Aydın Düzgün özeleştiri yaptı: Biz yöneticiler ne yaptık?

Cumhuriyet Halk Partisi Beykoz İlçe Örgütü, seçim sonuçlarını ve gelişen siyasi süreci değerlendirdi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Beykoz İlçe Örgütü, seçim sonuçlarını ve gelişen siyasi süreci değerlendirdi. Toplantıda seçim ile görüşlerini…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cumhuriyet Halk Partisi Beykoz İlçe Örgütü, seçim sonuçlarını ve gelişen siyasi süreci değerlendirdi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Beykoz İlçe Örgütü, seçim sonuçlarını ve gelişen siyasi süreci değerlendirdi. Toplantıda seçim ile görüşlerini beyan eden Beykoz İlçe Başkanı Aydın Düzgün ‘İmar Barışı bir soygundur’ ifadelerini yinelerken; “Bunun bir soygun olduğunu anlamamak geri zekâlılıktır” dedi.

Kavacık’ta ki ilçe binasında gerçekleşen örgüt toplantısına İlçe Başkanı Aydın Düzgün ile yönetim kurulu üyeleri, meclis üyeleri, mahalle temsilcileri ve eski ilçe başkanı Mahir Taştan katıldı. Açılış konuşmasını yapan CHP Beykoz İlçe Başkanı Aydın Düzgün şu ifadelere yer verdi;

Aydın Düzgün: Bilinmezlerle dolu bir sürece girdik

Maalesef hepinizin bildiği gibi ülkemiz zor bir süreçten geçiyor. 24 Haziran 2018 milletvekili seçimleri ile kimsenin henüz ne yapılacağını, nasıl yönetileceğini bilmediği ve bilinmezlerle dolu bir sürece girdik. Parlamenter sistemin kaldırılmak istendiği, 100 yıllık Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin itibarsızlaştırılmak istendiği, gazi meclisinin yetkilerinin KHK’lara devredildiği, bir başbakanın ben artık son başbakanım diyebildiği, yasama yürütme yargının aralarındaki ahengin bozulduğu, hayatın her geçen gün zorlaştığı, önümüzdeki sürecin bilinmezlerle dolu olduğu, yönetenlerin dahi nasıl  yöneteceğini bilmediği, ekonomik yaşamın her geçen gün kötüleştiği, dünyadaki itibarımızın sürekli kayba uğradığı, gençlerimizin  4’de 1’nin işsizliğe mahkum olduğu, emekli, emekçi ve çalışanlarımızın ekonomik çıkmazda boğulduğu, kadınlarımızın ve çocuklarımızın hergün her türlü istismara uğradığı, halkımızın en kutsal duygularının sürekli istismar edildiği, önümüzdeki günlerin neler getireceğinin bilinmediği günleri yaşıyoruz.

Biz yöneticiler ne yaptık?

Ülkemize halkımıza bütün bu olumsuzlukları yaşatan AKP iktidarından bahsediyorum. AKP’nin 16 yılın sonunda getirdiği vahim tablodan bahsediyorum. Peki bu sürece gelirken bütün suçu AKP’ye atarak bu işin içinden 100 yıllık çınar Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu güvencesi Cumhuriyet Halk Partisi yani bizler yöneticilerimiz ne yaptık? Bütün bunların oluşumuna niye mani olamadık? Dostlarım bu soruların cevabını bizler mutlaka bulmalıyız… Ve bu konuyu ilçe başkanlığına geldiğimiz andan itibaren hep söyledim AKP mutlaka erken genel seçim yapacak diye. Buda benim bir varsayımım dı bir hayal bir istek değildi. Hayatı iyi okumanın, geleceği ön görmenin bir sonucuydu. Zira şunu iyi biliyorum ki AKP’nin can bulduğu ayakta kaldığı en büyük desteği aldığı kurumlar belediyelerdir. Ve o yüzden yerel yönetimler AKP için kumar oynanmayacak en birincisidir. Ve nitekim öyle oldu. Yerel seçimleri erken değil zamanında yapma kararı aldılar. Peki neden? Şunu çok iyi biliyorlar ki AKP en düşük oyu yerel seçimlerde alıyorlar. Zira yerel seçimlerin kendine has dinamikleri var. Parti aidatı yeri geliyor 2. sıraya düşüyor ve halkımız bu süreçte belediye nasıl yönetti ne yaptı yöresine neler kattı hangi sorunları çözdü? Ve bunun gibi birçok nedenlerle belediye seçimleri genel seçimlerden ayrı değerlendirildiği parametrelerdendir. AKP genel başkanı bunu iyi biliyor. Zira kendisi 1994 yılında SHP DSP ANAP çekişmesinden %23 ile İstanbul Büyükşehir Belediye başkanı oldu.

Bunu anlamamak geri zekâlılıktır

CHP İlçe Başkanı Düzgün ‘imar barışı bir soygundur’ ifadelerine de açıklık getirirken bir skandala daha imza atarak; “Barış niye yapılır? Halkla aranda bir kavga var demek ki. Yıllardır kaçak inşaatlara göz yumacaksın. Ve bunlardan her türlü para alacaksın. Sonra tapusunu verirken gene para ver diyeceksin. Düzeltirken gene para ver diyeceksin. Herkesten para toplayacaksın. Böyle bir şey olmaz! Bu bir soygundur. Bunu anlamamak geri zekâlılıktır… ” ifadelerini kullanarak “Vatandaşımızın en çok takıldığım şey de şu hem parasını alıyorlar hem de oyunu vallahi bravo söyleyecek bir şey bulamıyorum. İnşallah bununda bedelini bir gün ödeyecekler” dedi.

İlçe Başkanı Düzgün seçim sonuçlarıyla ilgili son olarak CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile aynı kanaatte olduğunu; “Şu son seçimlerde ortaya çıkan sonuçlar kimsenin kazanmadığı Türkiye’nin kaybettiği seçim olmuştur. AKP her ne kadar kazandım naraları atsa da 16 yıllık tek başına iktidarları son bulmuştur. AKP koltuk değneği olmadan yürüyemez hale gelmiştir. AKP iktidarının son bulmasına 9 ay kalmıştır.” dedi.

Aydın Düzgün özeleştiri yaptı: Biz yöneticiler ne yaptık?
Bizi Takip Edin