilen ''11 Altın Türk'' ödülüne layık görüldü. Yine aynı yıl Dünya Verimlilik Bilim Konfederasyonu tarafından dünyada sadece 41 kişiye verilen ''Dünya Verimlilik Oscarı Madalyası'' aldı. DEİK'te (Dış Ekonomik İlişkiler Yönetim Kurulu) 2 dönem Yönetim Kurulu Üyeliği görevinde bulundu. İngilizce bilen Sert, evli ve 1 çocuk babasıdır.

METİN KÜLÜNK KİMDİR?

16 Aralık 1960'ta Rize Güneysu'da doğdu. Baba adı Muhammet, anne adı Şaziment'tir. İnşaat Mühendisi; Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümünü bitirdi. Milli Türk Talebe Birliği Orta Öğrenim Yönetim Kurulu Üyeliği, Akıncılar Teşkilatı, Milli Selamet Partisi İl Gençlik Yönetim Kurulu Üyeliği, AK PARTİ İstanbul İl Teşkilatı Yönetim Kurulu Üyeliği, İstanbul İl Teşkilat Başkanlığı, İstanbul İl SKM Başkanlığı görevlerinde bulundu. Yayımlanmış 5 kitabı ve çok sayıda makalesi bulunmaktadır.

AK Parti MKYK kadrosuna Beykoz damga vurdu!
Bizi Takip Edin