Barış Pınarı Harekatı Beykoz meclisini ikiye böldü!

Beykoz Belediye Meclisi'nin AK Parti ve MHP'li üyeleri, Barış Pınarı Harekatı'na destek amaçlı ortak deklarasyon hazırladı. CHP ise katılmadı.

Beykoz Belediye Meclisi'nin Ekim ayı olağan toplantılarının son oturumu 2020-2024 Stratejik Planı, 2020

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Belediye Meclisi’nin AK Parti ve MHP’li üyeleri, Barış Pınarı Harekatı’na destek amaçlı ortak deklarasyon hazırladı. CHP ise katılmadı.

Beykoz Belediye Meclisi’nin Ekim ayı olağan toplantılarının son oturumu 2020-2024 Stratejik Planı, 2020 Performans Programı ve 2020 Mali Yılı Bütçe gündemiyle başladı. Meclis Binası’nda gerçekleştirilen son oturum şehitler için saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Ardından söz alan AK Parti Beykoz Grup Sözcüsü Adem Sefer, MHP ile Suriye’de yürütülen Barış Pınarı Harekatı için bir deklarasyon hazırlandığını ancak buna CHP’nin destek olmadığını söyledi. İki partinin ortak deklarasyon metnini okuyan Sefer, Barış Pınarı Harekatı’nın Fırat’ın doğusundaki terör örgütleri PKK-PYD-YPG ve DAEŞ’in varlığını sonlandırmak, Türkiye hudutlarını ve halkın güvenliğini sağlamak ve bir barış koridoru tesis ederek Suriyelilerin bir an önce kendi topraklarına, evlerine dönüşlerinin önünü açmak için başlatıldığını belirtti.

Harekatın Türkiye için bir tercih değil zorunluluk olduğunu vurgulayan Sefer, ‘Çünkü sınırımızın hemen yanı başında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunun ülkemiz için oluşturduğu tehdit ortadadır. Bir terör koridoru hesaplarını bozan ve bekamızı güvence altına alan Barış Pınarı Harekatı, aynı zamanda tüm bölgeye huzur ve güvenlik vadetmektedir. Barış Pınarı Harekatı, bölgeye dönük okyanus ötesi dizayn girişimlerine de bir cevap niteliğindedir’ dedi.

AK Parti + MHP: Kahraman Mehmetçik’in yanındayız


Barış Pınarı Harekatı’nın Zeytin Dalı ve Fırat Kalkanı operasyonları gibi bölgede yeni bir iklim oluşturacağını dile getiren Sefer, şöyle devam etti: ‘Ülkemizin bu harekatla gerçekleştirmeyi amaçladığı en önemli hususlardan biri de Suriye’nin toprak bütünlüğünün korunmasıdır. Türkiye başından beri çözümün Suriye’nin toprak bütünlüğünden geçtiğini savunmuştur. Şu anda gerçekleştirilen harekat, bu amaç için de önemli bir adımdır. Türkiye Cumhuriyeti, Suriye halkını ve Türk halkının güvenliğini, refahını ve huzurunu istemektedir. Barış Pınarı Harekatı bu çerçevede değerlendirilmedir. Bu çerçevede belediye meclisi olarak Barış Pınarı Harekatı’nda kahraman Mehmetçik’in yanında olduğumuzu bildiriyoruz. İnanıyoruz ki gün her türlü siyasi görüş ayrılıklarını bir kenara bırakarak bir ve beraber olma günüdür. Çünkü söz konusu olan milli güvenliğimizdir, ülkemizin bekasıdır. Harekatın başarıyla tamamlanacağına yürekten inanıyor, fedakar askerimize muvaffakiyet diliyoruz.’

CHP: Ülkemiz bataklığın içine doğru sürüklenmektedir

Sefer’den sonra söz alan CHP’li Meclis Üyesi Bahar Doğru da sınırların güvenliğinin, sızmalara fırsat vermeyecek düzeyde güvenli hale getirilmesi gerektiğini dile getirerek, ‘Kafa kesen cihatçı sürüleri dünyanın gözü önünde sınırlarımızı kullanarak Suriye’ye geçti. Ne bu taraftan Suriye’ye ne de Suriye’den bu tarafa geçişlere izin vermeliyiz. Ama ne yazıktır ki tüm uyarılara rağmen hükümet, Şam’da namaz kılma hayaliyle ülkemizi bu bataklığın içine doğru sürüklemekten çekinmedi. Şu an için en büyük dileğimiz şehit haberlerinin gelmemesi ve en kısa sürede askerlerimizin sağ salim bir şekilde evlerine dönmeleridir’ ifadelerini kullandı.

Barış Pınarı Harekatı Beykoz meclisini ikiye böldü!
Bizi Takip Edin