AKOM Kaynarca'da afet tatbikatı yaptı

Beykoz Belediyesi Afet Koordinasyon Merkezi (AKOM), doğal felaketlere hazırlık için Kaynarca-Halayıkdere’de tüm ekipleriyle sel tatbikatı yaptı..

Beykoz Belediyesi Afet Koordinasyon Merkezi (AKOM), doğal felaketlere hazırlık için sahaya çıktı. K

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Belediyesi Afet Koordinasyon Merkezi (AKOM), doğal felaketlere hazırlık için Kaynarca-Halayıkdere’de tüm ekipleriyle sel tatbikatı yaptı..

Beykoz Belediyesi Afet Koordinasyon Merkezi (AKOM), doğal felaketlere hazırlık için sahaya çıktı. Kaynarca-Halayıkdere’de tüm ekipleriyle sel tatbikatı yapan AKOM hız ve koordinasyonunu da güçlendirdi.

Afet Koordinasyon Merkezi’nin tüm birimleriyle hazır bulunduğu tatbikat, sabahın erken saatlerinde atölye garajlarından hareketle başladı.

100 personel, iş makineleri ve araçlarla atölye garajlarda toplanan ekipler, buradan süratle sel felaketi senaryosu için seçilen Kaynarca-Halayıkdere Mevkii’ne sevk edildi. Tatbikat alanında kurulan karargâh çadırda afet bölgesini kapsayan harita masaya yatırıldı ve ekiplere gerekli koordinatlar verildi.

Görev alanlarına göre araziye dağılan birimler, haberleşme, ulaşım, lojistik, sağlık, yol açma, dere temizliği, kanal açma, ağaç kesme, su tahliyesi ve gıda sevkiyatı gibi konularda çalışmalar gerçekleştirdi.

İlçede yaşanan sel felaketlerinden ders çıkarmak ve bundan sonraki afetlere daha hazırlıklı olmak için bu tatbikatı yaptıklarını belirten, AKOM başkanı ve belediye başkan yardımcısı Metin Torun ilk defa arazide yapılan çalışmayla koordinasyonun güçleneceğini ve eksiklerin daha iyi tespit edileceğini söyledi.

Doğal afetlerin insanların yüz yıllardır karşı karşıya geldiği gerçekler olduğunu, afetlere hazırlıklı olmak bilinciyle AKOM’u daha aktif hale getirmek istediklerini belirten Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikibilek, bu tatbikatları farklı senaryolar ve kısa aralıklarla sürdüreceklerini ifade etti.

AKOM Kaynarca'da afet tatbikatı yaptı
Bizi Takip Edin