Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun Beykoz gezisi

Başbakan Ahmet Davutoğlu yoğun seçim programının arasında Beykoz'a geldi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu yoğun seçim programının arasında Beykoz'a gelerek Türkiye Futbol Federasyonu'nun Riva Tesisleri'ni ve TRT 1'de yayınlanan 'Diriliş Ertuğrul' dizisinin s

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Başbakan Ahmet Davutoğlu yoğun seçim programının arasında Beykoz’a geldi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu yoğun seçim programının arasında Beykoz’a gelerek Türkiye Futbol Federasyonu’nun Riva Tesisleri’ni ve TRT 1’de yayınlanan ‘Diriliş Ertuğrul’ dizisinin setini ziyaret etti.

Ziyaretlere Başbakan Davutoğlu’nun yanı sıra eşi Sare Davutoğlu, İstanbul Valisi Vasip Şahin, İstanbul Emniyet Müdürü Selami Altınok, Beykoz Kaymakamı Süleyman Erdoğan, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ve AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Mustafa Gürkan’da katıldı.

‘Diriliş Ertuğrul’un setine ziyaret

Başbakanlık kaynaklarından edinilen bilgiye göre, setin bulunduğu Beykoz Riva’ya giden Davutoğlu ile eşi Sare Davutoğlu’nu, set girişinde TRT Genel Müdürü Şenol Göka ve Genel Müdür Yardımcısı İbrahim Eren ile dizinin yapımcısı ve senaristi Mehmet Bozdağ karşıladı. 

Davutoğlu, ‘Kayı obası‘ adı verilen alanın girişinde ise ‘Ertuğrul Gazi‘ karakterini canlandıran Engin Altan Düzyatan’ın da aralarında bulunduğu atlı grup tarafından karşılandı. Çadırları ziyaret ederek, dizide ‘Süleyman Şah‘ı canlandıran Serdar Gökhan ile ‘Hayme Ana‘ karakterindeki Hülya Darcan ile bulundukları otağın önünde sohbet eden Davutoğlu, geçen gün Süleyman Şah’ın türbesini ziyaret ettiğini hatırlattı. 

Oyuncularla setteki şifahane ve kilimhaneyi de gezen Davutoğlu’na, bu bölümlerle ilgili bilgi verildi. Burada, Sare Davutoğlu da kumaş baskısı yaptı. Demirci atölyesini de gezen Davutoğlu, ‘Haydır Allah, Haktır Allah‘ diyerek, örste demir dövdü. 

Davutoğlu, yönetmen koltuğuna geçti 

Başbakan Davutoğlu, daha sonra yönetmen koltuğuna geçerek, kısa süreliğine dizideki bir sahnenin çekimini gerçekleştirdi. Dizi oyuncularıyla yemek yiyen Davutoğlu’na, Kayı tamgası, Engin Altan Düzyatan’ın dizide giydiği kaftan ve ok atarken taktığı yüzük (zirk) ile Serdar Gökhan’ın taktığı börk hediye edildi. Sare Davutoğlu’na da ‘Hayme Ana’ karakterindeki Hülya Darcan’ın giydiği Türkmen başlığı ve kaftan hediye olarak verildi. 

Davutoğlu, daha sonra oyuncularla hatıra fotoğrafı çektirdi. Yaklaşık iki saat süren ziyaret sırasında, Başbakan Davutoğlu’na, İstanbul Valisi Vasip Şahin ile AK Parti Genel Başkan Danışmanı ve AK Parti milletvekili adayı Ali Sarıkaya da eşlik etti. 

TFF’nın Riva’daki tesislerini ziyaret etti 

TFF’den yapılan açıklamaya göre, günlük programı çerçevesinde Beykoz ilçesinde temaslarda bulunan Başbakan Davutoğlu’nu, tesislerde TFF Başkanı Yıldırım Demirören ve yönetim kurulu üyeleri Cengiz Zülfikaroğlu, Ali Düşmez ile FIFA kokartlı hakem Cüneyt Çakır karşıladı.

Başbakan Davutoğlu’nun tesisleri çok beğendiği ve kısa sürede tekrar ziyarette bulunarak, futbol maçı yapma sözü verdiği bildirildi. Demirören ziyaret sırasında Ahmet Davutoğlu’na üstünde isminin yazılı olduğu milli takım forması hediye etti.

Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun Beykoz gezisi
Bizi Takip Edin