Atış sporunun ustaları yarıştı

Beykoz Avcılar ve Atıcılar Spor Kulübü 3.Geleneksel Beykoz Belediye Başkanlığı Kupası Yarışları milli sporcuların heyecanlı rekabetine sahne oldu.

Beykoz Avcılar ve Atıcılar Spor Kulübü’nün Mahmut Şevket Paşa Köyü’ndeki atış tesislerinde.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Avcılar ve Atıcılar Spor Kulübü 3.Geleneksel Beykoz Belediye Başkanlığı Kupası Yarışları milli sporcuların heyecanlı rekabetine sahne oldu.

Beykoz Avcılar ve Atıcılar Spor Kulübü’nün Mahmut Şevket Paşa Köyü’ndeki atış tesislerinde yapılan yarışları, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Belediye Başkan Yardımcısı Metin Torun, Kulüp Başkanı Özcan Köselerden, atış sporu meraklıları ve ilçe sakinleri ilgiyle izledi. 

İlçe genelinde atış sporuna olan ilginin artması, atış sporunun gençlere tanıtılması ve bu sahada olimpik sporcular yetiştirilmesi amacıyla düzenlenen yarışlara 20 mili sporcu katıldı. Skeet dalında yapılan müsabakalarda sporcular kendilerine hedef olarak verilen hareketli plakaları vurmak için hünerlerini sergiledi.  

Tek ve duble atışlarda yapılan yarışlarda birinciliği İstanbul Avcılar ve Atıcılar Spor Kulübü’nden 46+21’lik derece ile Kemal Uludağ elde ederken, İstanbul Avcılar ve Atıcılar Spor Kulübü’nün diğer bir sporcusu olan Murat Ergen ise 48+21’lik derece ile ikinci oldu.

Yarışa Beykoz Avcılar ve Atıcılar Spor Kulübü adına katılan ve kulübe 3 kez Türkiye Şampiyonluğu kazandıran Savaş Uçar ise 43+25’lik derece yaparak 3.oldu.

Yarışlarda dereceye giren sporcular kupalarını Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’in elinden aldı. Kulüp yönetimi de Başkan Çelikbilek’e katkılarından dolayı plaket takdim etti.

Müsabakalar ve final atışları sonucunda dereceler şu şekilde gerçekleşti:

1.Kemal Uludağ-İstanbul Avcılar ve Atıcılar Spor Kulübü- 46+21’lik derece

2.Murat Ergen- İstanbul Avcılar ve Atıcılar Spor Kulübü-48+21’lik derece

3.Savaş Uçar-Beykoz Avcılar ve Atıcılar Spor Kulübü-43+25’lik derece

Uçan plakalar hareketli 25 uçan tek duble atışlarda

Atış sporunun ustaları yarıştı
Bizi Takip Edin