Alman Cumhurbaşkanı Beykoz'a geliyor

Almanya Cumhurbaşkanı Christian Wulff, Türk ? Alman Üniversitesinin temel atma töreni için Beykoz?a geliyor.

 Resmi bir ziyaret için Pazartesi günü Türkiye'ye gelecek olan Almanya Cumhurbaşkanı Christian Wulff, Beykoz Fidanlığı'na yapılma

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Almanya Cumhurbaşkanı Christian Wulff, Türk ? Alman Üniversitesinin temel atma töreni için Beykoz?a geliyor.

 Resmi bir ziyaret için Pazartesi günü Türkiye’ye gelecek olan Almanya Cumhurbaşkanı Christian Wulff, Beykoz Fidanlığı’na yapılması planlanan ve yaklaşık 5 bin öğrencinin eğitim göreceği Türk-Alman Üniversitesi’nin temelini de atacak.

Müslümanları kucaklayan açıklamalarıyla Türkler arasında takdir edilen Almanya’nın yeni Cumhurbaşkanı Christian Wulff, resmi bir ziyaret için Pazartesi günü Türkiye’ye geliyor. 22 Ekim’e kadar sürecek ziyaret sırasında Ankara ve İstanbul’un yanı sıra, Kayseri ve Tarsus’u da ziyaret edecek Wulff’e 15 önemli Alman şirketi yöneticisi de eşlik edecek.

Mevkidaşı Abdullah Gül’ün daveti üzerine Türkiye?ye gelecek olan Cumhurbaşkanı Christian Wulff, 18-22 Ekim günlerindeki ziyaretinin en önemli ayağını Almanlarında büyük önem verdiği, Beykoz’da kurulacak Türk-Alman Üniversitesi’nin temel atma töreni oluşturuyor.

22 Ekim Cuma günü Cumhurbaşkanı Abdüllah Gül ve Alman Cumhurbaşkanı Christian Wulff tarafından temeli atılacak olan Türk- Alman Üniversitesi, 120 dönüm arazi üzerine kurulacak ve yaklaşık 5 bin öğrenci eğitim görecek.

Alman Cumhurbaşkanı Beykoz'a geliyor
Bizi Takip Edin