Alaattin Köseler'in öfkesi dinmek bilmiyor!

CHP'den Beykoz Belediye Başkan Aday Adayı olan Alaattin Köseler, Hızır Yılmaz'ın aday seçilmesine olan öfkesi dinmek bilmiyor.

CHP'den Beykoz Belediye Başkan Aday Adayı olan Alaattin Köseler, Hızır Yılmaz'ın aday seçilmesine olan…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CHP’den Beykoz Belediye Başkan Aday Adayı olan Alaattin Köseler, Hızır Yılmaz’ın aday seçilmesine olan öfkesi dinmek bilmiyor.

CHP’den Beykoz Belediye Başkan Aday Adayı olan Alaattin Köseler, Hızır Yılmaz’ın aday seçilmesine olan öfkesi dinmek bilmiyor. Salon Talia’da düzenlediği toplantı ile Beykoz halkına seslenen Köseler, adaylığına ilişkin gerçekleri halktan saklıyor ifadesini kullandı.

Köseler; CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na,“CHP içinde paralel CHP var” diyerek uyarıda bulundu. Toplantıya, CHP Beykoz Belediye Başkan Aday Adayı İsmail Gürkan, Eski İlçe Başkanı Nagehan Akan, MHP’den Kurtuluş Ünal ve birçok Köselerin sevenleri katıldı. Yoğun bir kalabalığın olduğu salonda, “Beykoz Çocuğuna Sahip Çıkıyor” ve “Vur Vur İnlesin Hızır Yılmaz inlesin” gibi sloganlar yükseldi. Alaattin Köseler, salondaki herkesle tek tek selamlaştı. Eski İlçe Başkanı Nagehan Akan, sahneye Köseleri; “ Beykoz’u sevenler, Beykoz’daki haksızlığa dur diyenler, Beykozlu adayımız Alaattin Köseler!” diyerek çağırdı.

Yalnız siyasi ambleme bakarak oy vermeyin!

3 kuşaktır Beykozluyum, diyen Köseler: “ Bu toplantı siyasi partilerin, siyaset satrancı sonrasında siyasetin dışında olmasını istedikleri siyasi figürlerden arındırılan bir kişi olarak size sesleniyorum. Beykoz’da çok elden hesapların ve siyasi aktör olan hükümet ve yerel yönetici kimliği ile karşılarında görmek istemedikleri siyasi figür olarak Köseleri dışlayan bir senaryoyla bugünkü toplantıya geldik. Bunun en önemli nedeni, bildiğiniz gibi Beykoz’da mülkiyet problemi yaşanıyor. Büyük sermaye gruplarının ve siyasi partilerdeki temsilcilerin organizasyonu sonrasında bu kardeşiniz şu anda aranızda. Buradan AK Parti’nin ve CHP’nin adayına seslenmek istiyorum. Bunun kararını Beykoz halkı verecektir. Parası olan Beykoz’da kalacaktır şeklinde yorumlayabilirsiniz. Bu mülkiyet sorununda Beykozlu galip çıkmadı. Yalnız siyasi ambleme bakarak oy vermeyin. Tapu dağıtıyorsun da, vatandaş aldığı tapunun arazisinin, evinin parkta mı yolda mı olduğunu bilmeden tapu dağıtıyorsun. Ey, yerel yönetici bu vatandaşa doğruları anlat! Ama halk bilinçlendikçe, Köseler anlattıkça rahatsız olunuyor” dedi.

Sayın Tanal, gerçekleri anlatın!

CHP’de bir karar doğrultusunda eğilim yoklamasına gidildiğini ve bunun yanı sıra halka anketlerle sorularak fikri alınacağını fakat bu süreçte 6 ay boyunca kendisiyle uğraşıldığını ifade ederek; “Ama her şeye rağmen ikinci çıktık. Halk anketlerinde birinci çıktım. Genel Merkez’e hayali anket ürettiler. Bu hayali anketi bir de milletvekili denilen şahıs, o böyle değil diyerek halkı yanıltma girişiminde bulundu” diyerek CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal’a seslendi: ”Sayın Tanal! Ben diyorum ki Köseler olarak 30 Mart öncesi yapacağınız herhangi bir anket değil, 100 ankette birinci çıksın ben adaylıktan çekiliyorum dedim. O makamda oturan halka gerçekleri anlatmak durumunda. Anlatmayanlar, 30 Mart’ta cevabı size halk verecek. Bu kardeşiniz,1999 yılında DSP’den mevcut şu anki belediye başkanını oy farkıyla geçerek bayrağını belediyeye dikmiştir. Bu seçimlerde adamcılık yapmayan, herkesi kucaklayan, yörecilik yapamayan biri olarak size sesleniyorum. Bunu 99’da elbirliği ile başardık. İleriki süreçte yine halk desteğiyle bu iş yine başarılır diyorum”.

CHP’nin aday gösterdiği arkadaşın yanında durmuyor, dersiniz!

CHP’nin kurumsal kimliğine ve genel başkanına sonsuz saygı duyduğunu belirten Köseler, iki kişinin tüm Anadolu Yakası’nı örgütlediği söyleyerek; ”Sayın genel başkan, bu bölgede etkili olan iki kişiyi biliyorsunuz. Bunların mızrakları artık çuvala sığmıyor. Bazı ilçelerde eğilim yoklamasına girmeyen adayları belediye başkanı olarak açıkladınız. Genel başkanım, bu kişiler CHP içinde paralel CHP kurmuşlardır. Bu arkadaşlar partinin altına dinamit koymuşlardır. Bu organizasyonların içinde büyük inşaat firmaları vardır. Kendi siyasi ikballeri için halkın karşısına aday çıkartıyorlar. Halk bu oyunu bozacak. Beykoz’da yaşayan herkesin başımızın üstünde yeri var. Siz ne karar verirseniz, ben onu yerine getireceğim. Köseler kardeşiniz 30 Mart’ta olsun istiyor musunuz? Bende siz isterseniz, 30 Mart’ta mücadeleye bende var olacağım. Eğitimi ve becerisi olmayana yönetim verilir mi? Halktan büyük güç yoktur. Halkın ol dediği yerde oluruz, dur dediği yerde dururuz. Başkan ne dedi, diye sorabilirsiniz. CHP’nin aday gösterdiği arkadaşın yanında durmuyor, dersiniz. Yol almam, yol yürümem, dedi. Bu çuvala mızrak sokmaya çalışanlara sesleniyorum: Adayınızın birinin sağında, biriniz solunda olun. Sokak orada, Beykoz orada, yürüyün! Bir Allah’a can borcumuz var; bir de Beykoz halkının tevecüne borcumuz var. Başkada kimseye borcumuz yok. Yol arkadaşın iyiyse, yol yakındır. Ben sizinle yol arkadaşı olarak devam etmeye hazırım” şeklinde konuşmasını sonlandırdı.

Alaattin Köseler'in öfkesi dinmek bilmiyor!
Bizi Takip Edin