AKOM’dan Beykoz için yağış uyarısı!

Afet Koordinasyon Merkezi (AKOM), önümüzdeki üç saat boyunca kentin genelinde aralıklarla kuvvetli gök gürültülü sağanak yağış geçişlerinin yaşanacağı bildirdi.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Afet Koordinasyon Merkezi (AKOM), önümüzdeki üç saat boyunca kentin genelinde aralıklarla kuvvetli gök gürültülü sağanak yağış geçişlerinin yaşanacağı bildirdi. Hafta sonu etkili olan sağanak yağmurlar neticesinde Beykoz’da 15 kg yağış görüldü.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi AKOM’dan yapılan son dakika açıklamasına göre, bugün sabah saatlerinde yerel olarak görülen yağışların önümüzdeki üç saat boyunca Beykoz başta olmak üzere il genelinde aralıklarla gök gürültülü sağanak şeklinde etkili olmasının beklendiği kaydedildi.

Yetkililer, kısa süreli ve kuvvetli yağan yağmur nedeniyle meydana gelebilecek olumsuzluklar karşısında vatandaşa tedbirli olunması yönünde uyarılarda bulundu.

Beykoz’da 15kg yağış

AKOM’un paylaştığı değerlendirmelerine göre İstanbul’da hafta sonu etkili olan sağanak yağmurlar neticesinde en fazla yağış Arnavutköy (22kg), Çatalca (18kg), Eyüp (15kg) ve Beykoz (15kg) ilçelerimizde görülürken diğer bölgelerde 3 ila 10 kg arasında kaydedildi.

Yağışlar devam edecek

Salı ve Çarşamba günlerinde kısa süreli ve yerel olarak görülmesi beklenen yağışların Perşembe günü itibari ile il genelinde etkili olacağı, önümüzdeki hafta sonu da aralıklarla sağanak ve gök gürültülü sağanak yağmur şeklinde tekrar etkili olmaya devam edeceği tahmin ediliyor.

Powered by Froala Editor

AKOM’dan Beykoz için yağış uyarısı!
Bizi Takip Edin