Bakanın Beykozlu Muzaffer ile ilginç telefon diyalogu

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, İzmir'de Plus Telekom'a ait çağrı merkezini hizmete açılış töreninde Beykozlu Muzaffer ile ilginç telefon diyalogu yaşadı.

Yıldırım, açılıştan önce yetkililerden bilgi aldı ve merkeze gelen bir şikayete…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, İzmir’de Plus Telekom’a ait çağrı merkezini hizmete açılış töreninde Beykozlu Muzaffer ile ilginç telefon diyalogu yaşadı.

Yıldırım, açılıştan önce yetkililerden bilgi aldı ve merkeze gelen bir şikayete de cevap verdi.

Telefon eden Muzaffer adında bir müşteriyle Bakan Yıldırım arasında ilginç diyalog yaşandı. Borcu olmadığı halde telefonuna “Borcunuz var” mesajı geldiğini belirten müşterinin kimlik bilgilerini alan Yıldırım, annesinin kızlık soyadını sorunca beklemediği bir tepkiyle karşılaştı.

Bilgilerin çalınmaması için böyle bir yöntem izlendiğini anlatmaya çalışan Yıldırım’ın söyledikleriyle ikna olmayan müşteri, telefonu kapattı. Telefondaki diyalog şöyle gelişti: “Alo ben Binali Yıldırım . Size nasıl yardımcı olabilirim? Borcunuz var mı diye mesaj geldi. Ne borcu? Telefon hattınız hangisi? Vodafone. Mesaj ne diyor tam olarak? Ben kiminle görüşüyorum? Nereden arıyorsunuz? Beykoz’dan. İsminiz Muzaffer. Muzaffer Bey, bu işi halledelim, boşver olur mu? Borcun yoksa yanlış göndermişlerdir. Niye canını sıkıyorsun ki? Sen canını sıkma, her derdin çaresi var. Borcun yoksa yanlış yapmışlardır. Biz de yanlış yapanın canına okuruz. Sen numarayı söyle. Önce kimlik numaranı söyle. Nüfus kâğıdında uzun bir numara var ya, onu söyle. Yavaş yavaş söyle. Seri numarasını da söyle. Bayrağın altındaki, hilâlin altına bak. İşte o seri numarası. Daha bitmedi, devamını söyle. Annenin evlilikten önceki soyadını da söyle. Nasıl yani, annen daha önce mi vefat etti? Bunu niçin soruyorlar biliyor musun? Senin bilgilerini başkalarının kullanmaması için. Şimdi bilgilerini yazdık ya, birisi ele geçirmesin diye annenin kızlık soyadını soruyorlar. İlk ve ikinci harfini söyle. Muzaffer Bey diyor ki, ‘Bir derdimiz var, anlatacağız, anamızın nikâhını bile soruyorsunuz.’ Başlangıçta her şey güzel gidiyordu, anasının kızlık soyadını sorunca iş karıştı.”

Bakan Yıldırım, daha sonra konuyu izah etmek için şirket yetkililerinden müşterinin telefon numarasını istedi. Diyalogun ardından çağrı merkezi hizmete açıldı. Yıldırım, burada yaptığı konuşmada İzmir’de son 1,5 yılda açılan bilişim merkezlerinin 5 bin gence iş imkanı sağladığını kaydetti. İzmir’in bilişim merkezi olma yolunda emin adımlarla ilerlediğini belirten Yıldırım, “İzmir’i bilişimin merkezi yapmak için uğraşıyoruz. İzmir’de bilişimle ilgili çok daha büyük projeleri faaliyete geçireceğiz. Bu tesisleri açarak vatandaşlarımızın her türlü sorunlarını çözmede her türlü fedakârlığı gösteren gençleri kutluyor, bu işletmeleri açanlara da teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Bakanın Beykozlu Muzaffer ile ilginç telefon diyalogu
Bizi Takip Edin