Anne ve kızı İslam dinini seçti

Beykoz Tokatköy Mahallesinden ikamet eden ve  Antalya’da bir otelde çalışan genç, iki Ukraynalı turistin Müslüman olmasına vesile oldu.

Ülkemize gelen 2 Ukraynalı turist müslüman oldu. Beykoz Tokatköy Mahallesinden ikamet eden ve …

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Tokatköy Mahallesinden ikamet eden ve  Antalya’da bir otelde çalışan genç, iki Ukraynalı turistin Müslüman olmasına vesile oldu.

Ülkemize gelen 2 Ukraynalı turist müslüman oldu. Beykoz Tokatköy Mahallesinden ikamet eden ve  Antalya’da bir otelde çalışan genç,  iki Ukraynalı turistin Müslüman olmasına vesile oldu.

Ukrayna uyruklu anne ve kızı,  islam dinine geçmek istediklerine dair dilekçelerini Beykoz Müftülüğüne verdiler.

Reğaib Kandili günü Beykoz Müftülüğü’nde düzenlenen ihtida merasiminde Ukraynalı  anne ve kız tursitler  kelime-i şehadet getirerek Müslüman oldu.

Ülkemize tatile gelen ve İslam dinini seçen yabancıların Müslüman olmamasında vatandaşlarımızın davranışı, misafirperverliği, yardımseverliği, sıcakkanlılığının çok etkili olduğu bir kere daha görüldü.

Ukrayna uyruklu 46 yaşındaki Larysa Komarova ve 25 yaşındaki kızı Alina Komarova, Beykoz Müftülüğünde düzenlenen ihtida töreni ile İslamiyet’i seçerek Leyla ve Aleyna isimlerini aldılar.

Hristiyanlıktan Müslümanlığa geçen anne ismini Leyla, kızı da Aleyna olarak değiştirdi. Beykoz Müftüsü Hüseyin  Demirtaş ihtida töreninde, Kelime-i Şahadet getirerek Müslümanlığı seçen, memleketlerinde  polislik  mesleğini icra eden ve ülkemize sık sık tatile gelen anne ve kızını  islamı seçtikleri için kutladı. Müftü Demirtaş islamı seçen anne ve kızına  islam dini ile ilgili bilgi veren İngilizce kitap ile  Kur’an-ı Kerim hediye etti.

Anne ve kızı İslam dinini seçti
Bizi Takip Edin