Ayten Kayalıoğlu'ndan istifa haberlerine cevap

Ayten Kayalıoğlu, Ulusal bir gazetede çıkan, “CHP Genel Başkan Yardımcısı Ayten Kayalıoğlu partiden istifa etti” şeklindeki haberi yalanladı.

Ulusal bir gazetede çıkan haber, Beykoz’da, “CHP Genel Başkan Yardımcısı Ayten Kayalı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ayten Kayalıoğlu, Ulusal bir gazetede çıkan, “CHP Genel Başkan Yardımcısı Ayten Kayalıoğlu partiden istifa etti” şeklindeki haberi yalanladı.

Ulusal bir gazetede çıkan haber, Beykoz’da, “CHP Genel Başkan Yardımcısı Ayten Kayalıoğlu partiden istifa etti” şeklinde yorumlara yol açtı. Bunun üzerine Kayalıoğlu’nu arayarak, kendisinden bilgi aldık.

Yeniden Parti Meclisi’ne seçilemedi

Söz konusu ulusal gazete, CHP Beykoz İlçe Başkanlığı’nın ardından CHP Halka İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevine getirilen Kayalıoğlu ile ilgili olarak bir haber yapmış ve bu haberde, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun 17-18 Temmuz tarihlerinde gerçekleşen 34. Olağan Genel Kurultay’a sunmuş olduğu 98 kişilik “anahtar liste”de adı olan, ancak bazı il başkanları ve genel merkez yöneticileri tarafından hazırlanan 52 kişilik “anahtarın anahtarı” olarak kabul edilen listede yer almayan MYK üyesi Ayten Kayalıoğlu’nun twitter’e bir mesaj atarak, partiden ayrıldığını duyurduğunu yazmıştı.

Tartışılan diğer bir tweet mesajı

Kayalıoğlu’nun kamuoyunda tartışma yaratan bir diğer tweeti de, Kurultay seçimleri sonrasında yazmış olduğu şu mesaj idi:

Kurultay’ın iradesine intikam için isim kullanarak ipotek koyanlar bunun hesabını örgüte vereceklerdir. Emek yüce değerdir.

Beykoz Güncel Haber, Kayalıoğlu ile görüştü

Ulusal gazetenin bu haberi, Beykoz’da, “Kayalıoğlu istifa etti” şeklinde yorumlara yol açtı. Zira, söz konusu twitter mesajında şu ifadelere yer verilmişti:

Gençlik kollarından başlayarak girdiğim partimden orta yaşlı olarak ayrılıyorum.1992-2012 Atatürk’e ve CHP’ye hizmet etmek şereftir.

Aynı tarihli ikinci mesaj ise şu şekildeydi:

Atam izindeyim, Çocuklarımın geleceği için çalıştım. Yolunda yürüyoruz. Torunuma da onurlu bir anı olacaktır.

Bunun üzerine Beykoz Güncel Haber olarak, Ayten Kayalıoğlu’nu aradık ve CHP’den istifa ettiği şeklindeki haber ve söylentilerin doğru olup olmadığını kendisinden öğrenmek istedik.

Kayalıoğlu, ulusal basında istifa ettiği yönünde çıkan haberi yalanlayarak, atmış olduğu tweet mesajı üzerinde yanlış bir yorum yapıldığını kaydetti. Ayten Kayalıoğlu, bize şu bilgiyi aktardı: “Öyle bir şey yok. Ben CHP’de görev yapmaya 1992 yılında başladım; 2012 yılına kadar ise Genel Başkan Yardımcılığı görevim sürmüştür. Bunu ifade ettim. Bu haber yalandır, saçma sapandır.”

Kurultay öncesinde gönderdiği tweet:

Kayalıoğlu, Kurultay sonrası gönderdiği 18 Temmuz tarihli bir diğer tweet’te ise yeni seçilen arkadaşlarını kutlamış ve şunları yazmıştı:

Genel Başkan Yardımcısı olarak görevimi en iyi şekilde yaptığıma inanıyorum. Benimle birlikte emek veren tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.

Kayalıoğlu, gazetemizin kendisine ulaşarak, partiden istifa ettiğine dair söylentileri hatırlatmasının ardından ise yeni bir tweet mesajı yayınladı:

Gazetede yazılan ayrılma haberi yalandır. Ben tweet de görevimin bittiği anlaminda yazdım. CHP ve Gnl Bşk hizmet  benim görevim.

Ayten Kayalıoğlu’nun AK Parti’nin seçim startı yorumu

Kayalıoğlu, AK Parti’nin öğrenci harçlarının kaldırılması konusundaki çalışmasına ise twitter hesabından şu yorumu yaptı:

Seçim startı verdi. Öğrencilere müjde harçlar kalkıyor.

Haber: Arzu Başlantı

Ayten Kayalıoğlu'ndan istifa haberlerine cevap
Bizi Takip Edin