AK Parti ve MHP Beykoz için buluştu

AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Muhamed Hanefi Dilmaç, beraberindeki heyet ile MHP Beykoz İlçe Başkanlığını ziyaret etti.

Beykoz'da 24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanlığı seçimleri ardından 31 Mart 2019 yerel seçimleri için de Cumhur…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Muhamed Hanefi Dilmaç, beraberindeki heyet ile MHP Beykoz İlçe Başkanlığını ziyaret etti.

Beykoz’da 24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanlığı seçimleri ardından 31 Mart 2019 yerel seçimleri için de Cumhur İttifakı’nın devamına karar veren AK Parti ve MHP çalışmalarını hızlandırdı. Geçtiğimiz günlerde Cumhur İttifakı’nın adayı Murat Aydın’ın gerçekleştirdiği ziyaretin ardından AK Parti Beykoz İlçe teşkilatının ziyareti AK Parti ile MHP arasında Cumhur İttifakını daha da sağlamlaştırdı.

AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Muhamed Hanefi Dilmaç, ilçe başkan yardımcıları Deniz Soytemiz, Fatih Sağlam, Gökhan Kaplan ve Yusuf Avşar ile birlikte MHP Beykoz İlçe Başkanlığına nezaket ziyaretinde bulunarak 31 Mart 2019 yerel seçimleri için Cumhur İttifakı kapsamında, istişare ve değerlendirmelerde bulundu.

Oğuzhan Karaman: Üzerimize düşen ne görev varsa yapacağız

Açılış konuşmasını yapan ev sahibi MHP Beykoz İlçe Başkanı Oğuzhan Karaman sözlerinin başında ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek şunları söyledi; Geçtiğimiz günlerde Cumhur İttifakı’nın adayı Sayın Murat Aydın, MHP Beykoz İlçe Başkanlığımızı ziyaret etmiştir. Bizim üzerimize düşen ne görev varsa ittifakımıza halel getirmeyecek şekilde çalışmak, Cumhur İttifakı ile Beykoz’da alınabilecek en üst noktada oya ulaşmaktır.

Şer ittifakına karşı önlemlerimizi aldık

MHP Beykoz İlçe Başkanlığı olarak AK Parti ile her alanda birlik ve beraberlik için çalışacağız. Devletimizin ve milletimizin bekası için büyüklerimizin almış olduğu kararların sonuna kadar arkasındayız. Şer ittifakının ataklarına karşı da önlemlerimizi almış durumdayız. Biz biriz ve beraberiz. Bu mesajı da güçlü bir şekilde verdiğimize inanıyorum. Müberek bir yola çıktık, Allah hayırlı eylesin.

Hanefi Dilmaç: Yüzde %56 oyu MHP ile birlikte aldık

AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Muhamed Hanefi Dilmaç da yapmış olduğu açıklamalarda şu ifadelere yer verdi; 31 Mart Yerel Seçimlerinde Cumhur İttifakı’nın devamı için alınan kararın ülkemize milletimize ve Beykozumuza hayırlar getirmesini temenni ediyorum. 24 Haziran seçimlerinde Cumhur İttifakı olarak dik duruşunuzdan dolayı sizleri öncelikle tebrik etmek istiyorum. Sandıklardan çıkan sonuçlarda MHP’nin bize olan desteğini net olarak görüyoruz. Dışarıda söylenen bazı olumsuz cümlelerin hiçbiri doğru değildir.  Beykoz’da sizinle birlikte %56 oy aldık. Bu yerel seçimler de de ittifakımız devam ediyor. AK Parti ve MHP Beykoz İlçe Teşkilatları olarak 31 Mart’ta %56 oyun üzerine nasıl çıkabiliriz bunun çalışmasını yapıyoruz. İnşallah bunu yine birlikte gerçekleştireceğiz.

Beykoz’da Cumhur İttifakı’na kimse gölge düşüremez

İttifakın yerel anlamda ne tür bir sistemde yürüyeceği henüz belli değil. Her iki partinin yetkilileri bu konuda çizecekleri yol doğrultusunda çalışmalarımızı sürdüreceğiz. İki ilçe teşkilatında belirleyici olan başkanlar ve onların tavrıdır. Vatandaşlarımız kendi özelde bazı şeyler konuşulabilir, söyleyebilir ama önemli olan ilçe başkanlarının söyledikleridir, yapacakları çalışmalardır. Buna itibar edilmelidir. Bunun dışında kullanılan sözler veya çalışmalara itibar edilmemelidir. Beykoz’da Cumhur İttifakı’na kimsenin gölge düşürmesine müsaade etmeyiz.

Yapılan konuşmaların ardından ilçe başkanları basın mensuplarının sorularınaa cevap verdi.

Kararın sonuna kadar arkasındayız

Beykoz kamuoyunda Cumhur İttifakı’nın adayı Murat Aydın’a özellikle sosyal medya üzerinden yapılan bazı eleştiriler ile ilgili soruya cevap veren AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Muhamed Hanefi Dilmaç; AK Parti istişarelere açık bir partidir. Kamuoyu araştırmaları ve teşkilatlarımızla yapılmış olan değerlendirmeler sonucunda liderimiz bir karar vermiştir. Bize de Genel Başkanımızın ortaya koymuş olduğu tavrın arkasında durmak düşer. Beykoz’da 15 aday adayımız vardı. Zaman zaman bizim de ismimiz gündeme gelmiştir. Yapılan çalışmalar neticesinde partimizin yetkili organları Zeytinburnu Belediye Başkanı Sayın Murat Aydın’ın tecrübeleri ve yapmış olduğu hizmetleri ile Beykoz’da daha başarılı olacağına karar vermiştir. Ben ilçe başkanı başta olmak üzere parti teşkilatımız ile bu kararın sonuna kadar arkasındayız. Kamuoyunda yapılan eleştirilerin ne olduğunu bilemiyorum. Vatandaşımızın şahsi eleştirilerini saygıyla karşılarız. Ama parti içerisinden bir teşkilat mensubumuz böyle bir şey yapıyorsa ki şuan öyle bir şey yok tabiki disiplin kurulumuz gereğini yapar. Biz adayımızın Beykoz için neler yapacağını MHP ve AK Parti teşkilatları ile birlikte kapı kapı gezerek anlatacağız ve inşallah %56’nın üzerinde bir oy alacağız.

MHP kendi meclis üyesi listesini hazırlayacak

Belediye Başkan adayında bir ittifakın olduğu fakat meclis üyesi listelerinde de bir ittifakın olup olmadığı yönünde gelen soruya MHP Beykoz İlçe Başkanı Oğuzhan Karaman “Meclis üyesi listesini MHP Beykoz İlçe Başkanlığı olarak kendimiz yapacağız. Ortak liste çıkarmak gibi herhangi bir ittifakımız yoktur. Sadece başkan adayında bir ittifak vardır. “ ifadelerini kullandı.

Kapımız Muharrem Kaşıtoğlu’na açıktır

AK Parti’den istifa eden eski Belediye Başkan Yardımcısı Muharrem Kaşıtoğlu ile ilgili bir soruya cevap veren AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Muhamed Hanefi Dilmaç “Sayın Kaşıtoğlu partimize uzun yıllar hizmet etmiş bir kardeşimizdir. Daha sonra kendi isteği doğrultusunda bir istifa gerçekleştirerek bazı siyasi çalışmalar yürütüyor. AK Parti Beykoz teşkilatı olarak istifa etmesine rağmen Kaşıtoğlu’nun halen AK Partili olduğuna inanıyoruz. Çünkü istifasının ardından herhangi bir partiye üye olup görev yapmadı. Bu ev her zaman onun evidir ve kapımız da sonuna kadar kendisine açıktır. İstediği zaman da gelebilir. İlçe Başkanı olarak kendisiyle de görüşeceğim. Sadece Kaşıtoğlu ile değil başkan adayımız ile birlikte şuan küskün olan, aktif çalışamayan arkadaşlarımızla da görüşeceğiz.’ ifadelerini kullandı.

AK Parti ve MHP Beykoz için buluştu
Bizi Takip Edin