Barış Telli’nin hayat hikâyesi Beykoz’da çekiliyor

Herkesin çabasını takdir ettiği milli futbolcunun Ampute Milli Futbol Takımı’nın yıldız ismi Barış Telli’nin hayatı Beykoz’da çekiliyor.

Barış Telli’nin hayat hikâyesi Beykoz’da çekiliyor
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ampüte Milli Futbol Takımı’nın yıldızı Barış Telli’nin hayat hikâyesini konu alan ‘Hayatla Barış’ filminin başrol oyuncusu belli oldu.

4 yaşında geçirmiş olduğu trafik kazası dolayısıyla sağ bacağını kaybeden fakat mücadele etmekten vazgeçmeyen paralimpik sporcu Barış Telli’yi, ünlü oyuncu Taner Ölmez canlandıracak.

Şubat 2024’te seyirciyle buluşması planlanan Hayatla Barış filminin çekimleri de başladı.

Milli sporunun çocukluğu, Beykoz İncirköy Mahallesi’ndeki halı sahada çekiliyor.

Milli sporcudan kanedyenlerin kullanımı, topa vuruş teknikleri ve topla tempo arttırma gibi konularda ders alan oyuncu Taner Ölmez, Telli’ye, “Muhteşem bir sporcusun. Bu umut dolu başarı hikâyesini hayata geçirecek olmak benim için de ayrıcalık.” dedi.

Barış Telli, “Henüz hayatta iken hikâyemin filme alınıyor olması benim için büyük bir şans ve mutluluk. Hayallerime ve bu mutluluğa giden yolculuğum, maalesef o kadar da kolay değildi. Biliyorum ki insan sadece vazgeçtiğinde kaybeder ve kaybetmek hiçbir zaman benim karakterimde olmadı. O yüzden asla vazgeçmedim. Kaybettiğime üzülmek yerine, var olanı güçlendirdim. Bu yolculukta aklım pusulam, kanedyenlerim kanatlarım oldu. Ayağım yokken koşmayı, hiç umudum yokken hayatımla barışıp pes etmeden ufka bakmayı öğrendim. Bana eksik olduğumu söyleyenlere ise dünyaları nasıl sallayabildiğimi gösterdim. Ben Barış ve işte bu benim başarı hikâyem, benim rüyam” ifadelerini kullandı.

Yönetmenliğini Ekin Pandır’ın yaptığı, Koray Yeltekin’in kaleme aldığı Hayatla Barış’ın çekimlerine 28 Ağustos’ta İstanbul’da başlanacak. Filmin gerçeklik algısını pekiştirmek için çekimlerin bir bölümünün Barış Telli’nin memleketi Kırıkkele’de yapılması planlanıyor.

 

 

 

 

Barış Telli’nin hayat hikâyesi Beykoz’da çekiliyor
Bizi Takip Edin