Alibahadır Merkez Cami inşası başladı!

Beykoz Alibahadır Mahallesi Merkez Camii'nin temeli dualarla atıldı.

Beykoz Alibahadır Mahallesi, yeni camisine kavuşmak için gün sayıyor. Alibahadır Mahallesi Merkez Camii inşası tören ile açılarak, caminin temeli dualarla atıldı.

Temel atma töre

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Alibahadır Mahallesi Merkez Camii’nin temeli dualarla atıldı.

Beykoz Alibahadır Mahallesi, yeni camisine kavuşmak için gün sayıyor. Alibahadır Mahallesi Merkez Camii inşası tören ile açılarak, caminin temeli dualarla atıldı.

Temel atma törenine köy halkı büyük ilgi gösterirken; Beykoz Kaymakamı Süleyman Erdoğan, Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Hanefi Dilmaç, Beykoz Müftüsü Hüseyin Demirtaş, CHP İlçe Başkanı Şevket Arıkan, MHP İlçe Başkanı Akif Taşdemir, Muhtarlar Birliği Dernek Başkanı Hüsnü Kolcu, Yöre Dernekleri Birliği Başkanı Fatih Yılmaz, belediye meclis üyeleri, STK temsilcileri ve muhtarlar katıldı.

Camii temel atma töreninin açılış konuşmasını Alibahadır Köyü Muhtarı Hasan Yılmaz gerçekleştirerek, camiinin Alibahadır Köyü’ne hayırlı olmasını temenni etti ve yapımı için tüm hayırseverlerden destek istedi.

Yılmaz’ın hemen ardından kürsüye çıkan Beykoz Müftüsü Hüseyin Demirtaş, günden ötürü mutlu olduklarını ifade ederek, kendileri için bir bayram olduğunu söyledi. Beykoz’un birçok yerinde camii inşaları olduğunu belirten Müftü Demirtaş; “Yakında camii inşamıza Cumhuriyet Köy ve İshaklı Mahallesi’nde de başlayacağız. Beykoz’umuzda şu an 12 tane abidevi camii inşası var. 3 tane yatılı Kur-an Kursu inşası var. 166 tanede Kur-an Kursu sınıfımız var. Beykoz’umuzda dini anlamda birçok hizmeti sağlamaya çalışıyoruz” dedi.

Kaymakam Süleyman Erdoğan ise, camii inşasının hayırlı olmasını dileyerek; “Namazımızdan, abdestimizden, kurbanımızdan maksat onun içeriğinin dolu olmasıdır. İbadet de, namazda şekilden ibaret değil. Namazdan çıkıp, gıybet yapıyorsak; namazımız şekilden ileriye gitmez. Bu inşalar, bir şeylere vesile olsun. Kendi ruhumuzu yeniden inşa edelim” şeklinde konuştu.

Konuşmaların sonrasında program, köy kahvesinde misafirlere verilen ikramla devam etti.

Alibahadır Mahallesi Merkez Camii yapımına destek vermek isteyen hayırseverler, Ziraat Bankası IBAN TR64 0001 0005 3270 7233 5950 01’den yardımlarını yapabilirler.

Alibahadır Merkez Cami inşası başladı!
Bizi Takip Edin