Aydın Düzgün: Adayımızın sonuna kadar yanındayız

CHP Beykoz İlçe Başkanı Aydın Düzgün ve Belediye Başkan Adayı Coşkun Tosun, muhtarlarla bir araya geldi.

31 Mart yerel seçimlerine 24 gün kala hız kesmeden çalışmalarına devam eden Cumhuriyet Halk Partisi…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CHP Beykoz İlçe Başkanı Aydın Düzgün ve Belediye Başkan Adayı Coşkun Tosun, muhtarlarla bir araya geldi.

31 Mart yerel seçimlerine 24 gün kala hız kesmeden çalışmalarına devam eden Cumhuriyet Halk Partisi Beykoz İlçe Başkanı Aydın Düzgün ve Belediye Başkan Adayı Coşkun Tosun, muhtarlarla bir araya geldi. Paşabahçe Stadyumu’nun hemen yanındaki Pasha Garden’da düzenlenen kahvaltılı buluşmaya, mahalle muhtarları katılım sağladı.

Yapılan kahvaltının ardından ilk sözü Beykoz Muhtarlar Derneği Başkanı Hüsnü Kolcu aldı. Organizasyondan ötürü duyduğu memnuniyeti dile getiren Kolcu, Coşkun Tosun’a hitaben bir mani okuduktan sonra “Sizi çok eskiden beri tanıyan, bilen, güvenen biri olarak çıktığınız bu yolda başarılar diliyorum. Ancak küçük bir serzenişim olacak. Keşke listenizde sadece İncirköy Muhtarım Şefik Yavuz Yılmaz dışında da birkaç muhtar arkadaşımız daha olsaydı. Çünkü Beykoz’un sorunlarını en iyi muhtarlar bilir” dedi.

AYDIN DÜZGÜN: “BİR DAHA İLAN EDİYORUM, ADAYIMIZIN YANINDAYIZ”

Daha sonra söz alan CHP Beykoz İlçe Başkanı Aydın Düzgün ise “Sevgili muhtarlarım, öncelikle hoş geldiniz diyorum. Az önce konuşan Hüsnü Başkanım daha önce çok mani okumuştu ama ilk kez bizim için okuduğuna göre bu iş artık tamam demektir.  Bizim muhtarlara ve kurumsal yapınıza ne kadar çok değer verdiğimizi yine en iyi sizler biliyorsunuz. Sizlerin elini güçlendirmek için pek çok plan ve projemiz var. Bunları birazdan Coşkun Başkanım zaten sizlere aktaracaktır. Ama ben başka bir şeye değinmek istiyorum. Medyada bazı haberler dolaşıyor. Güya Aydın Düzgün, ısrarla başkanın yanında olmayarak ona zarar veriyormuş… Bakın arkadaşlar, anlamayanlar için buradan bir kere daha ilan ediyorum. Biz Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Örgütü olarak bir bütün halinde adayımızın sonuna dek yanındayız. Zaten başkanımda bunu gündeme getirenlere çok güzel bir espriyle yanıt vermiş. Demiş ki, ‘Kardeşim ben zaten buralıyım. Buraları dolaşmak için Aydın Düzgün’ün elimden tutup dolaştırmasına ihtiyacım yok. Biz gerektiğinde zaten yan yana geliyoruz. Ama Zeytinburnu’ndan gelen Murat Aydın haliyle buraları bilmiyor. Hanefi Başkan yanında olmasa kaybolur, denize düşer.’ diye takılmış. Dolayısıyla kimse bu durumlardan bir fayda çıkarmasın diyorum ve sözü başkan adayımız Coşkun Tosun’a devrediyorum.” dedi.

COŞKUN TOSUN: “MUHTARLARIN OY HAKKI OLACAK”

Salonda bulunan herkese teşekkür ederek sözlerine başlayan CHP Belediye Başkan Adayı Coşkun Tosun, şöyle devam etti: “Öncelikle kandilinizi kutluyorum. Ayrıca aramızda bulunan kadın muhtarlarımızın yarınki Emekçi Kadınlar Günlerini de kutluyorum. Sayın muhtarlarım, ben buraya sizlere siyaset yapmak için gelmedim. 45 yıldır Beykoz’da yaşayan, bunun son 35 yılında kamu yöneticiliği yapan ve Beykoz’un tüm sorunlarına hâkim bir arkadaşınız, bir kardeşiniz, bir ağabeyiniz olarak buraya geldim. Aynı zamanda bir spor kulübünün de başkanı olduğum için sadece kendi yakın çevremin sorunlarıyla değil, bunca senedir 10 binlerce çocuğun ve ailesinin sorunlarıyla da uğraşan birisiyim. Yani dostlar, kısaca ben bu saçları Beykoz’un, Beykozlunun derdine, tasasına çözüm üretirken ağarttım. Dolayısıyla benim kendimi daha fazla anlatmama gerek yok. Sizlerin dertlerini dinlemek için geldim buraya. Az önce İlçe Başkanım da söyledi. Bizim dönemimizde göreceksiniz, muhtarlarımız belediyemizin alacağı her kararda söz hakkı olacaktır. Bunu öylesine de söylemiyorum. Mahalleleriniz hakkında çıkacak her kararda sizlerin de bizim gibi oy hakkınız olacaktır.” dedi.

“MUHTARLARIN ÜCRET YÜKÜNÜ HAFİFLETECEĞİZ”

Bu sözleri muhtarlar tarafından büyük beğeni ve alkış alan Coşkun Tosun, sözlerine şöyle devam etti: “Biliyorum iş yükünüz çok ağır. Sekreteryanız bile yok. Hele seçim dönemlerinde bir postacı gibi çalışıyorsunuz. Ekonomik sıkıntılarınız hat safhada. Ama tüm bunları onarabilmek için planlarımız var. Sizin ücret yükünüzü hafifletebilmek için belediye olarak giderlerinizin bir kısmını biz üstleneceğiz. Elbette bunun da kriterleri olacak. Nüfus, yoğunluk vs. gibi. Biliyorsunuz ki, bunu yapan CHP’li belediyeler mevcut. Peki ya Beykoz’da durum nasıl? İçler acısı. Gittiler bir Muhtarlar Müdürlüğü kurdular, tek bir soruna çare olmuş değil. Şimdi size soruyorum. Bu müdürlük sizin bugüne değin bir sorununuza çözüm sundu mu? Açıkça söyleyeyim, muhtarlara zerre kadar değer vermediklerini görüyoruz. Gidip belediye başkanından bir randevu istediğinizde ‘gel kardeşim, kapım açık’ diyen oldu mu hiç? Duyuyorum ki, Beykoz’un muhtarları belediye başkanıyla görüşebilmek için Perşembe günleri düzenlenen halk günlerinde sıra bekliyormuş. Yazıktır ya, ayıptır, günahtır!”

“KÖYLERİN EL KOYULAN DEĞERLERİNİN BİR KISMINI İADE EDECEĞİZ”

“Özellikle köy muhtarları son derece huzursuzlar, biliyorum. Çünkü yıllar boyu köylülerin imece usulüyle köylerine kazandırdıkları tüm değerlere şimdi bunlar geldi ve el koydular. Bakın arkadaşlar, sizlere buradan ilan ediyorum. Göreve gelir gelmez sizin bu değerlerinizin bir kısmını hemen sizlere iade edeceğiz. Bunların nasıl ve hangisinin olacağına da yine siz karar vereceksiniz” dedi. Bu sözleri büyük bir coşkuyla alkışlayan muhtarlar sırasıyla bölgelerinin sorunlarını aktardılar.

“HİÇ BİR SORUNUNUZ ÇÖZÜLMEZ DEĞİL, YATARAK BELEDİYECİLİK OLMAZ”

Muhtarların bütün sıkıntılarını dinleyen Coşkun Tosun, pek çok çözüm önerisiyle geldiklerini söyleyerek, “Sayın muhtarlarım, imar sorunlarından planlamaya, mülkiyet hakkından sarı alana, başıboş hayvanlardan ulaşıma, okul ihtiyaçlarından spor alanlarına dek hiçbir sorununuz çözülmez değil. Hatta bu saydıklarınızın bir kısmı basit birkaç dokunuşla sorun olmaktan çıkacak kadar kolay şeyler. Ama bunları yapmak için her şeyden önce niyet gerekiyor. Çalışmak gerekiyor. Yatarak belediyecilik olmaz arkadaşlar. Göreceksiniz Allah’ın izniyle hep birlikte olduğumuzda tüm bu sorunların üstesinden kısa zamanda gelmesini bileceğiz. İşte bu yüzden sizlerin çok kıymetli desteklerini istiyorum. Söz veriyorum bu seçimin sonunda bahar gelecek. Söz veriyorum martın sonu bahar olacak.” dedi.

Coşkun Tosun ve muhtarlar, daha sonra hep birlikte bir aile fotoğrafı verdiler.

Aydın Düzgün: Adayımızın sonuna kadar yanındayız
Bizi Takip Edin