AK Parti’de 3 dönem kuralına Murat Aydın örneği!

AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Yusuf Ziya Yılmaz, 3 dönem kuralıyla ilgili Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın’ı örnek gösterdi.

AK Parti'de 3 dönem kuralına Murat Aydın örneği!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Genel seçimlerden zaferle ayrılan AK Parti, milletvekilliğinde 3 dönem kuralı getirmişti. Aynı kuralın şimdi de yerel seçimlerde işletilmesi gündemde. Konuyla ilgili çalışmalarını sürdüren AK Parti kurmayları, görüşmelerini bu doğrultuda yapıyor.

AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Yusuf Ziya Yılmaz konuyla ilgili yapmış olduğu açıklamada Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın’ı örmek göstererek “Zeytinburnu’nda çok başarılı bir belediye başkanımızı 3 dönemi doldurduğu için Beykoz’da aday yapmıştık. 3 dönem kuralına oldukça bağlıyız” ifadelerini kullandı.

AK Partili Yılmaz, genel seçimlerde uygulanan 3 dönem kuralının yerel seçimlerde de devam edeceğini söyledi. Yılmaz, ayrıca bazı istisnalar olabileceğini de aktarırken, “3 dönem kuralına oldukça bağlıyız. Milletvekili seçimlerinde de 3 dönem kuralına uyduğumuzu gördünüz. Belediye seçimlerinde de buna azami riayet edilecek ama belki 1-2 istisna olabilir.” dedi.

“ÇOK BAŞARILIYDI BEYKOZ’DAN ADAY YAPTIK”

Üç dönem kuralının bu yerel seçimlerde de uygulanacağının altını çizen Yılmaz, “Yerel seçimlerde de genel seçimlerde olduğu gibi 3 dönem kuralı uygulanacak. Bazı istisnalar belki olabilir. İstisnalar konusunda bir bilgi sahibiyim diye söylemiyorum, sadece bundan önce çok istisnai bazı yerlerde 3 dönem üzerine ilaveler yaptığımız yerler olmuştu. Beldelerde veya küçük yerleşim birimlerinde bunları yapmıştık. Zeytinburnu’nda çok başarılı bir belediye başkanımızı 3 dönemi doldurduğu için Beykoz’da aday yapmıştık. 3 dönem kuralına oldukça bağlıyız. Milletvekili seçimlerinde de 3 dönem kuralına uyduğumuzu gördünüz. Belediye seçimlerinde de buna azami riayet edilecek ama belki 1-2 istisna olabilir.” dedi.

 

 

AK Parti’de 3 dönem kuralına Murat Aydın örneği!
Bizi Takip Edin