Anneler çocuklarının geleceği için yürüdü!

AK Parti Beykoz İlçe Kadın Kolları geleceğin teminatı gençler için uyuşturucuyla mücadeleye dikkat çekmek için yürüdü

AK Parti Beykoz İlçe Kadın Kolları, geleceğin teminatı gençler için uyuşturucuyla mücadeleye dikkat çekmek için…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

AK Parti Beykoz İlçe Kadın Kolları geleceğin teminatı gençler için uyuşturucuyla mücadeleye dikkat çekmek için yürüdü

AK Parti Beykoz İlçe Kadın Kolları, geleceğin teminatı gençler için uyuşturucuyla mücadeleye dikkat çekmek için yürüdü. AK Kadınlar “Hedef Sensin Madde Bağımlılığına Hayır!”sloganı ile Beykoz Belediyesi’nin geleneksel olarak düzenlemiş olduğu 4.halk koşusunda yürüdü.

Beykoz Belediyesi’nin geleneksel olarak düzenlemiş olduğu 4.halk koşusunda “Hedef Sensin Madde Bağımlılığına Hayır!”sloganı ile uyuşturucuyla mücadeleye dikkat çekmek için yürüyüşe geçen AK Kadınlara Beykoz Belediye başkanı Yücel Çelikbilek’de eşlik etti.

AK Parti Beykoz İlçe Kadın Kolları Başkanı Sevim Gülşen yapmış olduğu açıklamada; Çocuğumuz madde bağımlılığının yakınlarımızda olamayacağını düşünüyor. Oysa madde bağımlılığı hiçte zannedildiği kadar uzağımızda değildir. çoğu kez sigara ile başlayan alkol ve diğer bağımlılık yapıcı maddelerle devam eden bir zincir gibi etrafımızı sarar. Madde bağımlılığı sadece bireylerin değil ailelerin ve toplumun hayatında olumsuz etkiler. Bağımlılık devam ettikçe bireydeki fiziksel ruhsal ve davranışsal sorunlar giderek artar. Bu süreçte gence en büyük desteği verebilecek olan kurum ailedir, ancak ne yazık ki aileler çocuklarının madde kullandığını genellikle çok geç öğrenirler. Madde bağımlılığına karşı etkili bir mücadele bu konuda bilgi ve bilinç sahibi olmakla mümkündür. Okul idarecilerinin, rehber öğretmenlerin ve öğretmenlerin bilgilendirilmesi ve bilinçlendirilmesi, verilen mücadelede hayati önem taşır. Bunun yanı sıra madde kullanımı ve bağımlılıkla mücadelenin başarıya ulaşmasında toplumun tüm kurum ve ortak anlayış ve dayanışma içerisinde olmaları da son derece önemlidir.” dedi.

Başkan Sevim Gülşen son olarak madde bağımlılığı konusunda AK Beykoz Kadın Kolları olarak geleceğin teminatı çocuklar için bir anne şefkati ile uyuşturucuyla mücadeleye devam edeceklerini söyledi.

Anneler çocuklarının geleceği için yürüdü!
Bizi Takip Edin