Anadolu Kavağı artık rahat bir nefes alacak

Yoros Kalesi -Anadolufeneri-Poyrazköy Yolu arasında yapılacak çalışmayla Kavak Meydanı rahat bir nefes alacak.

Beykoz Belediyesi, ilçenin en çok turist çeken noktalarından Anadolukavağı'nda 4 km uzunluğunda yol genişletme çalışması başlattı. Yoros Kal

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yoros Kalesi -Anadolufeneri-Poyrazköy Yolu arasında yapılacak çalışmayla Kavak Meydanı rahat bir nefes alacak.

Beykoz Belediyesi, ilçenin en çok turist çeken noktalarından Anadolukavağı’nda 4 km uzunluğunda yol genişletme çalışması başlattı. Yoros Kalesi -Anadolufeneri-Poyrazköy Yolu arasında yapılacak çalışmayla Kavak Meydanı da rahat bir nefes alacak. 

Anadolukavağı girişini genişleten, Hz. Yuşa Yolu’nu otoyol konforuna kavuşturan Beykoz Belediyesi, şimdi de yaz ayları ve hafta sonları Kavak içinde yaşanan trafik sorununu çözmek için harekete geçti.  

Tek Yön Uygulaması Yapılacak

Kavak’ta ulaşımı rahatlatacak çalışma kapsamında Yoros Kalesi’nden Anadolufeneri-Poyrazköy Yolu çıkışına kadar olan 4 km’lik kısım genişletilecek, yakında başlayacak olan Kavak Meydan düzenlemesi bittiğinde araçlar için tek yön uygulamasına geçilecek.  

Yeni düzenlemeyle Doğukapısı istikametinden Anadolukavağı’na gelen ziyaretçiler genişletilen yoldan Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’ne ve çevre yoluna bağlanacak. Böylelikle meydanda ve tarihi sokaklarda yaşanan sıkışıklık ortadan kalkacak.

Beykoz Belediyesi ekipleri genişletme çalışması için yol kenarlarında kazı işlemlerine başladı. Görüş zaviyeleri dikkate alınarak genişletilen yol asfalt çalışmasıyla tamamlanarak bakımlı hale gelecek.

Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nü Seyir Zevki

Yol çalışmasının başladığı Anadolukavağı Mezarlığı, inşaatı  devam eden Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nü seyir zevki sunan hâkim bir noktada bulunuyor. Şehrin birçok yerinden ziyaretçiler Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nün inşasını izlemek için bu tepeye geliyor.  

Bugüne kadar birçok noktada yol açma ve genişletme çalışmaları yaptıklarını ifade eden Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek: “Anadolukavağı bölgemiz turizm açısından önemli bir mahallemiz. Yuşa Tepesi, Yoros Kalesi, denizi ve doğasıyla eşsiz güzelliklere ev sahipliği yapıyor. İlginin yoğun olduğu Anadolukavağı’nda başlattığımız kapsamlı çalışmayla ulaşım kolaylaşacak, ilçe sakinleri ve ziyaretçiler sıkıntı çekmeden rahatça gezebilecekler” dedi.

Yoros Kalesi, Anadolufeneri-Poyrazköy yol genişletme çalışmasının Anadolukavağı Meydan düzenlemesiyle entegre edilmesi düşünülüyor.

 

Anadolu Kavağı artık rahat bir nefes alacak
Bizi Takip Edin