Alaattin Köseler’in adaylığı CHP Beykoz’u karıştırdı!

CHP’nin Beykoz Belediye Başkan adayı olarak açıklanan Alaattin Köseler’in adaylığı tepkilere neden oldu. 

Alaattin Köseler’in adaylığı CHP Beykoz’u karıştırdı!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Parti Meclisi, 31 Mart 2024’te yapılacak yerel seçimlere 46 gün kala Beykoz Belediye Başkan adayı belirledi.

Ana muhalefet Beykoz Belediye Başkan Adayı olarak Alaattin Köseler’i gösterdi.

1999-2004 yılları arasında DSP’den Beykoz Belediye Başkanlığı yapan Alaattin Köseler, 2004 ve 2009’da yerel seçimlerinde CHP tarafından aday gösterilerek kaybetmişti.

2014’te ise saf değiştirerek MHP’den aday olan Alaattin Köseler, 2019’da tekrardan CHP’ye geri dönerek belediye başkan aday adayı olarak şansını denemişti.

Kamuoyundan uzak, sadece seçim dönemlerinde varlık gösterildiği iddia edilen Alaattin Köseler’in belediye başkan adaylığı partililerin tepkisine neden oldu.

CHP Beykoz Teşkilatı’ndan Alaatin Köseler’in adaylığına karşı çıkan partililerin CHP İl Başkalığı önünde eylem yaptı.

Zerrin Bekâr, “MYK’da adı geçen Alaattin Köseler’i aday olarak istemiyoruz. Neden? 3 defa seçim kaybetmiş, 2014’de CHP’den aday olamayınca MHP’ye geçmiş. Biz CHP’lilere karşı MHP’ye aday olmuş, her yerde seçim kaybetmiş birisini biz 4. kez kaybetmek için adaylaşmasını istemiyoruz. Bu trajediye bir son versinler. Bir oraya bir buraya gidip bize gelip ‘Hadi adayınız bu’ diyemezler.

CHP Beykoz İlçe Kongre Delegesi Zeynep Dilek Denizsel ise sosyal medya hesabından paylaşım yaparak,“Beykoz’da Alaattin Köseler seçim kaybettirir. Murat Aydın rakipsiz kalır. Açık ara kazanır. Tek çözüm Akif Hamzaçebi’dir.” diyerek tepki gösterdi.

CHP’ye yönelik paylaşımlarıyla tanınan Tolgahan Erdoğan ise şunları yazdı:

“1999-2004 yılları arasında DSP’den Beykoz Belediye Başkanlığı yapan Alaattin Köseler, bir sene kala CHP’ye geçmiş ve mevcut belediyesi’ni 2004 yerel seçimlerinde AKP’ye kaybetmişti.

2009’da tekrar aday gösterilmiş ve tekrar kaybetmişti. 2014’de aday adayı olmuş, aday gösterilmeyince MHP’ye geçmiş ve CHP’nin fark yemesini sağlamıştı. 2019 yılında tekrar CHP Aday Adayı olan Köseler, yine aday gösterilmeyince DSP’den aday olmaya çalışmış ama DSP Adayı İbrahim Uysal’ın ismi seçim kuruluna verilmişti. İstifa et aday biz olalım deseler de Uysal adaylıktan vazgeçmemiş ve Köseler’i başka bir partinin adayı olmasına müsaade etmemişti.

Alaattin Köseler’in Paşabahçe’de olan mülkü, uzun yıllardır TÜGVA’da kiralık. 2 yıl kirasını alamayınca mahkeme yoluyla çıkartmak istemiş fakat daha sonra TÜGVA Başkanı aracı olmuş ve Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın ile görüşme sağladıktan sonra kirasının ödendiği ve TÜGVA’nın Köseler’in mülkünde kiracı olarak devam etmesi sağlanmıştır.

Köseler’in, 13 aday adayı içerisinde en zayıf isim olarak biliniyorken, sihirli bir el değdi ve bir anda İmamoğlu masasında ana isim oldu. Bu sihirli elin ise SÜLEYMANCILAR olduğu öğrenildi. Köseler’in adaylığı netleştiği zaman AHMET KARAHAN ismini listesinde göreceksiniz.

Bu isim SÜLEYMANCILARIN Beykoz’daki siyasi ismidir. 2014 yılında da Köseler’in MHP’de 1’nci sırasında yer alıyordu.”

Gelen tepkiler şu şekilde:

Alaattin Köseler’in adaylığı CHP Beykoz’u karıştırdı!
Bizi Takip Edin