Aşk, Oytun Erbaş'la cevap buldu!

İlk görüşte aşk var mıdır? Kime, neden aşık oluruz? gibi sorular Beykoz'da Yrd.Doc.Oytun Erbaş'la cevap buldu.

Beykoz Eğitime Destek Derneği (BEDES) Başkanı Gülay Demirel öncülüğünde Beykoz'a gelen İstanbul Bilim Üniversitesi Tıp…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İlk görüşte aşk var mıdır? Kime, neden aşık oluruz? gibi sorular Beykoz’da Yrd.Doc.Oytun Erbaş’la cevap buldu.

Beykoz Eğitime Destek Derneği (BEDES) Başkanı Gülay Demirel öncülüğünde Beykoz’a gelen İstanbul Bilim Üniversitesi Tıp Fakültesi’den Yrd.Doc.Oytun Erbaş aşkla ilgili merak edilen her şeye bilimsel olarak açıklık getirdi.

Sabancı Öğretmen Evi’nde Aşk ve Bağlanmanın Nörobiyolojisi adı altında ‘Aşkın Kimyası’ semineri düzenlendi. İlk görüşte aşk var mıdır? Kime, neden aşık oluyoruz? Aşkın ömrü var mıdır? Aşk beynin neresinde? Aşkın hormonu var mıdır? gibi sorular Yrd.Doc. Oytun Erbaş’la cevap buldu.

Eğlenceli bir ortamda konuşulup, tartışılan bilimsel olarak yaklaşılan aşk konusuna büyük bir ilgi gösterildi. BEDES’in yönetim kurulunun yanı sıra; BİSK Başkanı Asım Özdemir ve eski Halk Eğitim Müdürü Beycan Kal’da seminerde yerlerini alan isimler oldu.

Semirde konuşan Yrd.Doc Oytun Erbaş aşkı; kendini iyi hissetme, mutluluk hali olarak tanımlayarak, kadın ve erkek beyninin aşkı yaşamadan farklı özellikler gösterdiğine dikkat çekti. Aşk ile merak edilen sorulara; aşkın daha çok beyim kimyasıyla ve hormonlarla olan ilişkisini gözler önüne seren Erbaş, en çok yakınımızdaki insanlara aşık olduğumuzu ifade ederek, aşkta yakın iletişimin şart olduğunu vurguladı.

Yaklaşık iki saat süren seminer, derneğe destek veren üyelere verilen sertifikalarla son buldu.  

Aşk, Oytun Erbaş'la cevap buldu!
Bizi Takip Edin