Bahar konserinde Beykoz sefası

Beykoz Belediyesi Musiki Topluluğu'nun Şef Nevin Çalışkan yönetiminde hazırladığı ‘Bahar Konseri' Beykozluların yoğun katılımıyla gerçekleşti.

Anadoluhisarı Ahmet Mithat Efendi Kültür Merkezi'nde düzenlenen 2018 Bahar Konseri'ne Beykoz Kaymakamı Ahmet

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Belediyesi Musiki Topluluğu’nun Şef Nevin Çalışkan yönetiminde hazırladığı ‘Bahar Konseri’ Beykozluların yoğun katılımıyla gerçekleşti.

Anadoluhisarı Ahmet Mithat Efendi Kültür Merkezi’nde düzenlenen 2018 Bahar Konseri’ne Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı ve eşi Fatma Katırcı, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ve eşi Ayşe Çelikbilek, Beykoz Belediyesi 5. Dönem Belediye Başkanı Muharrem Ergül, Karadeniz müziğinin sevilen isimlerinden TRT Sanatçısı İbrahim Can, STK ve siyasi partilerin temsilcileri, muhtarlar ve Beykozlu sanatseverler katıldı.

Sunuculuğunu Dr. Ömer Önder’in yaptığı programda mahur makamların en güzel eserlerinden örnekler beraber ve solo olarak seslendirildi. Üç bölüm halinde gerçekleştirilen konserin ilk bölümüne Mahur Fasıl ismi verilirken, ‘Peşrev, Badeler Döndükçe Artar, Hala Kanayan Kalbimi Aşk Ateşi Dağlar, Aşıka Bağdat Sorulmaz, Saba Tarfı Vefadan Peyam Yok Mu, Ben Güzele Güzel Demem, İndim Yarin Bahçesine, Bahar Pembe Beyaz Olur, Şu Güzele Bir Bakın, Şimdi Bahara Erdim, Çek Küreği Güzelim Uzanalım Göksu’ya, Beyoğlu’nda Gezersin, Yemenimde Hare Var’ isimli parçalar seslendirildi.

Beykoz Sefası adı verilen ikinci bölümde ise Münir Nurettin Selçuk, Tatyos Efendi, Mustafa Günay, Orhan Gencebay, Mahsuni Şerif gibi unutulmayan sanatçıların bestelerine yer verildi. Nihavend, Kürdi, Uşşak makamlarında ‘Yollarda Aradım İzlerini, Kalamış, Vur Gitsin Beni, Yunuslar Dizi Dizi, Gamzedeyim Deva Bulmam, Akşam Olur Karanlığa Kalırsın, Kaşların Arasına Domdom Kurşunu Değdi, Batsın Bu Dünya’ isimli parçalara seyirciler de eşlik etti. Bu bölümde Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı ve TRT Sanatçısı İbrahim Can da şarkı söyledi.

2018 Bahar Konseri’nin Müzikanto adı verilen üçüncü ve son bölümünde Muazzez Kafa, Nasip Kasap, Barbaros Eskin, Raci İzci, Hüseyin Tuna, Nilay Hamzaçebi ve Tuncay Ünde performanslarını sergiledi.

Başkan Yücel Çelikbilek: “Konserlerimizin sayısını artırmalıyız”

Gece sonunda düzenlenen çiçek takdiminde konuşan Başkan Yücel Çelikbilek, ‘Sanata ve sanatçıya her zaman değer veriyoruz. Bu güzel ve ilgi gören konserde emeği geçenlere teşekkür ederim. Konserlerimizin sayısını arttırmalıyız.’ ifadelerini kullandı.

Bahar konserinde Beykoz sefası
Bizi Takip Edin