Anayasa Toplantısında Çalışma Hayatı ve İşçi Hakları Tartışıldı

Türkiye Küçük Millet Meclisi’nin (TkMM), Beykoz Belediyesi desteği ve ev sahipliğinde gerçekleştirdiği  ‘Anayasamızı Hazırlıyoruz’ programında Birey Hak Özgürlükleri ana başlığında, Çalışma ve İş Yaşamı, Sendikalar, Grev-Lokavt, Top

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türkiye Küçük Millet Meclisi’nin (TkMM), Beykoz Belediyesi desteği ve ev sahipliğinde gerçekleştirdiği  ‘Anayasamızı Hazırlıyoruz’ programında Birey Hak Özgürlükleri ana başlığında, Çalışma ve İş Yaşamı, Sendikalar, Grev-Lokavt, Toplu İş Sözleşmeleri gibi konular konuşuldu.

Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezi’nde yapılan ve konuşmacı olarak Müzisyen ve İnsan Hakları Savunucusu Şanar Yurdatapan ile Şair, Mazlumder İstanbul Şubesi Eski Başkanı Ahmet Mercan’ın katıldığı programa Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Başkan Yardımcıları M. Hanefi Dilmaç, Nevin Çalışkan, Yüksel Baki, Metin Torun, Belediye Müdürleri ve vatandaşlar katıldı.

Toplantıda yaptığı konuşmada Türkiye Cumhuriyeti’nin ilk kez sivil bir anayasa yapma gayreti içinde olduğunu ve çalışmalara Beykoz Belediyesi’nin ve Beykozluların da katkıda bulunacağını söyleyen Başkan Yücel Çelikbilek, iş yaşamı, sendikalar ve iş sözleşmelerine Beykoz Belediyesi olarak oldukça önem verdiklerini ifade etti. Başkan Çelikbilek, “İşçi, memur ve şirket personelimize verdiğimiz sosyal destek ve ücret Türkiye’nin birçok belediyesinden daha iyi olmakla birlikte, çalışanların şartlarını iyileştirmek için sendikalarımızla yaptığımız görüşmelerde olumlu ve yapıcı olmaya gayret ediyoruz. İmkân ve yaşam standartlarını her geçen iyileştirmeye çalıştığımız personelimize de emeklerinden dolayı teşekkür ederiz” dedi.

Konuşmacılar Şanar Yurdatapan ve Ahmet Mercan’ın yanı sıra programa katılanlar toplantıda, yeni ve sivil bir anayasanın içinde yer almasını düşündükleri iş hayatı, sendikal çalışmalar ve sözleşme konularında fikirlerini paylaştı. Tüm konuşmaların, fikir ve önerilerin ‘Ortak Payda Raporu’nda bir araya getirileceği toplantılar her ay farklı gündem ve konuşmacılarla gerçekleştirilmeye devam edecek.

Anayasa Toplantısında Çalışma Hayatı ve İşçi Hakları Tartışıldı
Bizi Takip Edin