AK Parti, yenilenmiş genç kadrosuyla çalışmaya hazır!

AK Parti Beykoz İlçe Başkanlığı, 5.olağan kongre sonrası yenilenmiş genç kadrosuyla çalışmaya hazır.

AK Parti Beykoz İlçe Başkanlığı'nın 5.Olağan Kongresi'nde İlçe Başkanı seçilen Mustafa Gürkan, belirlediği yürütme kurulu üyeleri ile birlikte…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

AK Parti Beykoz İlçe Başkanlığı, 5.olağan kongre sonrası yenilenmiş genç kadrosuyla çalışmaya hazır.

AK Parti Beykoz İlçe Başkanlığı’nın 5.Olağan Kongresi’nde İlçe Başkanı seçilen Mustafa Gürkan, belirlediği yürütme kurulu üyeleri ile birlikte yerel basının karşısına çıktı.

Beytaş Teras Kafe’de gerçekleşen toplantıya basın mensuplarının yanı sıra ilçe yürütme kurulu üyeleri ile kadın ve gençlik kolları başkanları da katıldı.

Tam kadro çalışmaya hazır olduklarını belirten İlçe Başkanı Mustafa Gürkan; tüm Beykoz’u kucaklamaya çalışacaklarını ifade etti.

İlçe teşkilat yapılandırılmasında ilin eğitim, yaş gibi belirlediği kriterleri ön planda tutarak yönetimi oluşturduklarını vurgulayan Gürkan, genç bir kadroyla 1 ay içerisinde yeni dönem çalışmalarına başlayacaklarını söyledi.

AK Parti’de 1 yıl önce başlayan bir süreç olduğunu söyleyen Gürkan: “Yerel seçimlerle beraber bir değişim hareketinin olacağını düşünüyorduk. Meclis üyesi noktasında çok ciddi bir değişim oldu. Akabinde ilçe yönetimleri şu an İstanbul’da 15 tane ilçe değişti. Bir tanesi bunlardan Beykoz. Bunun yanında bine yakın ilçede kongreler bitmek üzere. İstanbul kongreleri önümüzdeki hafta sonuçlanacak. Hem değişen yönetimler hem de ilçe başkanları daha genç arkadaşlardan oluşuyor. Bu aslında AK Parti’nin başlangıç itibariyle sürekli kendini yenilemesinin ve gelişmesinin bir diğer neticesi. Bundan 5-6 ay sonrada bir genel seçim var. Burada da büyük ölçüde bir değişim olacak. Özellikle 3 dönem kuralı vardı ki, bir siyasi parti, iktidar partisi için çok riskli şeydir. Ama bu dönem uygulanacak ve ben inanıyorum ki çok ciddi ölçüde yeni bir heyecan ve yeni bir nefesle Genel Merkez’de de bu 1 yıl süren değişim son bulacaktır” dedi.

1 ay içerisinde yeni bir çalışma dönemine başlayacağız!

Beykoz AK Parti’de gerçekleşen kongre sürecine değinen İlçe Başkanı Mustafa Gürkan, partide ilçe başkanı olma sevdasının normal olduğunu ve her şeye rağmen kardeşçe bir tablo ile bu kongre sürecini tamamladıklarını ifade etti. İl Merkezi’nin ilçe yönetimini oluştururken kendilerine belirttikleri eğitim ve yaş gibi bir takım kriterleri ön planda tutarak 30 kişilik bir yönetimi dizayn ettiklerini aktaran Gürkan: “Biz 10 tane arkadaşımızı eski yönetim kurulu arkadaşlarımızı aldık. Yönetimimizde şu an 7 tane bayan arkadaşımız var. Yönetimimizde 15 tane üniversiteli, 4 tane de yüksek lisanslı var. Yönetimimizde 15 mahalle ve eski adıyla köylerden de 2 arkadaşımız var. Yani biz hemen hemen Beykoz‘un tamamına yayılmış bir yönetimiz. Ana kademimizde 15 farklı memleketten arkadaşımız var. 35 yaş altı 12 arkadaşımız var. Bizim şu an yaş ortalamamız 38 küsür” diyerek yeni oluşturulan kadroyla Beykoz’da ve İstanbul’da iyi yerlere gelmenin amacını taşıdıklarını belirtti.

Beykoz’un tamamına seslenebilecek bir ekibin oluşmasına dikkat ettiklerini söyleyen Gürkan, dönemi güzel bir şekilde tamamlayacaklarını ve yaklaşık 1 ay içerisinde yeni bir çalışma dönemine kadro olarak gireceklerinin bilgisini basın mensuplarıyla paylaştı.

Gürkan; 7,5 sene boyunca Adem Seferle birlikte başarılı bir dönem geçirdiklerini ve ondan aldıkları çıtayı daha yukarıları çıkarma hedefi önüne koyduklarını belirtti. 2019 seçimlerinde başka partilerin ortaya çıkacağını söyleyen Gürkan, 2013 yerel seçimlerinde Büyük Birlik Partisi olmasaydı İstanbul’da daha büyük bir oy oranı alabileceklerini de sözlerine ekledi.

Mustafa Gürkan’ın konuşmasının ardından yürütme kurulu üyeleri sırasıyla kendilerini basın mensupları aracılığıyla kamuoyuna tanıttı. Basın mensuplarının sorularını da samimiyetle cevaplayan Gürkan, daha sonrasında yeni yürütme kurulu ekibiyle objektiflere poz verdi.

AK Parti yeni yürütme kurulu ve görevleri:

Siyasi İşler Birim Başkanı Kadir Alarçin

Teşkilat Başkanı Mehmet Temel

Seçim İşleri Birim BaşkanıYüksel Baki

Tanıtım Medya Birim Başkanı Hacı Demir

Ekonomi İşler Birim Başkanı Şenol Uzun

Halkla İlişkiler Birim Başkanı Fatma Aydın

Sosyal İşler Birim Başkanı Yaşar Şahin

Yerel Yönetimler Birim Başkanı Gökhan Kaplan

Mali ve İdari İşler Birim Başkanı Özgür Kopuz

Dış İlişkiler Birim Başkanı Ahmet Deliak

Sekreterya Birim Başkanı Fatma Aydın

Kadın Kolları Başkan Vekili Gaye Zayıf

Gençlik Kolları Başkanı Fatih Sağlam

AK Parti, yenilenmiş genç kadrosuyla çalışmaya hazır!
Bizi Takip Edin