Bağımsız olun ve hayatı fark edin!

Beykoz'da yaşayan gençlere ve ailelerine “Bağımsızlık için farkındalık eğitimleri” verilecek.

Davranış Bilimleri ve Sağlık alanında Türkiye'nin ilk ve tek üniversitesi olan Üsküdar Üniversitesi ve İSTKA, gençleri tehdit eden bağımlılıkla mücadele kaps

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz’da yaşayan gençlere ve ailelerine “Bağımsızlık için farkındalık eğitimleri” verilecek.

Davranış Bilimleri ve Sağlık alanında Türkiye’nin ilk ve tek üniversitesi olan Üsküdar Üniversitesi ve İSTKA, gençleri tehdit eden bağımlılıkla mücadele kapsamında Beykoz’da yaşayan gençlere ve ailelerine “Bağımsızlık için farkındalık eğitimleri” verecek.

Üsküdar Üniversitesi çatısı altında faaliyet gösteren, bağımlılık alanında bilimsel araştırmalar yapmanın yanı sıra projeler üreten, toplumu bilgilendirmek ve bilinçlendirmek amacıyla çalışmalar yürüten BAUMER (Bağımlılık Uygulama ve Araştırma Merkezi) “Bağımsızlık Hareketi” ile gençlere “Bağımsız olun ve hayatı fark edin” mesajı veriyor.

İSTKA’nın desteğiyle BAUMER “Hayatı Fark Et Bağımsızlığını İlan Et” projesi kapsamında bir yıl boyunca Beykoz Belediyesi ve Milli Eğitim Müdürlüğü ile ortak farkındalık eğitimleri düzenleyecek. Bu kapsamda ilk ders yarın Beykoz’da yaşayan gençlere ve ailelerine yönelik olarak verilecek.

Beykoz Belediyesi Necmettin Erbakan Konferans Salonu’nda 17- 25 Şubat ve 05 -16 Mart 2015 tarihlerinde saat 14.00’te “Bağımsızlık için farkındalık eğitimleri” adı altında düzenlenecek seminerde Üsküdar Üniversitesi NPİSTANBUL Nöropsikiyatri Hastanesi psikiyatri uzmanı Yrd. Doç. Dr. Onur Noyan bağımlılık konusunda eğitim verecek.

Üsküdar Üniversitesi’nin bünyesinde faaliyet gösteren BATAMER ve BAUMER ile özellikle gençleri tehdit altına alan “bağımlılık” konusunda ortak paydada çalışmalar yürütülüyor. Bu anlamda başlatılan ve İSTKA’nın desteği ile kurulan BATAMER (Toksik ve Bağımlılık Yapan Maddelerin Kanıta Dayalı Tayin, Tarama ve Danışma Merkezi) halka ücretsiz hizmet veriyor.

Merkezde, analitik alanda en ileri teknolojiye sahip cihazlarla ölçümler yapılıyor. Hızlı ve geçerli analiz yöntemlerini içinde barındıran bu merkez, alanında uzman farmakolog, eczacı, kimyager, psikiyatrist ve psikologlarla birlikte geniş kapsamlı bir tarama hizmeti sunuyor.  

Bağımsız olun ve hayatı fark edin!
Bizi Takip Edin