AK Partili gençler 2013 seçim startını verdi!

AK Parti Beykoz İlçe Gençlik Kolları, 2013 yerel seçimleri için kolları sıvadı. Beykoz Güncel Haber, Gençlik Kolları İlçe Başkanı Fatih Sağlam ile kısa bir röportaj yaptı.

AK Parti Beykoz İlçe Gençlik…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

AK Parti Beykoz İlçe Gençlik Kolları, 2013 yerel seçimleri için kolları sıvadı. Beykoz Güncel Haber, Gençlik Kolları İlçe Başkanı Fatih Sağlam ile kısa bir röportaj yaptı.

AK Parti Beykoz İlçe Gençlik Kolları, 2013 yerel seçimleri için kolları sıvadı. Beykoz Güncel Haber, Paşabahçe merkezdeki üye kaydı çalışmaları sırasında AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Fatih Sağlam ile kısa bir röportaj yaptı. Sağlam, hedeflerinin Beykoz’da halihazırda 35 bin olan üye sayılarını arttırmak olduğunu söyledi.

Üyelerin 6 bin 500’ü gençlerden oluşuyor

160 bine yakın kayıtlı seçmenin bulunduğu Beykoz ilçesinde şu anda 35 bin AK Partili üyeye sahip olduklarını belirten Gençlik Kolları Başkanı Fatih Sağlam, bu rakamın 6 bin 500’ünü Beykozlu gençlerin oluşturduğunu ifade etti.

Afyon kampında stratejilerimiz ortaya çıkacak

2013 yerel seçimleri için seçim startını verdiklerini kaydeden Fatih Sağlam, şu anda sadece Pazar günleri yapmakta oldukları yeni üye kaydı işlemlerini Cumartesi ve hafta içi günlere de yayacaklarını kaydederek, “ Parti olarak 2103 seçimleri için seçim startını verdik. Biz de Gençlik Kolları olarak stratejik bir plan oluşturduk; oluşturmaya da devam ediyoruz. Partimizin 2-3 Kasım’da Afyon’da yapacağı kampta da kadın Kolları, Gençlik Kolları ve Ana kademenin belirli stratejileri ortaya çıkacak ve bu programlar dahilinde çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi.

Yücel Çelikbilek de destek verecek

Gençlik Kolları olarak sadece üye çalışmaları ile sınırlı kalmayacaklarını, önümüzdeki dönemlerde mahallelere de inerek, buralarda Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’in de katılımı ile gençlere yönelik çay sohbetleri düzenleyeceklerini ifade eden Sağlam, parti olarak gençlerin bir araya getirileceği çeşitli sosyal aktiviteler düzenleyeceklerini bildirdi.

İsteyen vatandaşlar “AK Noktalar”da bilgilendiriliyor

Üye çalışmalarına sabah namazı akabinde başladıklarını ifade eden Beykoz Gençlik Kolları Başkanı; sabah namazının ardından cemaat ile birlikte yapılan kahvaltının ardından ise, üye çalışmalarına geçtiklerini kaydetti. Bu amaçla geçtiğimiz hafta Beykoz Merkez Camii’nde söz konusu uygulamaya başladıklarını belirten Sağlam, “ Saat 08: 30’dan itibaren ‘AK Nokta’larımızda üye olmak isteyen vatandaşlarımızı bilgilendiriyoruz” açıklamasında bulundu.

Son bin metre koşusunu yapıyoruz!

AK Parti Beykoz İlçe teşkilatı olarak üye çalışmalarını aslında devamlı yaptıklarına vurgu yapan Fatih Sağlam, “ Seçim tarihi ile birlikte şu anda son bin metre koşusunu yapıyoruz; 100 metre koşusuna geldiğimiz zaman, çalışmalarımız daha da hız kazanacak” dedi.

2B konusu 2013 seçimlerinde Beykoz’u nasıl etkileyecek?

“ Biz bedelsiz verecektik” diyenler, siyaset yapıyor!

Sorumuz üzerine, 2B konusunun insanların beklentisine cevap vermeyen bir şekilde çıktığını ifade eden Sağlam, “ Ancak inşallah Beykozlu rahat bir nefes alacak. Belediye Başkanımız gerçekten gecesini gündüzünü katıp Beykoz için çalışıyor. Bunları ilerleyen zamanlarda kendisi de açık bir şekilde kamuoyu ile paylaşacak. Biz bu konuda Başkanımız’a güveniyoruz; o da elinden gelen gayreti gösteriyor. Biz bu çabaları gördüğümüz için de rahat konuşuyoruz açıkçası. Beykoz’da bu üç yıl zarfında  çok şey yapıldı. Bununla ilgili görmediğimiz de çok şey var. Kim ne derse desin, 2B konusunu biz çıkardık. Bu zamana kadar bu konuda kimsenin ortada olmadığını herkes biliyor. Bugün piyasaya çıkıp da, ‘Efendim, biz çıkaracaktık, biz bunları bedelsiz verecektik’ demek, insanları etkileme yönünde yapılan siyasi açıklamalardır. Biz bu işe samimiyet ile bakıyoruz. Buradaki insanların refahı için iyi sonuçlar çıkacağını ben biliyorum. Biz de burada yaşıyoruz. Arkadaşlarımızın hemen hepsinin 2B’de yerleri var. ”

Beykozlular, 2013 seçimleri öncesinde rahatlayacak

Sözlerini; “ 2013 seçimleri öncesinde Beykoz’daki vatandaşlarımızın gerçekten rahatlayacaklarını ve istedikleri refaha ulaşacaklarını düşünüyorum” şeklinde sürdüren Gençlik Kolları Başkanı Sağlam, “ On yıllık bir partinin bu zamana kadar yaptığı hizmetleri hepimiz görüyoruz. Şunu samimiyetle söyleyeyim, biz gecemizi gündüzümüzü katarak çalışıyoruz. Biz, seçim zamanı partimizin kapısını açıp da, seçim bittiği zaman kapatan partilerden değiliz. Kadın Kolları, Gençlik Kolları ve Ana kademe olarak her zaman aktif bir şekilde çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi.

Çalışmalarımızın sonuçlarını alıyoruz

Çalışmalarının sonucunu da her zaman aldıklarını ifade eden Gençlik Kolları Başkanı, “ 2002’de yüzde 37 ile çıktığımız bir seçimde, 2007’de yüzde 47 aldık. 2011 seçimlerinde de yüzde 52 gibi bir oy aldık. Hedeflerimizi daha da yükselterek çalışmaya gayret ediyoruz” dedi.

Gençlik Kollarımız faal çalışıyor

Gençlik Kolları olarak her dönem değişik bir program yaptıkları hatırlatmasında bulunan Fatih Sağlam, 2009 yılında Gençlik Kolları Başkanı olarak atandığında, “ Ben Olsaydım” programı kapsamında Beykozlu  gençlere, mahalle bazında; “ Sen Belediye Başkanı ya da Başbakan olsaydın, hayallerin neler olurdu?” sorusunu yönelttiklerini ve onları dinlediklerini belirtti. 

Gençlik Kolları olarak 2010 referandumunda “oldukça ciddi” çalışmalar yaptıklarını kaydeden Sağlam, “ Büyük çaplı yürüyüşler düzenledik, insanlarımızı bilgilendirici broşürler dağıttık, esnaflarımızı ve ailelerini gezdik” dedi.

O gün sekiz yaşında olan bir çocuk, bugün on sekiz yaşında

AK Parti bundan on yıl önce kurulduğunda, o gün 8 yaşında olan bir çocuğun bugün 18 yaşına geldiği hatırlatmasında da bulunan Gençlik Kolları Başkanı, şunları söyledi: “ Şimdi bu gençlerimiz ile ilgili bir programımız olacak. O çocuk 2002’de 8 yaşında iken nasıl bir ülke vardı, şimdi nasıl bir ülke var? Bunların arasındaki farkları yansıtacağız. İnşallah da amacımıza ulaşacağımızı düşünüyorum çünkü samimiyet ile bakıyoruz biz bu işe. Ben Beykozlu da, İstanbullu da, Türkiye de kazanacak diye düşünüyorum.” 

Üye sayısı bakımından hedeflerimize henüz ulaşamadık

Üye sayısı olarak iyi bir seviyede bulunduklarını ancak hedeflerine henüz ulaşamadıklarını kaydeden Fatih Sağlam, “ Bu 35 bin üye sayının daha da üstüne çıkabiliriz; şu anda bunun için uğraşıyoruz” dedi.

İnşallah Beykoz kazanır!

Üye kaydı dışında daha farklı programlar da organize edeceklerini kaydeden Sağlam, sözlerinin sonunda ise, “ İnşallah Beykoz kazanır. Herkesin refahı ve mutluluğu için uğraşıyoruz” açıklamasında bulundu.

Fatih Sağlam’ın verdiği bilgiye göre, AK noktalar, her hafta farklı bir mahallede oluşturulacak.

Haber: Arzu Başlantı

AK Partili gençler 2013 seçim startını verdi!
Bizi Takip Edin