Bakan zam yok dedi ama ekmek Beykoz da 1,5 TL

Yılbaşına kadar ‘ekmeğe zam yok' açıklamalarına rağmen Beykoz'da ekmek 1,5 TL'den satılıyor.

Son günlerde artan un fiyatları sonrası özellikle fırıncılar, maliyet artışını gerekçe göstererek ekmek fiyatlarına zam yapılması gerektiği konusunda açıklama

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yılbaşına kadar ‘ekmeğe zam yok’ açıklamalarına rağmen Beykoz’da ekmek 1,5 TL’den satılıyor.

Son günlerde artan un fiyatları sonrası özellikle fırıncılar, maliyet artışını gerekçe göstererek ekmek fiyatlarına zam yapılması gerektiği konusunda açıklamalar yapıyordu. Beykoz’da 1,25 TL olan 200 gram ekmek 25 kuruş zam yapılarak 1,50 TL’ye çıktı.

Tarım ve Orman Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli dün bir açıklama yaparak, ekmeğe zam yapılmayacağını söyledi. Tarım Bakanı Pakdemirli, “Fakirin fukaranın ekmeğini fırsat bilip bunu bir şekilde kullanmaya çalışan fırsatçılara sesleniyorum, vatandaşın ekmeğine göz diktirmeyeceğiz. Yeni yıla kadar ekmekte fiyat artışı yok” dedi.

Un fiyatlarına gelen zamlar maliyeti arttırdı

Türkiye’de bu yıl buğday rekoltesi yüksek olmasına rağmen un fiyatlarına gelen zamlar ile artan maliyetlerin yanı sıra merdiven altı, kaçak, ruhsatsız çalışan fırınların ve zincir marketlerin düşük fiyata kalitesiz ekmek satması, işini dürüst yapmaya çalışan fırıncıları olumsuz etkilediği belirtiliyor.

Beykoz Fırıncılar Derneği üyeleri ve fırıncı esnafı geçtiğimiz günlerde Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ile de görüşmüştü.

Bakan zam yok dedi ama ekmek Beykoz da 1,5 TL
Bizi Takip Edin