Amatör Spor Haftası etkinlikleri Beykoz'da başladı

Beykoz'da 8-14 Ekim tarihleri arasında kutlanan ‘Amatör Spor Haftası' düzenlenen yürüyüşle başladı.

Genç­lik ve Spor Ba­kan­lı­ğı ta­ra­fın­dan her yıl dü­zen­le­nen Ama­tör Spor Haf­ta­sı Türkiye genelinde olduğu gibi Beykoz'da da çeşitli etkinlikler

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz’da 8-14 Ekim tarihleri arasında kutlanan ‘Amatör Spor Haftası’ düzenlenen yürüyüşle başladı.

Genç­lik ve Spor Ba­kan­lı­ğı ta­ra­fın­dan her yıl dü­zen­le­nen Ama­tör Spor Haf­ta­sı Türkiye genelinde olduğu gibi Beykoz’da da çeşitli etkinliklerle kutlanıyor. Amatör sporlara ilgiyi artırmak ve dikkat çekmek için her yıl kutlanan Amatör Spor Haftası bu sene 8-14 Ekim tarihleri arasında kutlanıyor.

Ata sporu okçuluk ile başlayan etkinliklerin ikinci gününde Türkiye’de bir ilk olan “Spor Yapın Farkınız Olsun, Emek Sizden Bisiklet Bizden” projesi kapsamında Tokatköy Ortaokulu öğrencisi Rabia Çakır’a sportif başarısından dolayı bisiklet hediye edildi. Etkinlikler düzenlenen yürüyüş ile devam etti.

Düzenlenen yürüyüşe; Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, Beykoz Belediyesi Başkan Yardımcısı Salim Öztürk, Beykoz Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Bülent Küçük, Beykoz SGK Müdürü Ferda Özkalender, Beykoz Nüfus Müdürü Nihade Klıç, Beykoz Şehit Ömer Halisdemir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Okul Müdürü Habip Küçükseymen, BİSK Başkanı Asim Özdemir ve Gümüşsuyu Spor Kulübü Başkanı Şeref Kurtuluş ile STK temsilcileri, spor derneklerinin temsilcileri, okul müdürleri, sporcular, gençler ve öğrenciler katıldı. 

Beykoz Şehit Ömer Halisdemir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi önünden başlayan kortej yürüyüşü Beykoz Meydanı’nda son buldu.  Burada kısa bir konuşma yapan Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı kötü alışkanlıklardan uzak durmanın en iyi yolun spor olduğunu belirterek Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü’nün bu yönde çalışmaları olduğunu söyledi.

Ama­tör Spor Haf­ta­sı 14 Ekim’e kadar çeşitli etkinliklerle kutlanmaya devam edecek.

Amatör Spor Haftası etkinlikleri Beykoz'da başladı
Bizi Takip Edin