Barış Manço, ölümünün 19. Yılında Beykoz'da anıldı

Ünlü sanatçı Barış Manço, ölümünün 19'uncu yıl dönümünde ailesi ve sevenleri tarafından Beykoz Kanlıca'daki mezarı başında anıldı.

Ünlü sanatçı Barış Manço, ölümünün 19'uncu yıl dönümünde ailesi ve sevenleri tarafından mezarı başında anıldı.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ünlü sanatçı Barış Manço, ölümünün 19’uncu yıl dönümünde ailesi ve sevenleri tarafından Beykoz Kanlıca’daki mezarı başında anıldı.

Ünlü sanatçı Barış Manço, ölümünün 19’uncu yıl dönümünde ailesi ve sevenleri tarafından mezarı başında anıldı. Manço’nun Beykoz Kanlıca’daki mezarı başında düzenlenen törene, oğulları Doğukan Manço ve Batıkan Manço, eşi Lale Manço Ahıskalı, babası Muhittin Kocataş, kız kardeşi İnci Manço İlbay ve çok sayıda seveni katıldı. Manço hayranları, sabah erken saatlerde Kadıköy’deki Beşiktaş İskelesi’nin önünde toplandı. Manço’nun oğulları Batıkan ve Doğukan Manço tüm ayrıntılarla ilgilendi. Doğukan Manço, bir gün önce vapura giderek son kontrolleri yaptı. Vapur, 10.30’da Kadıköy’den Beşiktaş’a, 11.00’de de Beşiktaş’tan Kanlıca İskelesi’ne doğru hareket etti. Vapura ‘Barış Manço’ya gidiyoruz’ yazılı pankart asıldı. Kanlıca’ya gidene kadar vapurda şarkılar söylendi, taklitler yapıldı. Bir çocuğun Manço’nun kılığına girerek yaptığı taklit büyük alkış aldı.

‘UNUTMADIM’

Gençlerden oluşan orkestra, sanatçının sevilen şarkılarını seslendirdi. Manço’nun ‘Unutmadım’ adlı eseri hep bir ağızdan söylendi. Barış Manço Vapuru’nda, Madame Tussauds İstanbul’da bulunan Barış Manço figürü de etkinlik boyunca sanatçının sevenlerine eşlik etti.

Barış Manço, ölümünün 19. Yılında Beykoz'da anıldı
Bizi Takip Edin