Amatör Spor Kulüpleri'nin başkanları konuştu

Beykoz Amatör Spor Kulüpleri Birliği (BİSK)’in Mart ayı toplantısı yapıldı. Kulüplerin mülkiyet sorunları ile Marmara Üniversitesi Anadoluhisarı Kampüsü’nde yaşanan antrenman zorlukları toplantıya damgasını vuran konular oldu.

Beykoz Amat

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Amatör Spor Kulüpleri Birliği (BİSK)’in Mart ayı toplantısı yapıldı. Kulüplerin mülkiyet sorunları ile Marmara Üniversitesi Anadoluhisarı Kampüsü’nde yaşanan antrenman zorlukları toplantıya damgasını vuran konular oldu.

Beykoz Amatör Spor Kulüpleri Birliği, Mart ayı “Başkanlar Kurulu ve BİSK Yönetim Toplantısı”nı Kavacık Spor Kulübü’nün ev sahipliğinde gerçekleştirdi. Alt yapısı oluşturulmaya çalışılan U- 14 karması ve Federasyon’un faaliyetleri konularında katılımcıların bilgilendirilmesi, toplantının gündemini oluşturdu.

Toplantıda, “Beykoz’un Milli takımı” olarak lanse edilen ve henüz ekip kurma aşamasında olan U- 14 karması hakkında bilgi alan katılımcılar, bir yandan da spor kulüpleri olarak yaşadıkları sorunları dile getirdiler. Binaları ile ilgili olarak spor kulüplerinin içinde bulundukları mülkiyet sorunları ve Marmara Üniversitesi’nin Anadoluhisarı Kampüsü’nde yaşanan antrenman zorlukları toplantıya damga vuran konulardı.

Beykoz’un milli takımı “U- 14 “ için yardım gecesi düzenleniyor

Toplantının açılışında Çubukluspor Kulüp Başkanı Coşkun Tosun’un başkanlığında Divan oluşturuldu. Divan’ın üyeliklerini ise BİSK Başkanı Asım Özdemir ile U- 14 karması idari sorumlusu Samet Çolak yaptı.

Samet Çolak: U- 14’lü gençler örnek insan olacak

Açılış konuşmasını yapan Samet Çolak, sözlerine şu şekilde başladı: “ Beykoz’un milli takımı oluşmak üzere. Belediye Başkanımız, Kaymakamımız, İlçe Emniyet Müdürümüz ve siz değerli kulüp başkanlarının destekleri ile bir oluşum içine girdik. Bu, Beykoz’umuzun vitrini olacak. Biz sadece sahada yarışan futbolcular yetiştirmeyeceğiz; amacımız, Beykoz’da parlayan insanlar yetiştirerek, bunların her yönüyle örnek insan olmaları.”

U- 14 karmasına sponsor sağlamak üzere çalışmaların sürdüğünü ifade eden Çolak, karmayı oluşturacak genç sporcuların eğitimlerine destek sağlamak için ise bir özel dershane ile anlaşmak istediklerini kaydetti.

U- 14 idari sorumlusu Çolak, karmanın sporcu kadrosunun Mart ayının 20’sine kadar netleşeceğini de sözlerine ekledi.

Asım Özdemir: Sporcu göndermeyen kulüplere teessüf ediyorum

Samet Çolak’tan sonra söz alan BİSK Başkanı Asım Özdemir ise, U- 14 karmasına sporcu göndermeyen kulüpler ile ilgili eleştiride bulunarak, “ hiçbir kulüp, çocukların önünü tıkayamaz. Karmaya sporcu göndermeyen kulüplerimize teessüf ediyorum” dedi. U- 14 karmasının 24 kişiden oluşacağını belirten Özdemir, şu anda aday sporcuların antrenman maçlarının izlenmekte olduğunu ifade etti.

27 Mart’ta “Dayanışma ve Müzik Şöleni” yapılacak

Asım Özdemir, U- 14 karmasına destek sağlamak ve spor kulüplerinin spor haricinde başka sosyal aktiviteler içinde olmalarını teşvik etmek üzere 27 Mart 2012 tarihinde bir “ Dayanışma ve Müzik Şöleni” tertip ettiklerini belirtti. Özdemir, düzenlenecek olan bu gecede aynı zamanda kesinleşen U- 14 karmasının da halka tanıtılacağını açıkladı.

Coşkun Tosun: BİSK, kulüpleri bir araya getirmeye çalışıyor

Toplantıda söz alan Çubukluspor Kulübü Başkanı Coşkun Tosun, söz konusu dayanışma gecesinin amacının sadece U- 14’e destek sağlamak olmadığını belirtti. Tosun,    “ Amatör Spor Kulüpleri Birliği her ay bir sosyal faaliyet ortaya koymaya çalışıyor. Kulüpleri bir araya getirmeye çalışıyor. Bu müzik şöleninde taraftarı, sporcusu, yöneticisi ile bir arada olacağız ve U- 14 de desteklenmiş olacak” dedi.

Adnan Güner: Marmara Üniversitesi futbol sahasında karate çalıştırıyor

Coşkun Tosun’un ardından söz alan Anadoluhisarı Spor Kulübü Başkanı Asım Özdemir, kulüplerinin antrenman sorununa değindiği konuşmasında, Marmara Üniversitesi’nin Anadoluhisarı’ndaki kampüste bulunan futbol sahasını kulüplere antrenman amaçlı olarak kullandırma konusunda zorluklar çıkarttığını ifade etti. Üniversite Rektörlüğü’nün, futbol sahasında karate çalışmaları yaptırdığını ifade eden Güner, “Beden Terbiyesi ile yaptıkları protokol gereğince burası haftanın 4 günü Marmara Üniversitesi’nin. Ben buraya antrenman için her ay para yatırıyorum” dedi.

 Bıçak kemiğe dayandı

Toplantıda söz alan kulüp başkanları yaşadıkları sorunların artık kemiğe dayandığını ifade ederek, sorunların çözümü için gerekirse Ankara’ya gidebileceklerini ifade ettiler. Bunun için de aralarındaki birlik ve beraberliğin önemine atıfta bulunan konuşmacılar, siyasiler de dahil olmak üzere herkesin bu soruna taraf olması gerektiği yorumunda bulundular. Akbaba Köyü Spor Kulübü Başkanı Yüksel Kılıç, yaptığı konuşmada, “bu konuda kimse dut yemiş bülbüle dönmesin” dedi. Yaşanan sorunlarda siyasilerin yanlarında olmayışını bir sebep olarak gösteren Kılıç, “kimse taşın altına elini sokmuyor” yorumunda bulundu.

Mülkiyet sorunu

BİSK toplantısında Beykozlu spor kulüplerinin mülkiyet sorunlarına da değinildi. Çubukluspor Kulüp Başkanı Coşkun Tosun, mülkiyet sorunun sadece Beykoz’u değil, İstanbul’daki tüm spor kulüplerini ilgilendiren bir durum olduğunu belirterek, “her yerde bizim sorunlarımıza benzer sorunlar ile karşılaşıyoruz. Şu anda bana 96 bin TL ecrimisil ödemesi geldi. Bunu hiçbir şekilde ödeme şansım yok. İtiraz edeceğiz. Kulüplerin sorunlarına kökten çözüm bulmaz isek, tek tek uğraşmakla bu sorunlar giderilmez. Mülkiyet sorununun çözümü ile ilgili olarak ise Spor ve Maliye Bakanlıkları’nın bir araya gelmeleri lâzım” dedi.  

Haber: Arzu Başlantı

Amatör Spor Kulüpleri'nin başkanları konuştu
Bizi Takip Edin